Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da update-ujem postojeci excel fajl u PHP-u

[es] :: PHP :: Kako da update-ujem postojeci excel fajl u PHP-u

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nlekic
Nikola Lekic
Beograd

Član broj: 25222
Poruke: 15
91.185.101.*



Profil

icon Kako da update-ujem postojeci excel fajl u PHP-u03.03.2008. u 22:33 - pre 196 meseci
Kako da omogućum popunjavanje samo nekih konkretnih ćelija u excel fajlu iz PHP-a?
Imam sledeći problem, treba da mi nekoliko korisnika popune odgovarajuća polja u formi i da njihove unose nekako uvučem u adekvatnja polja excel obrasca na serveru. Fora je u tome da je taj excel fajl zvaničan obrazac i da treba i nakon popune tih polja da ostane isti, tako da mi fazon sa čitanjem tog fajla i nakon toga formiranjem novog sa dodatnim podacima ne prolazi jer ne dobijam fajl istog izgleda.

Unapred zahvaljujem na pomoći.
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Kako da update-ujem postojeci excel fajl u PHP-u04.03.2008. u 21:34 - pre 196 meseci
Na resenje tvog problema sam slucajno naleteo citajuci drugi forum ( ne bih da navodim adresu, da ne ispadne da reklamiram ).

U principu sastoji se od toga da ti .XLS pretvoris u XML, izeditujes i vratis u XLS.

A ono sto se pominje kao kljucni deo svega toga jeste: Spreadsheet_Excel_Reader & Spreadsheet_Excel_Writer

 
Odgovor na temu

nlekic
Nikola Lekic
Beograd

Član broj: 25222
Poruke: 15
194.106.182.*



Profil

icon Re: Kako da update-ujem postojeci excel fajl u PHP-u18.03.2008. u 07:48 - pre 196 meseci
Sto se tice windows-a problem sam resio uz pomoc COM clase.
Moj problem je u tome sto je server na kome ce se sve ovo desavati na linux-u.
Da li postoji neki predlog za resavanje ove situacije na linux-u?
 
Odgovor na temu

PeraPenzioner
Pera Penzioner
Nezaposlen

Član broj: 177325
Poruke: 3
79.101.74.*



Profil

icon Re: Kako da update-ujem postojeci excel fajl u PHP-u31.03.2008. u 19:15 - pre 195 meseci
Pogledaj pear Spreadsheeet_writer. Istina ja sam samo generisao taj fajl u excelu.
Mpozes i da ga uvezes kao bazu CSV i tako d alje da ga ovamo onamo.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako da update-ujem postojeci excel fajl u PHP-u

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.