Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boot problem - SUSE i Vista!

[es] :: Linux :: Boot problem - SUSE i Vista!

[ Pregleda: 1485 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanmaat
Beograd

Član broj: 115938
Poruke: 49
*.ptt.yu.



Profil

icon Boot problem - SUSE i Vista!29.02.2008. u 11:53 - pre 196 meseci
Imao sam instaliranu vistu i Ubuntu. Sve je radilo kako treba, mogao sam da biram izmedju ta dva os-a. Sinoc sam odlucio da mesto ubutnu-a stavim Suse 10.2. Instalirao sam ga preko ubutnu-a, ali problem je sledeci. Prilikom startovanaj nisam imao opciju da se loguem u vistu. Ok to sam bio resio sa grubom, medjtuim sad je onaj pravi problem. Kada pokusam da podignem vistu odma mi izbaci sledeci ekran sa greskom.

Windows failed to start. A recent hardware or sowtware change might be the cause. To fix the problem:

"tu mi onda nudi opciju da ubacim instalacioni disk od viste" - medjutim probao sam to, ali ne moze nikakav repare, nista ne pomaze, jednostavno ne prepoznaje nikakav sistem.

file: \Windows\system32\winload.exe
status: 0x000000e
Info: The selected entry could not be loaded becouse the application is missing or corrupt.

Trazio sam na netu i gledao sam na forumu ali nisam uspeo da nadjem nijedno resenje koje bi mi pomoglo, tako da mislim da se sa ovim ne ponavljam u potpunosti.

Nadam se da postoji resenje da se podigne vista a da ne mroam da sve opet instaliram, ako neko zna kako iz ovoga da se izvucem nek pomaze sto pre!!! :)
 
Odgovor na temu

ivanmaat
Beograd

Član broj: 115938
Poruke: 49
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Boot problem - SUSE i Vista!29.02.2008. u 19:44 - pre 196 meseci
Uspeo sam da sredim stvar, ali morao sam ipak da reinstaliram sve. Formatirao sam hard, instalirao sam vistu, za linux ostavio 20 giga ne particionisanih. Nakon sto sam instalirao vistu instalirao sam suse kao i prvi put, sam je prepoznao neparticionisani deo i odradio sve kako treba. Sve je bilo ko i prvi put. Kad sam instalirao suse usao sam u njega i preko gruba dodao vistu da se bootuje. Znaci sve je do ovde isto stom razlikom sto sada bootovanje viste prolazi bez problema. Ocigledno nije moglo da prodje instalacija preko ubuntua tako da je morao da padne totalni reinstal :)

Hvala na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Boot problem - SUSE i Vista!

[ Pregleda: 1485 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.