Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

link koji pravi cookie or what ?

[es] :: PHP :: link koji pravi cookie or what ?

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

F F F F
Subotica

Član broj: 125734
Poruke: 86
77.46.176.*



Profil

icon link koji pravi cookie or what ?11.07.2007. u 16:57 - pre 203 meseci
Na stranici treba da se odabere jedna stavka iz padajućeg menija koja je u stvari link.
Taj link treba da pošalje promenljivu istoj toj stranici koja se refreshuje nakon odabira i ispisuje rezultate iz baze.
Ta promenljiva treba da se pamti za vreme listanja stranica (paginacije) sve do sledećeg izbora sa dropdown menija.
Moje pitanje je dakle: kako da se ta promenljiva pamti svo vreme (do sledećeg izbora) ?
.. ako mi odgovorite uz pomoć cookie-a ili sessiona onda mi recite kako da napravim "setcookie" uz pomoć klika na link <a href="" .....> mislim gde tu da ubacim php koji će napraviti cookie? ili ima neki drugi način?
 
Odgovor na temu

mickey.co.ba
Miralem Halilovic
Sarajevo, BiH

Član broj: 26263
Poruke: 136
87.250.113.*

Sajt: 11betting.com


Profil

icon Re: link koji pravi cookie or what ?11.07.2007. u 17:53 - pre 203 meseci
rjesenje je veoma jednostavno, čini mi se da nisi htio nimalo da razmisljas...

kada dodjes privi put na sajt gdje je padajuci meni, imas php code koji provjerava dali je "neka" vrijednost poslata POST meetodom, ta vrijednost je neka vrijednost iz tog padajuceg menija, ako nije onda nikom nista, ako jeste (else) onda snimi tu vrijednost u "neki" cookie) i refreshuj sajt da (npr sa header("location: sajt.php") ) ili na neki drugi nacin... a zatim tu vrijednost samo preneses (podesis selected na istu vrijednost u padajucem meniu) u padajuci meni i to je to...


postoji jos jedna mogucnost al to ti necu reć :D

sala mala... druga mogucost jeste kada posaljes POST-om (ne Poštom) neku vrijednost snimi je u neko skriveno polje (type="hidden") i iz njega dalje odrađuj ono sto ti treba samo sto ovo mozda i nece funkcionisat morao bi mozda jos nekih karafeka dodavat a mrsko mi razmisljat sad sta tacno treba, pokusaj gore kao sto sam nappisao preko cooki-a
 
Odgovor na temu

F F F F
Subotica

Član broj: 125734
Poruke: 86
77.46.176.*



Profil

icon Re: link koji pravi cookie or what ?11.07.2007. u 19:03 - pre 203 meseci
e da tu tvoju prvu metodu sam prvo praktitkovao ali sam mislio da moze da se uradi bez tog refreshovanja ! sada vidim da je refreshovanje bio kljucni problem tj onaj header location ;) thnx
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.158.*



+218 Profil

icon Re: link koji pravi cookie or what ?12.07.2007. u 00:35 - pre 203 meseci
Ako je manu u pitanju ondao ti je bezveze pamtiti u kukiju, sesiji ili hidden polju. Iskljuicivo radi preko POST-a.
Pretrazivaci ne vide hidden, sesiju i kuki.

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: link koji pravi cookie or what ?

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.