Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanja u vezi Frames-a?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pitanja u vezi Frames-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7101 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.ppp141.rsd.worldonline.se



+7 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?17.10.2003. u 12:40 - pre 249 meseci
Evo, nedovrsen sajt. Imaju samo stranice bio, kompozicija, kontakt, linkovi. Nisam hteo da ga objavljujem jer nema nesto posebno da se vidi (do daljnjeg).

www.adagio.se

Uradio sam neka formatiranja da bi se videlo kako treba.
Sajt je bez velikih pretenzija, cisto licna prezentacija. Da li se vidi sve kako treba? Kakav je kod, jel previse isprljano?
Drugo, da li smeta sto ima ovoliko flash buttons-a? Nekako sam ih namestio da se vidi i u NS 7.0 i u Operi. Sada bi trebalo da se vidi sve ok u sledecim browserima: Opera 7.11 Win, Netscape 7.0 Win, Safari (?) Mac, MS 6 Win, MS 5 Mac.

Trunks, Rodd, sta mislite, sta treba da se prepravi - generalno?

Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?17.10.2003. u 13:24 - pre 249 meseci
konačno sam instalirao Flash plejer samo da bih video sajt. Ako dugmiće koristiš samo zbog mouseOver efekta, isto možeš da postigneš i bez Flasha - niz programa daje skript podršku za rollOver efekat, samo napraviš sličice za sva stanja i poteraš wizarda gde ih lepo poveže...
- Levi frejm ne može da se skroluje - na manjoj rezoluciji (1024x768) se ne vide svi linkovi pa ne može da se klikne.
- Zašto nisi ubacio onaj skriptić za title?

Uopšteno, sajt mi deluje prijatno i opušteno, umirujuće. Hvala na linku.
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.ppp144.rsd.worldonline.se



+7 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?17.10.2003. u 14:40 - pre 249 meseci
Hvala Dejane.
Znaci mislis - bez flasha?

Da li ima smisla da ima frejmove?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?17.10.2003. u 15:16 - pre 249 meseci
Ako koristiš TEMPLATE dokumente možeš da izbegneš frejmove jer tada u jednom fajlu kontrolišeš sve linkove i dizajn koji su zajednički za sve stranice. Na tvojoj prezentaciji ti je potreban po jedan template za svaki jezik.
Lično nikad nisam koristio FrontPage, ali verujem da omogućava ovakav pristup, neko drugi može da te tačno uputi na koji način ovo da koristiš...
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?17.10.2003. u 19:35 - pre 249 meseci
Ok.
Onu skriptu za TITLE sam ubacio ali nisam uploadovao stranicu. Skripta radi dobro.
Ok, ubacicu scroll za frame.

Hvala
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?23.10.2003. u 19:45 - pre 249 meseci
Citat:
noviKorisnik:
konačno sam instalirao Flash plejer samo da bih video sajt. Ako dugmiće koristiš samo zbog mouseOver efekta, isto možeš da postigneš i bez Flasha - niz programa daje skript podršku za rollOver efekat, samo napraviš sličice za sva stanja i poteraš wizarda gde ih lepo poveže...


Probao sam - zbog mouse over efekta - da stavim roll over slicice ali se nista ne desava. Kada sam uradio u DWV-u i video u prewiev (IE6, NS 7, Opera 7) sve je radilo ok, medjutim, kada sam starnicu i slicice uploadovao na server, rollover slicice se uposte ne pojavljuju kada predjem sa misem.

Drugo, mislis li da ne treba koristiti toliko flash, jer nema svako instaliran flash player? Ili...?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?24.10.2003. u 07:34 - pre 249 meseci
Pre više od godinu dana Macromedia je objavila da 98.3% korisnika Interneta poseduje plejer za Flash, što znači da Flash može gotovo sigurno da se koristi na webu. Jedino je pitanje kada koristiti Flash a kada nešto drugo. Moje je mišljenje da nema potrebe da se koristi za dugmad koji ostvaruju rollover ponašanje, jer postoje neke stvari koje se tim pristupom gube (informacije o linkovima koje prikupljaju pretraživači, na primer), a postoje druge tehnike koje daju isti efekat ali bez ovih nedostataka: html/js (rollover efekat sa slikama) i još bolje html/css/js (bez slika, izmena atributa html elemenata - promena boje pozadine i slično).

Flash se koristi tamo gde ostvaruje prednosti u odnosu na ostale pristupe: animacije, navigacioni sistemi s efektima, interaktivni programi.

Konačno - odluku donosiš sam na osnovu parametara koje smatraš za bitne: u prvom redu lično poznavanje tehnologija (jer ne možeš realizovati ono što ne znaš, možeš tek kad naučiš), specifičnosti sadržaja sajta i mogućih načina realizacije, ciljane publike i njihovih već stečenih navika, i slično, a pre svega cilja koji treba sajt da ostvari. Ne zaboravi da su na sajtu najvažniji osnovna koncepcija i sadržaj, dok se načini realizacije i dizajn mogu vremenom menjati i usavršavati.
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: Pitanja u vezi Frames-a?24.10.2003. u 19:14 - pre 249 meseci
Citat:
noviKorisnik: Moje je mišljenje da nema potrebe da se koristi za dugmad koji ostvaruju rollover ponašanje, jer postoje neke stvari koje se tim pristupom gube (informacije o linkovima koje prikupljaju pretraživači, na primer), a postoje druge tehnike koje daju isti efekat ali bez ovih nedostataka: html/js (rollover efekat sa slikama) i još bolje html/css/js (bez slika, izmena atributa html elemenata - promena boje pozadine i slično).



Dejane, hoces li da kazes da flash buttonsi imaju nedostatak jer pretrazivaci ne mogu da vide link u njima?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pitanja u vezi Frames-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7101 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.