Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim Vas potreban mi je savet oko programiranja...

[es] :: Vodič za učenje :: Molim Vas potreban mi je savet oko programiranja...

[ Pregleda: 2071 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lion heart
Vladimir

Član broj: 14940
Poruke: 15
*.ptt.yu



Profil

icon Molim Vas potreban mi je savet oko programiranja...12.10.2003. u 07:38 - pre 250 meseci
Hteo bih da postanem programer, ali problem je u tome sto nisam zavrsio nikakvu skolu koja vodi ka tome. Zavrsio sam za Masinbravara bezveze niti mi lezi a i nemam nikakve fajde od toga. Bio sam uvek dobar u skoli, celog zivota sam se zajebavao, igrao igrice pa i sad na PC, slabo sam ucio skolu i sad se kajem zbog toga. Ja sam bio u takvim okolnostima da mi roditelji nisu normalni uspesni ljudi a ja sam eto usporen tip coveka pun problema i kompleksa i zato dosad nisam nasao sebi posao ili upisao fakultet skolu nego gubim vreme po net klubovima. Imam nameru da se sredim i nadjem sebi posao u mozda programiranju web dizajniranju pravljenju 3d animacija...jer mi to lezi-PC. Imam kompjuter vec 7 godina i snalazim se odlicno u svakom pogledu pa me interesuje nesto.
Imam 21 godinu zavrsio sam srednju skolu za Masinbravara. Ispitao sam svoj IQ na web sajtu http://www.emode.com rezultatom 113 na originalu kao Precission Processor i da sam najvise poena dobio u matematici i logickim proracunima. Svestan sam izazova u programiranju, procitao sam na forumu da trebam znati matematiku i mnogo raditi i uciti ka tom putu i voljan sam da to ispunim makar ucinio sve. Da li trebam da zavrsim Visu skolu ili Fax ili mi je potrebno samo da naucim samo program? Prijatelj mi je rekao za Visu Elektrotehnicku skolu u Beogradu da je jaka skola i da ima smer 2 godine nesto napredne tehnologije ne znam bas tacno kako se zove ali je u vezi web dizajniranja 3d animacije i mozda programiranje nisam bas siguran. Sada moram naci posao oko web dizajniranja ili mozda Corel, Photoshop imam stampac deskjet i da li bih mogao samostalno da radim i kako ili moram u firmi da se zaposlim?
Molim Vas da me posavetujete sta da radim i hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Voodoo
Novi Beograd

Član broj: 3508
Poruke: 488
*.dial.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Molim Vas potreban mi je savet oko programiranja...12.10.2003. u 11:11 - pre 249 meseci
pazi ovako... ja sam ove godine zavrshio srednju, a ni moji roditelji nisu uspeshni poslovni ljudi... inache, visha elektrotehnichka je bolja za programiranje od etf-a, na primer... na etf-u dok stignesh do toga ima da rodish mechku pored matematike, fizike i oet-a, dok na vishoj od sledece godine uvode i smer "pravljenje video igara"... u svakom sluchaju, ono shto sam kuci nauchish oko programiranja, to ti je... jedino shto sam ja u tesli nauchio oko toga je sortiranje niza na 100 nachina, a visual basic, delphi i c sam radio kod kuce... inache, ovde i nema nekog 'leba od toga... sem ako si radio softver delta banci, poshti i slichnim firmama i uzeo dobru kintu na to...
shto se tiche matematike, morash znati da rachunash i to je to. ne znachi da sad treba da u glavi pichish trigonometriju ko azbuku, osim ako si namerio da radish 3d engine (a i za njega trebaju godine iskustva)... tako da ono, ako zhelish to da radish, morash se uzdati samo u sebe...
nemoj prihvatiti ove savete zdravo za gotovo nego chekaj da se oglasi i neko od ovih iskusnih matorih programera... mislim, ipak ja imam 19 godina i nisam video nishta ozbiljnije od srednje shkole... i tako...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Molim Vas potreban mi je savet oko programiranja...

[ Pregleda: 2071 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.