Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

File upload a imam client absolute path

[es] :: PHP :: File upload a imam client absolute path

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fischer

Član broj: 110851
Poruke: 3
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon File upload a imam client absolute path10.03.2008. u 17:46 - pre 196 meseci
Upload-ovati fajl na osnovu klijentske abs path i proslediti ga php-u. Kako ? (naravno ne koristiti browse pa selekt fajl)

Zabranjeno je da se setuje <input type='file'> value iz javascript.

Pomoc ?
Check!
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: File upload a imam client absolute path10.03.2008. u 17:55 - pre 196 meseci
Ako je na klijentskoj strani, problem nije vezan za php. Jedino neki od klijent-side jezika mogu pomoci nekako, ili java ili flash, sad ne poznajem ni jedno ni drugo da bi znao kako se pravi selekt dijalog za fajlove. Iskreno, ne verujem da bi browser poslao sadrzaj fajla ako je <input type='file' prazno. Verovatno preko activeX mozes nesto da radis samo u ie, ali opet nije potpuno resenje, jer mnogi ne koriste ie.

Aj sad kontra pitanje: koja je svrha svega ovoga? Da krades fajlove korisnicima?
 
Odgovor na temu

fischer

Član broj: 110851
Poruke: 3
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: File upload a imam client absolute path10.03.2008. u 18:05 - pre 196 meseci
:) ne nego da prodjem jeftino.

treba da napravim kao drag and drop applet pa sam mislio da je dovoljno da se prosledi samo staza fajla a javascript da setuje <input type='file'> ali to su valjda onemogucili zbog sigurnosti. Ne znam kako to da uradim, appleti ne mogu da pristupaju disku... i'm stuck
Check!
 
Odgovor na temu

rajkoBekrija

Član broj: 123164
Poruke: 53
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: File upload a imam client absolute path18.04.2008. u 02:17 - pre 195 meseci
fischer
Tacno to je uradjeno iz sigurnosnih razloga.
Samo sto u firefoxu value mozes da stavis na prazno string, dok u ie-u ne mozes nista da mjenjas.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: File upload a imam client absolute path

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.