Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je neko radio sa Javom i rs232

[es] :: Java :: Da li je neko radio sa Javom i rs232

[ Pregleda: 1857 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

voxi

Član broj: 67178
Poruke: 328
*.teol.net.



Profil

icon Da li je neko radio sa Javom i rs23223.03.2008. u 20:37 - pre 195 meseci
Da li neko ima primer koda u Javi uradjen i komunikacije s rs232 portom ali za netBeans ili neku referencu gde bi mogo naci.Ja zapravo imam kod uradjen za Eclips ali neda mi se tamo kucati rucno sve kontrole za GUI, ajd ako neko ima nesto o ovom neka javi


Hvala u napred
 
Odgovor na temu

pretorian
Vladimir Sekulic
Krupanj

Član broj: 78432
Poruke: 104
212.62.51.*



Profil

icon Re: Da li je neko radio sa Javom i rs23224.03.2008. u 11:44 - pre 195 meseci
Ja treba ubrzo da napišem program koji komunicira preko serijskog porta sa jednim uređajem, nije strašno hitno, ali je već davno trebalo da počnem, zatim treba da napišem još nekoliko sličnih, prekopotrebno mi je da mogu da radim sa tim portom, ali nisam još krenuo, tj, postavio sam sve, otvorio port, rezervisao ga, to je ono što sam uspeo kada sam imao vremena, ali nije mi išlo čitanje sa njega, to mi je za početak bilo bitno.
Na Sun-ovom sajtu ima java.comm klasa koja služi za komunikacije serijskim i paralelnim portom, sa njom dobijaš i primer pomoću koga ja nisam uspeo da uradim ništa posebno.
Pošto već treba da krenem sa tim, a dobro bi mi došla moguća pomoć, a i tebi sigurno, ako hoćeš javi mi se na mejl pa da pokušamo zajedno da dođemo do nekog rešenja, pošto sam ja već postavljao pitanja na ovom forumu, ali niko nije odgovarao.

Mejl je:
[email protected]

Pošto mi trenutno internet ne radi kod kuće nego ovo pišem sa posla javiću ti se kada budem mogao.
Bez potpisa
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Da li je neko radio sa Javom i rs232

[ Pregleda: 1857 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.