Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa ATI AIW X800XT karticom

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa ATI AIW X800XT karticom

[ Pregleda: 1855 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GuRuGeoRge
Djordje Stefanovic
Subotica

Član broj: 50619
Poruke: 24
77.46.231.*



Profil

icon Problem sa ATI AIW X800XT karticom29.02.2008. u 13:06 - pre 196 meseci
Kupio sam ovu grafičku pre oko godinu i po dana kada je PIN vršio rasprodaju istih..Dosada je radila stabilno,ali pre 2 dana javio se problem.Sve radi OK, jedino kada igram igre dešava se da nakon jedno 15 minuta do pola sata nestane slika na ekranu monitora(GTA-VC), ili u novijim igrama(CoD2,TR-Legend) da se prekine igra i pojave se uspravne linije raznih boja na ekranu... Karticu nisam nikada klokovao,zanimljivo je da kada igram CS-Source ovo se ne dešava,a ovakve linije se pojavljuju na monitoru:



U čemu bi mogao biti problem,u grafičkoj,u drajverima ili u DirectX-u????




 
Odgovor na temu

GuRuGeoRge
Djordje Stefanovic
Subotica

Član broj: 50619
Poruke: 24
77.46.231.*



Profil

icon Re: Problem sa ATI AIW X800XT karticom17.04.2008. u 18:38 - pre 195 meseci
Rekli su mi neki drugovi da je u pitanju slabo hlađenje memorije na kartici i da je dosta njih koji su je kupili posle više od godinu dana naišlo na isti problem,pa su preporučili da uradim 'downclock'...Uradio sam i to i jedno vreme su igre radile sada uđem u igru i posle 5-1o sekundi ista priča...Instalirao sam na jednu particiju na mom kompu Windows Vista Ultimate 32-bit i uspravne linije se pojavljuju takođe kada treba da se pojavi AERO i 3D efekti...E sada prporučeno mi je da zamenim fabrički kuler na kartici ali problem je u tome što nemam pojma koji da kupim koji će efektno hladiti karticu da se ovo više ne bi dešavalo....Ima li neko neki predlog?
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Problem sa ATI AIW X800XT karticom21.04.2008. u 22:51 - pre 194 meseci
probaj da stvais jednu najobicniju osmicu ispod kartice i da vidis da li se to desava i sa njim,on bi trebalo duvanjem da snizi temperaturu par stepeni-to samo kao test da li je problem u tome. prati malo temperature.
skini atitool i poledaj sa njim na koliko se procenata vrti ventilator na kartici,ako nije na 100% povecaj mu brzinu i onda testiraj karticu.
ako je problem u tome onda mozes da samo zamenis pastu ispod coolera,a mozes i da nadjes neki cooler koji odovara tvojoj kartici potrazi na bencu imas temu o tim kartama i na prvoj strani imas podatak o odovarajucem cooleru.
srecno
toliko od majla
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa ATI AIW X800XT karticom

[ Pregleda: 1855 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.