Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa mrezom xp

[es] :: Windows mreže :: Problem sa mrezom xp

[ Pregleda: 2390 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Problem sa mrezom xp20.03.2008. u 22:47 - pre 195 meseci
Tri racunara treba povezati. Zbog jedne aplikacije treba serovati diskove i mapirati ih. To sam radio nekoliko puta ali danas nesto nece. Problem je sa dva racunara, vide se, vide se direktorijumi ali kad se klikne na neki dobija poruka ACCESS DENIED. Gledam i nista mi nije jasno. Na kraju pogledam Propertis od jednog direktorijuma i vidim da je read-only, i sta god da uradim to se ne skida. Tako je i na drugom. Sa trecim nema problema.

Inace mreza radi i ostale aplikacije bez problema rade.

Iskljucen firewall, kod serovanja diskova date sve dozvole. I ne brinite za sigurnost, to cu kasnije da resavam.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
91.143.211.*



+52 Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp21.03.2008. u 08:54 - pre 195 meseci
Privilegije su, proveri dobro. Takodje proveri i ovo, kada uključuješ share na nekom folderu, imas onaj mali taster Permissions, tu je uvek po defaltu uključen samo read only, čak i ako nekom useru dodeliš write privilegije nad tim folderom ove ih opet prepisuju, može biti da je tu problem.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp29.03.2008. u 06:21 - pre 195 meseci
Naravno da su privilegije ali gde podesiti? Reseno je pa da napisem

Masina koju su koristili vise ljudi pa je otvaran novi user. U ovom slucaju je vlasnik datoteka ostao neko od ranije pa nije bilo dozvole. Resenje je jednostavno. Kod Sharing and Security ima kartica Security i tamo se podesi ko je vlasnik i koja prava ima. Onda je lako na kartici Sharing podesiti Permission
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

_MaRko_
Marko Savic
Beograd

Član broj: 111927
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 252092685


Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp30.03.2008. u 18:56 - pre 195 meseci
ej cao ljudi...i ja imam mali problem sa mrezom preko routera,oba kompa nam se vide u WORKGROUP-u ali stalno mi izbacuje da je greska u "permission"-ima....sve sam ukljucio kako valja,cak su mi permissioni na FULL CONTROL....instalirao sam i NETWARE CLIENT i SERVICE,tako da....i dalje ne mogu da udjem kod njega na komp a on kod mene moze da udje....obojca smo isto uradili sto se tice namestanja i instaliranja svega....ako neko zna odgovor...neka javi ;) a moze i da pusti mail na [email protected]
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp30.03.2008. u 21:23 - pre 195 meseci
@_MaRko_

Ne razumem kakva je greska u dozvolama, opisi malo detaljnije problem ili nabaci screenshot. I kakve veze ima Netware client? Malo pojasni problem bolje.

U svakom slucaju, ako sam ista shvatio, moglo bi biti do firewalla koji blokira ulazne konekcije na tom racunaru kojem ne mozes pristupiti, pa probaj da ga namestis ili ugasis da vidis hoce li raditi.

 
Odgovor na temu

BSOD
stipe ćerdić

Član broj: 79298
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp11.04.2008. u 11:56 - pre 195 meseci
Ako mapiraš probaj preko IP adrese umjesto imena.

Ukoliko imaš problem sa "share" ovlastima otvori neki folder, tools/folder options/view/ te skini kvačicu
sa opcije "use simple file shareing"


Pozdrav,
 
Odgovor na temu

BSOD
stipe ćerdić

Član broj: 79298
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp11.04.2008. u 12:01 - pre 195 meseci
Ups, nisam siguran dali se kvačica mora uključiti ili isključiti, probaj instalirati i IPX/netbeui protokol.
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp11.04.2008. u 12:21 - pre 195 meseci
Ako skine kvacice, onda ce morati detaljnije da namesta dozvole.
 
Odgovor na temu

ljubodrag_t

Član broj: 119452
Poruke: 26
77.46.178.*



Profil

icon Re: Problem sa mrezom xp14.04.2008. u 18:33 - pre 195 meseci
Da bi se moglo pristupiti tom kompu, potrebno je iskljuciti "Simple file sharing" u Folder Options>View tabu, ili: Start>Run>gpedit.msc>Computer Configuration>Windows Settings>Security Settings>Local Policies>>Network access: Sharing and security model for local accounts - moras promeniti Guests only u Classic - local users authenticate as themselves.

Mislim da je u tome problem. To uvek moram da uradim kada instaliram novi (WinXP) sistem ako hocu da omogucim daljinski pristup toj radnoj stanici u radnoj grupi.

Poz...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa mrezom xp

[ Pregleda: 2390 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.