Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)

[es] :: ISP :: ADSL :: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14013 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Demian

Član broj: 13014
Poruke: 61
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)16.03.2008. u 15:37 - pre 195 meseci
Pregledao sam sve teme, moj problem je drugaciji.

SezamPro 512/64,ADSL ruter Conexant download preko torrenta je ocajan i ne prelazi 10kb/s.Sve ostalo radi normalno,
download sa http-a, otvara sajtove u sekundi, ali download u utorrentu je ocajan i uglavnom je 0.nesto.Forwardovao sam port, kada testiram da li je otvoren u utorrentu kaze mi "port xxxxx is open and accepting incoming conections", ikonica je zelena.Zvao sam SezamPro podrsku i oni su mi poslai uputstvo za forwardovanje koje sam ispratio potpuno, i dalje je download normalan, ali torent ne.Probao sam druge torrent klijente i fajlove (inace fajl koji skidam ima sasvim dovoljno seedova i vrlo je "popularan" ista stvar.Korisnicka podrska sezama mi je rekla da je sa konekcijom sve u redu i da nije njihova krivica te da "skidam nocu, a idem na internet danju to je sve sto moze da mi kaze".

Dajte neku pomoc, ili da menjam provajdera?
 
Odgovor na temu

RobertoKish

Član broj: 31138
Poruke: 165
77.46.198.*



+1 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)16.03.2008. u 18:02 - pre 195 meseci
menjaj provajdera,svi sem telekoma zakidaju na torrentima!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)16.03.2008. u 18:39 - pre 195 meseci
Nisi baš pogledao sve teme, ako je torrent ok, onda je problem u tom connexant ruteru. Da ponovim 1000. put, ja sam imao taj problem i rešenje je bilo da zamenim ruter, sada sa TP-Linkom radi apsolutno OK. Drugo rešenje je da prebaciš ruter u bridge mod tj od njega napraviš modem mada ja ne volim takva rešenja.
Ako samo telekom ne zakida, zašto ovi sa novim neznamnikakosezovu ruterima imaju iste probleme? Problem sa p2p je mnogo veći nego što se misli, Telekom i još neki provajderi još uvek ne ograničavaju mada se ne zna do kada. Verovatno kada uskoro budu povećane brzine.
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.adsl-3.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)16.03.2008. u 22:22 - pre 195 meseci
Ja mogu samo da potvrdim da Sezam nikako ne ogranicava p2p, jer meni torenti idu skoro uvijek maksimalnom brzinom, ali to zavisi od samog torenta.
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

tocak
Milos Obradovic
Cacak

Član broj: 46909
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)07.05.2008. u 13:28 - pre 193 meseci
Ja imam slican problem na EUnetu ista mi je brzina ADSL-a 512/64 i download svugde ide ok ali mi na torentima ne radi nikako iako su dosta popularni torenti sa dosta sidova i sve sto je potrebno da bi radilo odlicno ( kod drugih isti torenti rade odlicno ) a imam TP link 8810 ruter koji sam i dobio od EUneta i stalno mi je los protok iako mi sija zelena ikonica i port prijavljuje da je ispravno fovardovan.
Imaju li bilo kakva podesavanja u Avanced opcijama uTorenta koja mogu da pomognu jer sve ostalo sam pokusao i bas vise nemam ideju sta moze da bude sem do samih podesavanja uTorenta jer mi download radi u punom protoku sa sajtova ili bilo cega sto ima bolji server ( vrti se oko 55kb/s ).
Molim ako iko zna ili je imao slicno iskustvo da mi pomogne ili me uputi na neku temu ako je o ovome vec pisano.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)07.05.2008. u 14:31 - pre 193 meseci
Ako si siguran da si sve dobro odradio, proveri da li si u utorent-u postavio ovako, sa posebnim naglaskom na onu sesticu za upload! Meni tako fura na Sezamu 53 kb/s
Slika je u prilogu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)07.05.2008. u 20:08 - pre 193 meseci
A da za početak probaš pretragu, možda nađeš veliki broj poruka u kojima je objašnjeno da Eunet ima tri flat paketa za svaku brzinu, standard, silver i gold. Razlika je u ceni i u tome što skupi imaju prioritet u p2p saobraćaju pa kada bude veće opterećenje, one jeftinije malko priguše da bi oni skupi imali punu brzinu. Ako si ipak platio neki od skupljih paketa, onda zovi podršku da provere gde su pogrešili.
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)07.05.2008. u 22:14 - pre 193 meseci
Upload stavi na 6 KB i problem resen
 
Odgovor na temu

tocak
Milos Obradovic
Cacak

Član broj: 46909
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)07.05.2008. u 23:30 - pre 193 meseci
Sto se tice paketa i prioriteta upucen sam takodje sam zvao tehnicku podrsku i komentarisu mi da je 6 mnogo za upload i da me to gusi i prodaju mi price da je mozda problem i do razdaljine i ostale gluposti ali kada smo usli malo dublje u pricu i covek skonto da se iole razumem i on nema predstavu sta je ali ma sta da je nemoguce je da torent ma koliki ja prioritet imao ne prelazi 10kb/s kada je najbrzi.
To sto ste pominjali ogranicenja na 6 probao sam a i stavaljao sam i manje ali ne pomaze...jedino sto mi ocigledno ostaje je ako ne proradi i posle nove instalacije svega da menjam provajdera jer mi je na sezamu sve radilo super. Mislio sam da neko ima neka podesavanja iz advanve opcija torenta a i nasao sam neku temu o zakrpi za win koja otvara vise tcp/ip portova mozda i to pomogne...u svakom slucaju hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-4.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)08.05.2008. u 00:24 - pre 193 meseci
sa tim krekom povecaj na 50 konekcija, predji kod sezama, ja sam na sezamu i meni sa crne berze ide od 45 do 52 KB
 
Odgovor na temu

Sabijach

Član broj: 174608
Poruke: 22
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)08.05.2008. u 03:29 - pre 193 meseci
Ako ti download u torrent klijentima ne prelazi 10kb/s, a momci iz tehnicke podrske se prave ludi, onda ti verovatno filtriraju p2p saobracaj.
Ajd probaj neki drugi program tipa DC++, soulseek, emule sl. pa javi
 
Odgovor na temu

tocak
Milos Obradovic
Cacak

Član broj: 46909
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)08.05.2008. u 08:35 - pre 193 meseci
koristim DC++ povremeno za muziku i slicno ali je dosta nezahvalno sa njim meriti protok jer cekas na red za konekcije i cesto vuces od mnogo malo ljudi pa tu sam zadovoljan kada povuce nesto vise od 20kb/s, ali dosta je slicno kao uTorent. inace i meni je ranije radilo na sezamu super ali radi ljudima i na eunetu kako cujem ok pa bih jos da probam sa brojem portova pre nego sto promenim provajdera...inace ne mogu da nadjem tu zakrpu jos se mucim pa ako neko ima link bio bih zahvalan.
 
Odgovor na temu

Boris

Član broj: 82
Poruke: 450

ICQ: 100801505


+2 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)08.05.2008. u 09:28 - pre 193 meseci
Utorrentu udji u opcije nadji Connections levo, stavi upload 5, download 60. U Speed Guide stavi enable encryption, proveri još jednom da li je port forwardovan i probaj ponovo. I takođe reci mi jel ti pozeleni ona lampica dole na sredini utorrent prozora?
[::b0ris::]
 
Odgovor na temu

tocak
Milos Obradovic
Cacak

Član broj: 46909
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)08.05.2008. u 11:20 - pre 193 meseci
Sve je podeseno i zeleni.. mozda nisi procitao napisao sam vec da sve radi kako treba i da je to i ranije radilo dobro i port je fovardovan...takodje i da su torenti super i sve sto bi bilo normalno ali ne radi tako...
 
Odgovor na temu

Boris

Član broj: 82
Poruke: 450

ICQ: 100801505


+2 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)08.05.2008. u 11:43 - pre 193 meseci
Citat:
tocak: Sve je podeseno i zeleni.. mozda nisi procitao napisao sam vec da sve radi kako treba i da je to i ranije radilo dobro i port je fovardovan...takodje i da su torenti super i sve sto bi bilo normalno ali ne radi tako...


Nisam video da si stavio enkripciju za svaki sluchaj. Ako nisi stavi.
ja chesto u listi torrenta ogranichim dodatno upload na 3kb, shto mi chesto pomogne da izvuchem maximum od downloada.

torrent koji cesh da probash je na ovom sajtu: http://www.genunix.org/distributions/belenix_site/?q=download


Patch:

http://www.lvllord.de/?lang=en&url=downloads


obrati paznju za uTorrent shto se tiche patcha preporuka je sledeca:
ne pachuj iznad 50, i net.max_halfopen u utorrentu mora biti manji od te vrednosti na koju si patchovao.
[::b0ris::]
 
Odgovor na temu

ribnjak
Vukmirovic Zeljko
student
Novi Sad

Član broj: 180891
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)10.05.2008. u 08:42 - pre 193 meseci
e kada sam vec tu da pitam
posto mi je brzina do celih 11kb i to uvece!!
krenuo sam putem mnogih da forvardujem port i dosao do dela odaberi model i proizvodjacha.
proizvodjacha sam nashao u device manageru ali nema mi modela nigde a na toj kutiji cigara nista ne pise sem dva bar koda.
kako gde i sta da nadjem za forvard?

inace za forvardovanje korisitm sajt www.portforward.com
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.apple.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)10.05.2008. u 08:49 - pre 193 meseci
Citat:
ribnjak:
proizvodjacha sam nashao u device manageru ali nema mi modela nigde a na toj kutiji cigara nista ne pise sem dva bar koda.
jel imas router ili modem, odnosno da nije kutija cigara plave boje sa par lampica?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

ribnjak
Vukmirovic Zeljko
student
Novi Sad

Član broj: 180891
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)10.05.2008. u 08:58 - pre 193 meseci
ne. standardna bela boja samo jedno crveno svetlo pored kojeg pise link.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)10.05.2008. u 12:51 - pre 193 meseci
Nisi odgovorio da li imaš modem ili ruter. Ajde prostije, da li imaš UTP ili USB vezu prema kompu tj koja od njih uopšte postoji na tom uređaju koji si dobio?
 
Odgovor na temu

ribnjak
Vukmirovic Zeljko
student
Novi Sad

Član broj: 180891
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)10.05.2008. u 13:25 - pre 193 meseci
usb veza
na chipu mi pishe
da je proizvodjac conexant
a broj chipa aa4-7674-tcaz
to sam koristio ranije da skinem softver za svasta
imam modem ali vidcu za ruter ako ne uspem ovo da dignem iznad 30


[Ovu poruku je menjao ribnjak dana 10.05.2008. u 14:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: SezamPro ADSL ruter uzasan download (samo torrent)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14013 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.