Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon, nekoliko objektiva raznih namena

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon, nekoliko objektiva raznih namena

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9065 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Canon, nekoliko objektiva raznih namena13.03.2008. u 21:38 - pre 196 meseci
Dakle, treba mi nekoliko objektiva za razne namene.
Odabrao sam nekoliko objektiva, od kojih sam neke imao prilike da vidim na delu (i samim tim - znam šta kupujem), dok su ostali nepoznanica, pa bih cenio ako neko može da preporuči eventualno i neke bolje komade u datom rangu cena.

OBJEKTIVI VEĆEG RASPONA:

Canon EF-S 70-300mm f4-5.6 IS USM (okvirna cena ~ 580€).
Nebojša, čitao sam Tvoj test EOS-a 40D, u kome kažeš da je ovaj objektiv odličan parnjak kit objektivu 17-85 IS USM, pa me zanima imaš li (ili neko drugi) neku bolju varijantu tog ili sličnog raspona, a za sličnu cenu. Video sam i EF 70-200mm F4L USM (~650€) i, mada trenutno ne razmatram L objektive (oni će doći kasnije, kada nakupim kakav-takav raspon, pošto mi treba ceo spektar od 10 do 400mm), ovaj mi deluje nekako prejeftino za L klasu, pa me zanima da li ga je neko eventualno probao. Nije stabilisan, ali me to ne odbija posebno, jer realno to i ne bih koristio bez stativa, pa u suštini i nije presudno. Uz 17-85, ovime bih pokrio jedan dobar deo raspona koji mi je potreban.

Sigma APO 80-400mm F4.5-5.6 EX DG OS (okvirna cena ~910€).
Nisam siguran u kvalitet ovog objektiva, jer ne znam nikog ko ga je probao. Da li neko ima bliže informacije o upotrebljivosti i može li se ovaj objektiv porediti sa gore-pomenutim primercima iz Canona? Malo se previše dobija za tu cenu, ako smem da primetim (raspon, stabilizacija)?


ŠIROKOUGAONI OBJEKTIVI:

Sigma 10-20mm F4-5.6 EX DC HSM (okvirna cena ~430€? - do pre dva dana je koštao 520€?)
Kao što sam u uvodu pomenuo, sa ovim objektivom sam prezadovoljan. Odnosno, onim što sam video iz kombinacije sa Nikonom D80. Znam za poslovično dobru saradnju Nikon tela i Sigma objektiva, pa me interesuje šta mislite o ovoj kombinaciji u Canon varijanti (EOS 40D)?

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM (okvirna cena ~690€)
Ovo je konkurent gore-navedenoj Sigmi, s tim što je razlika u ceni sada već primetna (dok je do pojeftinjenja Sigme bila "tu negde"). O ovom objektivu ne znam ništa i nisam uspeo da nađem nešto upotrebljivo u tekstualno/slikovitoj formi.


NORMALCI:

Canon EF 50mm f/1.8 II (okvirna cena - smešna - svega ~ 80€)
Ovde ili postoji neka caka (krš objektiv?) ili je neko lud. Za ove pare se ne mogu naći ni CPL filteri većih dimenzija, a kamoli objektivi. U čemu je štos? Vidim da EF 50mm f/1.4 USM košta preko 300€, pa.... u čemu je vic? Neko drugo, treće rešenje?


MAKRO:

Ovde nemam nikakve konkretne ideje. Ja mnogo fotografišem u makro modu i to su (ako zanemarimo ono što fotkam zabave radi) pretežno prilično sitne stvarčice (mikro kugližni ležajevi i mikromotori, čiji promer retko prelazi par milimetara). Na dosta objektiva i aparata, bez obzira na zum, pa čak i na minimalnu fokusnu distancu, ovi predmeti ispadaju nedopustivo sitni, a i oštrina je ponekad diskutabilna. Kropovanje ne dolazi u obzir, pa me zanima da li postoji neki ultimativni makro, koji ima što više milimetara, a da pritom dopušta da fokusiranje izvršim iz što veće blizine, tako da krajnji rezultat bude objekat veličine 5mm, uvećan do 1/3 kadra... barem?

Kakva je upotrebljivost extendera u ovom smislu, obzirom da nisu jeftini, a ipak nisu objektivi?

Dajte bilo koji predlog za ovo poslednje, sve dok može da se namontira na 40D.

Pozdrav i hvala.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena13.03.2008. u 22:04 - pre 196 meseci
Sigma 80-400 OS je opticki sasvim OK ali je spora u pi*ku materinu... Stabilisanih 300mm za Canon a za male pare i u zum aromi jedino mozes da dobijes kupovinom EF 70-300 IS (nije on EF-S). Doticni Canon zasluzuje svaku preporuku sve dok se ne radi o nekom sportu ili slicnoj akciji...

Sigma 10-20 je odlican objektiv ali je Canon ipak "odlicniji". Posto sad razlika u ceni nije velika, uzmi belu kutiju.

Taj 50mm F1.8 je super ako zabodes primerak koji tacno fokusira. Ako dolazis u NS, rado cu ti dati moj da probas pa ako radi bice ti prodat jer na mom sadasnjem aparatu ima opak FF (na prethodna 2 tela je radio k'o svicarski sat).

U Canon svijetu, kad je makro u pitanju odgovor se uglavnom svede na "stotku". Uz makro prstenove (ne telekonverter!) ces moci da smestis nesto manje od 1cm u kadar bez gubitaka na kvalitetu. Naravno, kada su takvi zahvati u pitanju, pored objektiva glavnu ulogu igra svetlo tako da ako zaradjujes novce od tih makro fotografija, razmisli i o nekoj "makro rasveti" poput prstenastog blica ili "blizanaca".
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena13.03.2008. u 22:23 - pre 196 meseci
Pre svega, puno hvala na odgovoru - puno mi znači.

Međutim, jedno mi nije jasno (ne zameri, ipak sam ja relativno nov u ovome):

Citat:
Abdee: Uz makro prstenove (ne telekonverter!) ces moci da smestis nesto manje od 1cm u kadar...


Na kakve prstenove tačno misliš? Ono što zovu "close-up lens" i liči na bilo koji filter, a navrće se na identičan način? Ili nisam dobro razumeo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 00:07 - pre 196 meseci
Ajmo redom:

Canon EF 70-300: test mi je u draftu, nešto sam se ulenjio, nikako da ga završim. Jednom rečju: odličan objektiv

Par primera sa malo svetla..

Bez obrade:





Dugačku Sigmu izbegni.

Širokougaoni: Canon 10-22 bez dileme.

Normalac: EF 50 f1,4.

f1,8 varijantu izbegni zbog mnogo čega. Test će takođe biti uskoro i to uporedni sa Nikkor 50 f1,4, pa će razlozi biti jasni.

Makro: EF-S 60mm macro.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 00:29 - pre 196 meseci
Zahvaljujem!

Još jedno podpitanje: Čitao sam Tvoj test Canona EF 100mm F2.8 Macro USM i osim teksta, koji je pun hvalospeva o njemu, oduševili su me i kropovi koje si napravio (kao i komentar da (parafraziram) "mnogi L objektivi mogu da se postide"), što me baca u veliku dilemu oko Tvoje sadašnje preporuke (EF-S 60mm macro). Da li je bolja varijanta 100mm (cena im je slična)? Znam da je razlika očigledna, ali me zanima sveukupna makro upotrebljivost, uzimajući u obzir i žižnu daljinu, ali i minimalnu distancu za fokusiranje? So, which one is better?

Za širokougaoni (nemojte se ljutiti) još nisam ubeđen u potpunosti, jer sam skinuo neke fotke Canona 10-22 i dobre su, ali Sigma nije ni milimetar lošija.

Jedva čekam da test 70-300 bude gotov.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 00:37 - pre 196 meseci
Testirao sam i EF-S 60mm makro i mislim da je još mrvicu jači nego 100 macro, mada je jasno da je u pitanju ista konstrukcija. Za krop telo bih pre uzeo 60mm.

Inače, zaboravih da napomenem, a to se vidi i po ovim gornjim fotkama pri lošem svetlu - EF 70-300 ima odličnu reprodukciju boja, ništa slabiju od L-izvedbi.

Za wide se ne dvoumim između Canona 10-22 i Sigme 10-20. Da je u pitanju Nikon sistem, gde ne postoji 10-22, bilo bi dosta razmišljanja, ali za Canon ne. Najmanje razlika je u samoj slici, u ostelom su razlike veće.

Ne kupuje se takav objektiv svaki dan i ne vredi da za stotinak eur praviš kompromise.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 01:08 - pre 196 meseci
Naravno. Malo je reći da mi mnogo znači što imam koga da pitam!

Onda će definitivno biti Canon 10-22. Još ću razmisliti da li ću ići na 100mm ili 60mm makro (moram priznati da me 100mm fascinira, a i sviđa mi se "daljina").
I još nešto - jesi li probao ili barem poznaješ nekoga ko je probao Canon extendere? Ne želim rešenja pomoću štapa i kanapa, ali sam radoznao i zanima me da li se na ovaj način može dobiti nešto korisno? Kada treba dobaciti do 800mm, čini mi se da je alternativa samo u prodaji stana ili auta starog par godina?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 01:16 - pre 196 meseci
Generalno važi da 1,4x vredi, ali 2,0x osetno degradira sliku.

Inače, DSLR tele-domen je jezivo skupa zabava, i tu kvalitetan krop senzor kakav je na 40 D ili D 300 veoma pomaže.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 07:43 - pre 196 meseci
@ StORM48

Ocigledno se ovde desavaju neki novi momenti, pa za nas koji i okacimo po koju sliku, desi se da propustimo vazne stvari... bar kada su "teorijske teme" u pitanju

Imam par pitanja za tebe

Od kada ti imas DSLR... kolko vidim to je 40D, zar ne?

Sta ce ti 10-22, sta misli da slikas njim tooooooolikooooo siroko, sto ne moze da ti "pokrpi" 17-40f4L ?

Sta ce ti macro objektiv? Da li znas koliko je zajebana stvar macro-fotografija u DSLR svetu? Sta ti znaci ovaj termin "ultimativni macro"?







 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 07:57 - pre 196 meseci
@beske: jesi razmisljao nekad o tisini? To je ono kad umesto da nesto kazes, ti ne kazes nista...

@Storm: EF-S 60mm F2.8 makro je odlican izbor ako zelis malo univerzalnije (kratki tele, portret, makro) staklo, ali ako ti je makro snimanje na prvom mestu nece proci mnogo vremena pre nego sto pocnes da cenis vecu radnu distancu koju daje 100mm jer ta radna distanca znaci lakse osvetljavanje onoga sto fotografises. Znam ljude koji imaju i duzi i kraci makro objektiv jer oba imaju svoje primene...

U stvari najbitnija stvar u makro prici je to da zaboravis sve sto si radio koristeci kompaktne fotoaparate jer sa makro objektivom na SLR telu ulazis u jedan prilicno drugaciji svet...

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 08:14 - pre 196 meseci
@Abdee

Razmisljao sam o tisini... ali i o jos ponecem, podjednako... nemoj me terati u glupu filozofsku polemiku, besmisleno je.

Nisam nigde pominjao 5D, takodje, nisam nista pitao tebe, ok?

I, voleo bih da mi na pitanja odgovori onaj kome su opostavljena, a ne...

a, pitao sam StORMA, bez ikakvih zadnjih namera i cinizma, jer je ocigledno da decko iz sveta kompakta ulazi u DSLR, i pri tome mislim da je na dobrom putu da krene stranputicom, jer mi se cini da ima jako veliki broj vrsnih "savetodavaca" oko sebe...

a, ta prica, da uvek umesto onog kome je pitanje postavljeno "zastitnicki" odgovara neko drugi... meni je to simpaticno, ali ne znam cemu...

btw. I, nije lepo brisati post posle mog odgovora, jer je ovaj odgovor i te kako smislen, iako si naknadno obrisao onaj deo na koji se jedan deo odgovora odnosi (prica o 5D, o poredjenju 17-40L na FF i 10-22 na Cropu... besmislena mi je vise svaka prica o tom 5D... i, stvarno ne razume dokle... )






[Ovu poruku je menjao beske dana 14.03.2008. u 09:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 09:09 - pre 196 meseci
Citat:
beske: Ocigledno se ovde desavaju neki novi momenti, pa za nas koji i okacimo po koju sliku, desi se da propustimo vazne stvari... bar kada su "teorijske teme" u pitanju...

Kako misliš važne stvari?
Pa i ja kačim slike. Okačio sam ih nekoliko pre par dana, ali Te nije bilo da nešto napišeš... nebitno da li je loše ili dobro.

Citat:
beske: Od kada ti imas DSLR... kolko vidim to je 40D, zar ne?

Od pre neki dan. Mislio sam da je pitanje o dilemi EOS 40D vs 450D već viđeno s moje strane, no očigledno ne pratiš ceo forum revnosno?

Citat:
beske: Sta ce ti 10-22, sta misli da slikas njim tooooooolikooooo siroko, sto ne moze da ti "pokrpi" 17-40f4L?

Enterijere, ali i eksterijere u arhitekturi. 17mm je primetno uže, a pride sam i probao kako radi Sigma 10-20, kojom sam oduševljen. Jedino što se na kraju ispostavilo ono što sam i ranije čitao, a to je da Sigme dobro sarađuju sa Nikonima, što je u slučaju koji sam pomenuo i bilo (D80).

Citat:
beske: Sta ce ti macro objektiv? Da li znas koliko je zajebana stvar macro-fotografija u DSLR svetu? Sta ti znaci ovaj termin "ultimativni macro"?

Piše gore zašta će mi. Ako mi nešto treba za ozbiljnije namene (posao), onda je to baš makro objektiv. Da je "zajebano" nisam dosad utvrdio (ne vidim i zašto bi, jer je meni znatno lakše nego bilo kojim kompaktom), obzirom da moje potrebe zadovoljava lightbox i dobar blic (pošto stari neće moći na 40D, uzeću 580EX II i neki makro ring), a probao sam na više aparata, koji NISU kompakti. Termin "ultimativni" je više opisnog karaktera i treba da pokaže da mi treba maksimalni kvalitet i namenski makro (kao i posebno uvećanje u rangu do 1000€), a ne univerzalac koji "može i makro".

Nego, ja ne videh Tvoje predloge, pošto već kažeš da sam "na dobrom putu da krenem stranputicom, jer Ti se čini da ima jako veliki broj vrsnih "savetodavaca" oko sebe..."? Usmeri me u drugom pravcu, ako je ovaj "pogrešan". Ili sam Te pogrešno razumeo?

Pozdrav

P.S. Iako znam da znaš, samo da podsetim - 17mm na mom telu je 28, tako da ja tek sa 10mm dobijam ono što Ti dobijaš sa 17.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 14.03.2008. u 10:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 09:53 - pre 196 meseci
Citat:
StORM48:Kako misliš važne stvari?
Pa i ja kačim slike. Okačio sam ih nekoliko pre par dana, ali Te nije bilo da nešto napišeš... nebitno da li je loše ili dobro.


Sorry, moj propust... mada ne znam gde si ih kacio, jer nemam zivaca da pratim sve "teorijske" teme, a na onima na kojima su svi (pocevsi od Nebojse, Zarsilica, Marinowskog, Miskovica, Dzure...) a u okviru samog foruma fotografija, "kacili" svoje fotke (a mislim da i ti znas koje su to teme, ipak si ti Super Moderator, i pratis sve iz ove oblasti...) Tebe, na zalost, nisam video... sto naravno nije nikakvo (o)pravdanje, i... ja mislim da je mesto za fotografije i kacenje istih tamo, ali...

Sigma 10-22 je tesko s***e, za 17-40L sam te pitao zato sto nisam video da si u uvodu igde napomenuo za sta ti treba toliko "sirok ugao". U svakom slucaju, pogotovo sto si na crop telu, Canon 10-22 puna preporuka... pogotovo sto sad jesi napisao za sta ti treba.

Bas kao sto je za objektive, generalno, moj licni (napominjem licni) stav, samo Canon, Sigma nikad... ja znam dooooosta ljudi, a i sam sam imao dosta interesantnih iskustava (uglavnom negativnih) sa Sigmama... ne znam zasto, ali cak ni one sa fiksnom blendom ne rade kako treba, a kamoli one skromnije varijante. Da ne bude zabune, i sa 24-70f2.8 i sa 70-200f2.8, i sa par normalaca, a i 50f2.8 macro, rezultati bi se jedino mogli opisati kao "dobar odnos cene i kvaliteta", sto je s jedne strane ok, ali... objektiv bi najpre trebao biti stvar kod koje ne treba imati kompromisna i utesna resenja... znas kako to kazu stranci "cost no object"

za 70-300 kazu da je hidden L. Imao sam ga , dok sam bio na crop telu, jednom recju sjajno. Taj "crta" ne ono sto kazu "za te pare...", taj crta u svakom pogledu odlicno.

50f1.8 nikad, jeste razlika u ceni, ali 50f1.4 bez razmisljanja

o macro objektivu necu, jer licno mislim da to sto ti hoces i sto si napomenuo u uvodu, a i ovom svom odgovoru meni, dosta govori koliko si pod uticajem "super-macro" moda iz kompakt serije. Suvise ti je odgovor sirok, da bi se mogao svesti u "usko" macro polje... a posto je tebi macro polje kod SLR-a "znatno lakse nego kod kompakta", ja bi te molio da me (ako nista moze i PP) obavestis kada budes zakacio svoje macro prvence, nebitno da li su sa 60f2.8 ili 100f2.8 objektiva. Kad smo vec kod toga, preporuka je za 100f2.8 bar od mene, ako ti to ista znaci

btw. potpuno si u pravu... ne pratim ceo forum revnosno, pratim samo mesta gde se kace slike, a ne test-kadrovi, uostrenost, cropovi... jel to nesto lose???

Pozz
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 10:07 - pre 196 meseci
Hvala na savetima.

Ne znam zašto, ali meni makro fotkanje zaista deluje lakše na DSLR-u. Možda grešim, ali takav sam utisak stekao. Recimo, šta mi smeta kod S9600 po tom pitanju - šum koji se javlja, a opet - ni njegov SuperMacro mi ne omogućava da "uđem" u objekat dovoljno da on zauzme veći deo kadra. Ono što sam video da su neki od vas kačili (između ostalog i ona Tvoja sa insektom na grliću flaše), me je definitivno ubedilo da to može znatno bolje i finije. Pogotovo što "višak" detalja i manjak šuma omogućava da uradim krop, tako da objekat bude izuzetno krupan, a da mi pikseli ne isteraju oči.

Što se tiče fotki, čim budem dobavio 100mm, biće okačeno, naravno.

Pozdrav

P.S. Poslednje fotke i jesu u forumu "Fotografija", tema "Arhitektura...", koju je pokrenuo Slobodan Mišković.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena14.03.2008. u 10:39 - pre 196 meseci
Citat:
StORM48: Hvala na savetima... ...P.S. Poslednje fotke i jesu u forumu "Fotografija", tema "Arhitektura...", koju je pokrenuo Slobodan Mišković.


Jbg nisam ja niti pozvan, niti merodavam da dajem savete, nikom... ali, ako si me dobro shvatio (a, nadam se da jesi) sve sto sam ti napisao jeste ono u cemu sam se ja vremenom "pekao" na ovaj ili onaj nacin... i to ti rekao kao neko moje glediste, moj stav, moje misljenje... mozda ja to ne znam lepo i slikovito da napisem, "uvijem u oblande", mozda zvuci grubo, provokativno, ali... apsolutno je istinito i srz cele moje price i epopeje u tom nekom DSLR svetu ti je tu.

Bas kao sto su i fotke (kao slikovit primer nekih mojih iskustava, sa svim onim o cemu sam pisao) u temama poput one tri, najposecenije Macro, Portret, i Izvodite li Vase (digitalne) ljubimce u setnju... Sada je tu i Cvece kao motiv... od kojih ni u jednoj nisam video tvoj "potpis". Zasto je to tako, j***m li ga...

Ako ti je ovo sve bilo od makar male pomoci, lepo, drago mi je. Veruj mi.

Pozz



[Ovu poruku je menjao beske dana 14.03.2008. u 11:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena18.03.2008. u 21:21 - pre 196 meseci
A bre Beske al' si tezaaak...kao prvo pitanje "sta ce ti Sigma koja pocinje sa 10-imas Canon sa 17mm..."(u tom kontextu) je...necu da kazem sta...!Ultra siroko je zaista vrhunska stvar,da skroooz drugu perspektivu i dinamiku sceni,motivu,a razlika tih 7 mm je ogromna...za ostalo sto pises necu se ni osvrtati ali za ovo-slozicu se sa Abdeejem...ali avaj,kad bi samo u ovoj zemlji ljudi naucili da je 100 x bolje kad z....s nesto reci-OK,pogresio sam izvin'te ali neee...mi smo zaguljena nacija pa se jos dublje ukopavamo usvoja g...na-iz inata,naravski(nece on meni..)
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena19.03.2008. u 14:51 - pre 196 meseci
da si citao celu prepisku malo pazljivije, verovatno ne bi ovako pisao, shvatio bi da tu vec imaju odgovori na sve ove gluposti sto si napisao u postu... najlakse i najgluplje je ovako "pasti s neba" posle 5 dana i lupiti, pa sta bog da...

ako je StORM shvatio (a jeste), ne razumem koji je tvoj poriv da ovo pises sada, kada je def. da nisi shvatio celu prepisku, jer je delimicno brisana (naknadno) od pojedinaca (poseno Abdee-a, a sto je izrazito nekorektno jer je "gumica" radila posle postavljnaja ogovora...),

sto rece jedan, meni vrlo uvazeni, clan ES-a... gumica je cudo

a, kultura je stvar vaspitanja, domaceg... a tu lepo kaze... odgvaraj samo kad TEBE neko nesto pita, u suprotnom ces ispasti...

ako nista, bar si me lepo nasmejao....

Thanks



 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena19.03.2008. u 21:05 - pre 196 meseci
Na Forumu gde vise nas vodimo diskusiju ne vidim da ja ne treba da odgovaram osim kad neko bas mene ne pita...
A samo onaj kome je 10 i 17 mm u fotografiji isto,a pritom prica jos brdo nebuloznih stvari,moze da se vadi na tako neke stvari...A OK,jesam napravio propust,pa malo zakasnio ali OK covek sam pa gresi-ja bar svoje priznajem-to je ljudski...a ne biti uporan u svome neznanju,kao neki...Over end out,sto se mene tice...
U svoje ime se izvinjavam sto digoh temu iz mrtvih,mozda nije trebalo,ali sta je tu je...Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena20.03.2008. u 07:37 - pre 195 meseci
Da, u pravu si, ja sam pogresio... ali samo u jednom...

Trebalo je prethodni odgovor da pocnem ovako... da si citao celu prepisku, od pocetka do kraja, i to ne jednom, nego bar 2-3 puta, da razumes...

Mada, posle ovog tvog nastavka, sumnjam da bi i to donelo ikakvu kvalitativnu promenu na bolje.

A ovo ...

Citat:
megapyxeltoda: ... gde vise nas vodimo diskusiju... brdo nebuloznih stvari... moze da se vadi na tako neke stvari... neznanju...


Odrzavas mi i ovaj dan sa osmehom na licu.

Thanks, again







 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Canon, nekoliko objektiva raznih namena20.03.2008. u 09:32 - pre 195 meseci
Pozdrav,

ne vredi, kakogod da se okrene, najbolje je na ovom forumu nista ne komentarisati previse jer postoji ocito toliko uglova za posmatranje stvari da je tesko da se moze definisati apsolutni stav koji bi jos pritom bio i ispravan. I ja volim sto nizi vodeci broj (pritom mislim i na ostale adekvatne karakteristike objektiva) pa to opet kombinujem sa uglavnom visokom cenom koja ga prati i onda sebi vucem neke granice ali to je opet samo za mene. Tesko da mogu tako savetovati bilo koga, a bez da mu detaljno ne pojasnim svoju logiku i njenu genezu, odnosno, kako sam dosao do nje. Ako bi neko u tome pronasao sebe, to bi bilo to, ali opet samo za tog nekog i mene. I to opet ne bi znacilo niti da je taj stav apsolutno pogresan, niti da je apsolutno dobar.

U zadnjoj diskusiji nalazim takodje fragmente tog fenomena relativnosti stvari zavisno od individualnog pogleda.

Ono sto ne valja jeste uporno poimanje foruma kao mesta gde odgovaras samo kada si direktno upitan. Forum je mesto za razmenu stavova svih ucesnika, ne ovaj samo, vec svaki.

Beske, ja sam se povukao iz nase rasprave samo i iskljucivo zato da ne bih kvario ugodjaj koji postavljene slike imaju, ali i zato sto u konkretnoj raspravi niko dugi nije izjavio da mu smeta nedostatak ostrine na fotkama. To smatram stvarima iznad moje sujete.

Evidentno si svuda posle toga na svojim fotkama odradio ostrinu koja se i ocekuje od te opreme i iskustva rada (o cemu donosim sud iz nekih drugih pokazatelja) i svaka pokazana fotka posle toga nema vise pominjane nedostatke. Hronoloski se moze tacno videti taj prelaz.

Mozda onda zaista vredi pokusati preskociti poneku diskusiju izazvanu povredjenoscu sujete?
Uvek ostanu slike i korisni saveti a to bi nam valjalo vise od rasprava.

Meni izgleda lepse forum bez obzira sto sam se ja povukao prethodno, cini mi se da vredi pokusati sa tako necim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon, nekoliko objektiva raznih namena

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9065 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.