Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?

[es] :: PHP :: Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?

[ Pregleda: 2881 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scepanmali
Beograd

Član broj: 167647
Poruke: 51
91.150.100.*

Sajt: www.watch-avengers.com


Profil

icon Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?14.03.2008. u 09:13 - pre 196 meseci
Recimo, imam 10 redova Mysql baze. I na svakoj link za download. Kakav kod mi treba da mi link vodi ka drugoj stranici koja bi izvukla podatke iz odredjenog reda u bazi i da se stranica zove kao i download na koji se kliknulo (NASLOV U BROWSER-u)? Molim vas, ako neko zna, bio bih mu zahvalan(puno :)) Imam neke ideje ali nikako da uspem:(
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?14.03.2008. u 11:56 - pre 196 meseci
Nisam te bas razumeo moras jasnije da postavljas pitanja i da ostavljas kad god mozes delove koda...ako sam te razumeo ti hoce da posaljes preko linka na sledecu stranicu neku vrednost i to mozes da uradis sa na primer

Code:
<a href='http://www.sajt.com/nova_strana.php?red=5'>5.red</a>


i onda na sledecoj stranici samo iskoristis $red u svom SQL upitu...ako je ovo uopste ono sto si trazio....:)
...
 
Odgovor na temu

BorisMB
Boris Maksimovic
Pljevlja-Beograd

Član broj: 145101
Poruke: 71
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?14.03.2008. u 11:59 - pre 196 meseci
Citat:
scepanmali: Recimo, imam 10 redova Mysql baze. I na svakoj link za download. Kakav kod mi treba da mi link vodi ka drugoj stranici koja bi izvukla podatke iz odredjenog reda u bazi i da se stranica zove kao i download na koji se kliknulo (NASLOV U BROWSER-u)? Molim vas, ako neko zna, bio bih mu zahvalan(puno :)) Imam neke ideje ali nikako da uspem:(

Nisam te buraz bas sve upotpunosti razumio, oces download stranicu ok, tu korisnik treba da preuzme nesto sto se podrazumjeva, a ti zelis da taj download kako funkcionise,
Da preuzimas neke fajlove sa tudjuh sajtova, ili na tvom je serveru,...
Trebas malo jednostavnije a jasnije da mi objasinis kakvo izvrsavanje downloada zelis da bih ti mogao pomoci
 
Odgovor na temu

scepanmali
Beograd

Član broj: 167647
Poruke: 51
91.150.100.*

Sajt: www.watch-avengers.com


Profil

icon Re: Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?14.03.2008. u 12:21 - pre 196 meseci
Pa, ne znam kako da vam bolje objasnim! Imam Mysql bazu i zelim da mi link sa glavne strane vodi do DOWNLOAD strane i da ta strana sadrzi podatak iz prethodne! Primer: Jedan red baze je, ne znam, Zeljko Joksimovic i link ka novoj stranici! E, sada, kada neko klikne na link, on ga odvede na novu stranicu na kojoj bi bio download i pisalo bi "download ZELJKO JOKSIMOVIC MUSIC VIDEO" na primer!

Nemke_BG, vidis da si razumeo :)

Treba mi samo kod za link i nista vise!

Nemke_BG, jel bi mogao da mi objasnis kod koji si dao?

<a href='http://www.sajt.com/nova_strana.php?red=5'>5.red</a>
Ovaj deo od: "red=5'>5.red</a>"
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?14.03.2008. u 12:35 - pre 196 meseci
Pazi, ako ti taj deo koda nije jasan, ocigledno si na pogresnom mestu... prvo procitaj php manual jer elementarna stvar je upotreba $_GET i $_POST tako da je besmisleno da ti bilosta iko pomaze ako ovo neznas... Trazenje gotovog koda nije dozvoljeno na forumu. Racunao sam da si do sada nesto krenuo sam da radis, ali ako ovo neznas, mislim da je dalja diskusio beskorisna na ovu temu... Bolje se obrati nekom ili na pp ili na IT Berzu Poslova pa lepo da ti zavrsi posao i postedis sebe svih muka.
Nista licno, takva su pravila foruma...
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?14.03.2008. u 15:56 - pre 196 meseci
Ajd da probam da odgovorim, ako sam uopste dobro skapirao

1. Izvlacis podatke iz baze:

Code:


// Konekcija na bazu
mysql_connect .....
// I sve ostalo sto je vezano za to .....

// Nakon konekcije na bazu, izvlacis sve stranice iz baze:

mysql_query("SELECT * FROM linkovi");

// I prosledjujes rezultate u niz ( $rezultati[] )



2. Onda stampas podatke na stranici. E ovo je kljucni momenat :-) Link bi kod mene izgledao ovako:

<a href="download.php?id=5">Zeljko Joksimovic</a>

Ovaj deo id=5 ti je poenta svega. Znaci, ti pozivas download stranicu, sa parametrom ID = 5 ( a 5 je ID tog linka u bazi .... )

Znaci stampanje linka bi islo ovako:

Code:


$id = $rezultati['id'];

echo "<a href="download.php?id=$id">$rezultati['Naziv Linka']</a>";



Onda na download.php izvuces ID:

Code:


$id = $_GET['id'];



I iz baze izvuces ceo red sa ID-em koji je poslat ( u nasem slucaju - ID = 5 )

Code:


mysql_query("SELECT * FROM downloads WHERE ID = '$id'");



I istampas rezultate :-))

Ako ti nista nije jasno, onda lepo ostavi svoj kod ovde, pa cemo prema njemu da uradimo :-))

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Mala pomoc! Kako napraviti link da vodi ka drugoj stranici sa izvucenim podacima iz Mysql baze?

[ Pregleda: 2881 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.