Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX6

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX6

[ Pregleda: 5143 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B @ n e
Srbija - Centar sveta

Član broj: 50243
Poruke: 6
79.101.139.*



Profil

icon Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX616.03.2008. u 17:52 - pre 195 meseci
Pozdravljam sve drugare i kolege radio-amatere na forumu. Imam jedno pitanje pa bi mi dobro dosao savet oko kupovine uredjaja. Evo vec dve godine ima kako sam se totalno udaljio od radio-amaterizma i resio sam da se ponovo vratim redovnom druzenju sa drugarima na BANDU.
Planiram da kupim neki duo-band uredjaj i gledajuci po oglasima i raznoraznim sajtovima radio uredjaja kao da sam se odlucio za KENWOOD TH-F6/F7 ili za YAESU VX6. Sad se dvoumim, jeste da uredjaji nisu bas u istoj klasi i cena im se razlikuje za nekih 70ak evra.Meni najvise privlaci paznju opseg za RX.

Interesuje me kakvo misljenje imate o ovim uredjajima, a narocito bi mi dobro doslo od onih koji te uredjaje imaju?
 
Odgovor na temu

Mili-CQ
Miloslav
NS

Član broj: 155892
Poruke: 169
89.216.107.*

Sajt: www.yu7bpq.org.rs


+14 Profil

icon Re: Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX617.03.2008. u 02:46 - pre 195 meseci
Planiram da se castim nekim novim tokcaem pa mi je izbor pao isto na ta dva uredjaja
yaesu VX-7 ili kenwood th-f7.
Mislim da cu da se odlucim za kenwooda iako je yaesu jeftiniji a i kenwood ima bolji prijemnik za skeniranje.

YT2CQ
 
Odgovor na temu

B @ n e
Srbija - Centar sveta

Član broj: 50243
Poruke: 6
79.101.169.*



Profil

icon Re: Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX617.03.2008. u 08:56 - pre 195 meseci
Slazem se ja sa tobom da je Kenwood u tom prijemnom delu bolji, a podrzava i SSB vrstu rada sto mu je veliki plus. Medjutim jedino sto mene koci kod tog Kenwooda je njegova pouzdanost sto se tice samog rada njegovog hardvera. Citao sam distusije na forumu: http://www.eham.net/reviews/detail/2397 i http://www.eham.net/reviews/detail/1739 i uglavnom mu nalaze zamerke, te displej poceo da se gasi pri predaji, pa konektor za eksterni mikrofon nevalja, pa prestao da radi sa baterijskim napajanjem, losa intermodulacija.Neki su cak dali izjavu da je jednostavno prestao da radi, ugasio se i umro. Ali lako je njima kupe uredjaj sa garancijom u obliznjoj radnji i mogu da ga reklamiraju ili zamene kad hoce, a sta da radimo mi.
Cini mi se da se Kenwood TH-F6 bolje pokazao od TH-F7, sudeci po kritikama.

Dok je kod Yaese situacija drugacija, glavna zamerka joj je baterija sto oni kazu "battery life", pa sad da li je slaba sto se kapaciteta tice ili je Yaesu malo veci potrosac struje. Inace niko se nije zalio da je imao nekih tehnickih problema. E bas zbog toga sam ja i postavio temu na forumu da cujem kritike i misljenja nasih kolega koji te uredjaje koriste.

ZIVELI!!!!
 
Odgovor na temu

B @ n e
Srbija - Centar sveta

Član broj: 50243
Poruke: 6
79.101.169.*



Profil

icon Re: Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX617.03.2008. u 12:15 - pre 195 meseci
Miroslave ajde ostavi mi tvoju EMAIL adresu ovde ili mi posalji na PM.Nebi bilo lose da se iskonsultujemo oko kupovine Kenwood-a.
 
Odgovor na temu

Mili-CQ
Miloslav
NS

Član broj: 155892
Poruke: 169
89.216.107.*

Sajt: www.yu7bpq.org.rs


+14 Profil

icon Re: Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX618.03.2008. u 15:19 - pre 195 meseci
Evo ja imam Kenwood TH-28a i zadovoljila je moje potrebe (od osetljivosti prijemnika,baterije...).
Jeste da sam treca ruka koja je koristila taj uredjaj ali jos uvek je dobro ocuvana i radi.
Sad je shminkam za novog gazdu pa kad ode onda ce se nesto novo uzeti.

Imao sam priliku jos da se igram i sa TH-D7a isto dobar uredjaj ali se ne proizvodi vise.
Za sad o kenwoodu imam dobro misljenje.

mail: yt2cq.mail(at)gmail.com
YT2CQ
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Kenwood TH-F6/F7 - Yaesu VX6

[ Pregleda: 5143 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.