Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moze da se prepravi web cam?

[es] :: Elektronika :: Da li moze da se prepravi web cam?

[ Pregleda: 3372 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos88_vkbgd
Beograd

Član broj: 75464
Poruke: 282
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: milos88_vkbgd.webs.com/ap..


+1 Profil

icon Da li moze da se prepravi web cam?21.03.2008. u 17:31 - pre 195 meseci
ZAnima me da li moze da se prepravi standardna web camerica koja ide preko usb u komp,da se koristi kao video nadzor,s tim shto bih je ukljucio u TV?!
Ranije sam vidjao na trzistu camerice web,koje su prepravljene,sa USB na cam za tv.Dva kabla,jedan za video i jedan za zvuk,cak je i jedan lik kod mene u skoli ranije prodavao takvu cam,na sajmu tehnike,neka firma,ne znam koja.
Kapiram da bi to moglo da se uradi,jer USB kabl se koristi da prenese i podatke,i sliku i zvuk,valjda se zato i zove Universal Serial BUS:):):)xexexe
Ako moze,zanima me raspored zica na usb conectoru,cemu koja sluzi ako neko zna?:)
Na ovom linku mozete i pogledati sta kupujete http://milos88_vkbgd.webs.com/apps/photos/album?albumid=7748164
Informacije o hardveru koji zelite da kupite nalaze se ispod slika, potrebno je samo kliknuti na sliku.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?21.03.2008. u 19:01 - pre 195 meseci
Pa ne moze bas to tako, da sa USB-a prevezes na Video signal. Iskreno, ne znam sto bi to radio kad imas kamerice za nadzor za neke smesne pare.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Milos88_vkbgd
Beograd

Član broj: 75464
Poruke: 282
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: milos88_vkbgd.webs.com/ap..


+1 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?22.03.2008. u 12:10 - pre 195 meseci
Pa zanima me da li moze,jer sam radoznao,palo mi je na pamet tako neshto malo sam razmishljao i ne vidim shto ne bi moglo.Samo me zanima da li neko zna,i da li je neko to nekad radio,ili ako znate raspored zica na USB,bilo bi super!
a ako znash gde imaju da se kupe te kamerice za video nadzor,koliko para koja firma,itd...,ostavi mi na PM.
tnx:)
Na ovom linku mozete i pogledati sta kupujete http://milos88_vkbgd.webs.com/apps/photos/album?albumid=7748164
Informacije o hardveru koji zelite da kupite nalaze se ispod slika, potrebno je samo kliknuti na sliku.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?22.03.2008. u 13:10 - pre 195 meseci
USB raspored zica...

http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml

Kao sto vidis, nikakve veze sa analognim signalom.

[Ovu poruku je menjao Marcony dana 22.03.2008. u 14:25 GMT+1]
YU2MP
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?25.03.2008. u 13:41 - pre 195 meseci
Pa ne znam zasto bas na TV da to kopcas.U nekim starijim PC casopisima sam vidjo programe za video nadzor preko Web camera.Programi su bili free,imali su detekciju pokreta, a sa nekih grafickih kartica na PC-iju mozes lako sliku da prebacis i na TV.
 
Odgovor na temu

Milos88_vkbgd
Beograd

Član broj: 75464
Poruke: 282
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: milos88_vkbgd.webs.com/ap..


+1 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?25.03.2008. u 14:18 - pre 195 meseci
Da druze ali zavisi u koje svrhe se to koristi,ako bih je zakacio za komp,to mogu bez problema i snimati odredjeni objekat 24h,i s vremena na vreme brisati nepotrebne snimke sa HDD-a,ali meni treba i jedna za to,i jedna za direktan nadzor,da kad mi neko zvoni na kapiju,da ne moram da izlazim iz kuce,nego samo upalim TV i vidim ko je.Ajde ako imash shemu iz tih starih casopisa ili ako mozesh da ih skenirash poshalji mi.Bash me zanima kakko se to radi!
Na ovom linku mozete i pogledati sta kupujete http://milos88_vkbgd.webs.com/apps/photos/album?albumid=7748164
Informacije o hardveru koji zelite da kupite nalaze se ispod slika, potrebno je samo kliknuti na sliku.
 
Odgovor na temu

sokrad

Član broj: 152877
Poruke: 311
79.101.82.*



+2 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?25.03.2008. u 16:24 - pre 195 meseci
1. Koja je daljina od kamere do kucista ili TV-a ?

2. Koji ugao treba da pokrijes ili opisi teren koji nadgledas?

3. Koja kamera treba sta da nadgleda i koju zelis da koristis za snimanje?


pa da vidimo...

 
Odgovor na temu

Milos88_vkbgd
Beograd

Član broj: 75464
Poruke: 282
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: milos88_vkbgd.webs.com/ap..


+1 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?26.03.2008. u 18:40 - pre 195 meseci
Citat:
sokrad: 1. Koja je daljina od kamere do kucista ili TV-a ?

2. Koji ugao treba da pokrijes ili opisi teren koji nadgledas?

3. Koja kamera treba sta da nadgleda i koju zelis da koristis za snimanje?


pa da vidimo...


Ova za kucishte,za komp sam reshio problem,to mi je najmanji problem bio.
Nadgledam ulaznu kapiju u kucu,ta kamera koja stoji na ulazu,ispred kapije treba da se nakaci na tv,po mogucstvu,da kad mi neko zazvoni ne treba stalno da palim komp,nego samo tv i vidim ko me ometa:)))Daljina,tj. duzina kabla je oko 10 ak m,mozda malo manje:)))
Na ovom linku mozete i pogledati sta kupujete http://milos88_vkbgd.webs.com/apps/photos/album?albumid=7748164
Informacije o hardveru koji zelite da kupite nalaze se ispod slika, potrebno je samo kliknuti na sliku.
 
Odgovor na temu

sokrad

Član broj: 152877
Poruke: 311
77.46.184.*



+2 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?27.03.2008. u 09:53 - pre 195 meseci
1. outdoor ccd kameru f 3.6mm + IR (za nocno snimanje do 8m) , malih je dimenzija,moze da kisne - oko 40e
nakaci na 0/AV kanal od TV + obican ispravljac od 12VDC/0.5A

2. cmos kinez (ima i vecim kineskim prodavnicama) do 10e + doom kuciste ( Ne sme da pokisne)
dobijas i dc adapter nakaci na 0/AV kanal od TV
Kinez ti je osetljiv na veliku temperaturu,vodu,sunce, itd ...

 
Odgovor na temu

Milos88_vkbgd
Beograd

Član broj: 75464
Poruke: 282
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: milos88_vkbgd.webs.com/ap..


+1 Profil

icon Re: Da li moze da se prepravi web cam?27.03.2008. u 13:19 - pre 195 meseci
Da li mozesh da mi poshaljesh na pm gde ima da se kupe gore navedene kamerice,da ne bismo reklamirali proizvodjache.
Na ovom linku mozete i pogledati sta kupujete http://milos88_vkbgd.webs.com/apps/photos/album?albumid=7748164
Informacije o hardveru koji zelite da kupite nalaze se ispod slika, potrebno je samo kliknuti na sliku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Da li moze da se prepravi web cam?

[ Pregleda: 3372 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.