Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pola/pola wireless - ADSL USB modem + 2 PCa + router

[es] :: SOHO Networking :: pola/pola wireless - ADSL USB modem + 2 PCa + router

[ Pregleda: 2298 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sentient

Član broj: 129937
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon pola/pola wireless - ADSL USB modem + 2 PCa + router10.03.2008. u 16:53 - pre 195 meseci
Zdravo ljudi, molim za malu pomoc

Kupio sam wireless router ( ASUS WL-520GC ) pre neki dan , a vec posedujem Conexant-ov ADSL USB modem ( Sezampro ) koji je prikacen na PC. PC sam hteo da umrezim sa laptop-om koji ima built-in 802.11bg. Na routeru pozadi imam 1 WAN i 4 LAN porta.

Posto net mora da ide preko PCa jer imam usb modem i ne mogu nikako da direktno modem nakacim na router, mreznim kablom sam povezao router i PC ( probao sam i WAN i LAN port).

1. Kada pustim da se sve samo setup-uje , PC i Laptop se vide u mrezi i LAN lepo radi, ali nema sherovanog interneta na laptopu. PC dobije IP 192.168.1.2 , a laptop 192.168.1.3.
2. Kada uradim deshare/share internet konekcije , IP na PC-u mi se promeni u 192.168.0.1 a na laptopu u 192.168.1.2 i tada mi radi net na laptopu ali se onda medjusovno ne vide, tj. nema file sharing-a.

Neznam sta da uradim da mi istovremeno radi i internet sharing i da se PC i Laptop medjusobno vide u workgroup-i, tj. da radi LAN. Koristim XP na oba kompa, molim za pomoc.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: pola/pola wireless - ADSL USB modem + 2 PCa + router

[ Pregleda: 2298 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.