Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voice Chat aplikacija

[es] :: .NET :: Voice Chat aplikacija

[ Pregleda: 2741 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
212.200.212.*



Profil

icon Voice Chat aplikacija03.03.2008. u 22:34 - pre 196 meseci
hocu nekako da zvuk koji se snima na jednom kompu ide preko neta do drugog, znaci fazon voice chat... preuzeo sam ovaj programcic: http://www.codeproject.com/KB/cs/Streaming_wave_audio.aspx ...i savrseno radi u LAN-u... ali ne znam kako da podesim da radi i preko interneta...
Ima li neko iskustva sa necim slicnim???
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija04.03.2008. u 09:43 - pre 196 meseci
Nemas promena u programu, sem u delu za odabir destination masine, tu treba da ubacis IP adresu na internetu.

Problemi koje mozes imati su sledeci i vaze i za tebe i za odredisnu masinu.

Tvoj NAT/firewall - moras da imas dozvoljen izlaz na portu 11000 (to obicno imas) i ulaz na tom portu (sto je verovatno blokirano po defaultu). Ako si iza NAT-a moras da obezbedis portforwarding sa externog porta 11000 na svoj NAT IP port 11000. Ako si iza NAT-a provajdera, to ce tesko da ide.
Ako se konektujes direktno na provajdera i dobijas javnu IP adresu, onda gornja prica sa otvorenim portovima treba da se primeni na tvoj Windows Firewall ili na 3rd party firewall (symantc, mcafee, zonealarm, itd) ako ga imas instaliranog.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
79.101.216.*



Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija05.03.2008. u 00:07 - pre 196 meseci
bojim se da te nista nisam razumeo...
ono sto znam jeste da se konektujem na modem, odem na NAT i podesim ovako kao sto je na slici...

sta jos treba, jel ovo u redu???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija05.03.2008. u 07:42 - pre 196 meseci
Ok, pod uslovom da koristis port 5900 umesto 11000 (koji je u sample-u) ovo sto si uradio je pola jednacine. Posto je komunikacija dvosmerna, isto ovo sto si ti uradio mora i tvoj sagovornik na internetu da uradi sa svojim ruterom/modemom

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

avox
Beograd@Srbija

Član broj: 34116
Poruke: 81
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.tursija.com


Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija05.03.2008. u 12:25 - pre 196 meseci
Izvinjavan se ako je offtopic, ali mozda pomogne program hamachi. On preko neta pravi virtual lan, znam da mogu da se igraju igrice kao da si u lanu, pa mozda pomogne i tebi za ovaj program. Lakse je mozda da se instalira ovaj program od nepunih mb, nego da se zezaju ljudi za podesavanjem rutera.
 
Odgovor na temu

Crazy shadow
Milos Milic
.Net Software Engineer
Beograd

Član broj: 74894
Poruke: 200
91.150.118.*



+2 Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija05.03.2008. u 14:59 - pre 196 meseci
Moj savet ti je da zaobidjes hamachi.I da ipak otvoris te portove.Jer ih jednom otvoris i vise ne mislis na njih.A ovako moras da se konektujes pravis virtualnu mrezu itd.A i hamachi nije free.
Crazy shadow
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
79.101.219.*



Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija05.03.2008. u 17:25 - pre 196 meseci
stavio sam 5900, posto sam u medjuvremenu podesavao i za VNC... otvoricu i za 11000!
hamachi sam koristio kad sam igrao menadzer preko neta...
a ovaj, hteo sam da taj program nekako radi na bilo kom kompu, kao sto recimo messenger radi... ali dobro, ako je to dosta komplikovanije, onda cu ovako sa manuelnim podesavanjem portova!
dobro, i kad otvorim portove i tamo... onda u target host kucam ip adresu koju on trenutno ima... on pogleda, recimo, na showmyip.com i javi mi... jel???
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija05.03.2008. u 18:06 - pre 196 meseci
Mozes i to, ali ti treba jos koda

MSN i ostale aplikacije koje naizgled tako lako prolaze kroz firewall koriste tehnologiju koja se zove uPnP, kojom se na ruterima koji ga podrzavaju (a vecina kucnih rutera ga podrzava) otvaraju privremeni portovi. Ako pogledas firewall listu na tvom ruteru videces MSN portove koji su otvoreni uPnP-em, evo kod mene npr:



primer c# koda koji koristi uPnP imas ovde:
UPnP code to open ports on nat/firewall



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
79.101.133.*



Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija05.03.2008. u 18:19 - pre 196 meseci
aha, prbacu i to, samo da mi ovo uspe sa rucnim podesavanjem portova...
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
195.252.125.*



Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija08.03.2008. u 21:15 - pre 196 meseci
na jednom kompu sam podesio portove, a na drugom kad se konektujem na modem, nemam nikakve opcije za bilo kakva podesavanja...
mmix je pomenuo da je izlaz po definiciji podesen, sto bi onda znacilo da ako ostavim ovako i pokusam da ostvarim komunikaciju, da bi ja mogao da cujem sagovornika a on mene ne, sobzirom da je kod mene podesen i ulaz... jesam u pravu il ne???-
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Voice Chat aplikacija08.03.2008. u 21:58 - pre 196 meseci
Po definiciji da, dial-up konekcije bi trebalo da nisu filterisane kod provajdera.

Ako ne uspes da ostvaris komunikaciju onda moras da pogledas da li je na oba kompjutera iskljucen WIndows firewall. Ako je ukljucen da ga iskljucis (sto i nije bas preporucljivo za kompjuter koji je na dial-up-u) ili da kroz konfiguraciju firewall-a otvoris te iste portove koje si otvorio na cable modemu. Imaj u vidu da kompovi mozda imaju jos neki firewll softver na sebi (npr Kerio Personal, Symantec Internet Securty, McAfee IS, ZoneAlarm, itd).


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Voice Chat aplikacija

[ Pregleda: 2741 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.