Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zvucnici od kompijutera i BRUM

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: zvucnici od kompijutera i BRUM

[ Pregleda: 2577 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

STELT
Petrevski Zoran
Makedonia

Član broj: 95717
Poruke: 53
77.29.245.*



Profil

icon zvucnici od kompijutera i BRUM27.02.2008. u 09:40 - pre 196 meseci
Na zvucnike od kompa javio se neki brum kad ih upalim (prazan hod),a i dok sviraju , e sad odem kod majstora i on rece ne vredi da se popravljaju jer su u toj klasi 6-7eur.problem je kako on rece u izlaze,ja sam za elektroniku duster,na moje pitanje gde su izlazi on rece ova dva integralca (UTC PAA4 TEA2025 ) ja pravo u prodavnici da kupim oba dva za 2eur.stim sto je pisalo2025B.Prodavac rece kao da je to,to po da po specifikaciji pise da su za stereo pojacalo.Izvrsio sam zamenu ali opet isto brum(zuji) je i dalje.Draga su mi uspomena a i zvuk je dobar.Nisam napomenuo da su tri zvucnika jedan glavni i dva manja.Od opste kulture znam kako izgledaju elektro delovi i kako se zovu HVALA .
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: zvucnici od kompijutera i BRUM27.02.2008. u 13:41 - pre 196 meseci
Citat:
STELT:Od opste kulture znam kako izgledaju elektro delovi i kako se zovu HVALA .

Ako je to sve sto znas,nemas sanse... Moguce da nisi lepo zalemio kolo... A,moguce i da je do napajanja,ili do necega sasvim treceg..! Tako da ako ne znas nista...
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: zvucnici od kompijutera i BRUM27.02.2008. u 14:01 - pre 196 meseci
Nemoj da se ljutis, ali sta ocekujes od zvucnika 6-7 eura?
Uredu draga uspomena,nadji druga koji bolje barata sa elektronikom,neka vidi koje je napajanje odnosno koliki je jednosmerni napon, mozda moze da se stavi TDA 2003 i zavrsis posao.
Nisi rekao kad iskljucis zvucnike-raskacis kablove sa zvucnika, znaci samo zvucnici bez kablova do kompjutera, ukjluci ih i vidi ima li bruma,to moze da bude do kablova,do nepoklapanja mase sa komjuterom.
Ako je do samog pojacala verovatno je mozda probila neka dioda videces verovatno su 4X 1N4001, videces cetiri elementa zasebna koji imaju valjkasti oblik, i uvek su blizu jedan do drugoga,crne su boje.
Drugo mozda ti je probio glavni elektrolit to je veliki valjkasti elemenat na njemu pise recimo 1000uF ili 2200uF....obicno okrenut vertikalno,pa tek onda IC kola.
Ako nista nemozes da uradis ,mozes ih poslati meni da pogledam pa cu ti reci dali vredi sta tu raditi i dali mogu nesto da ti pomognem,posaljes ih postom, ja cu ti ih posle vratiti?
P.S. Nebrini nemam pretenzije za prisvajanje,smatram da smo svi ovde drugari i ako mozemo da pomognemo tu smo.
Pozdrav iz Pozege-Srbija.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

STELT
Petrevski Zoran
Makedonia

Član broj: 95717
Poruke: 53
77.29.246.*



Profil

icon Re: zvucnici od kompijutera i BRUM27.02.2008. u 15:43 - pre 196 meseci
u redu hvala ti puno poveri cu diode pa cu eventualno da ti javim privatno,za kondenzator taj od 2200uF/16v bio je malo naduvan njega sam promenio.Integralac sam zalemio maltene ala fabrika :).Probao sam da ih ukljucim bez signala od pc i onda
ima brum kad pojacam glas na poteniometru.Pozdrav-skopje
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: zvucnici od kompijutera i BRUM03.03.2008. u 14:12 - pre 196 meseci
OK! Pozdrav Zemljak,ja sam ziveo 6 godina u Skoplju-naselje Aeorodrom-ul,,Jane Sandanski"
i 12 godina u Kumanovu,pa sam '92 presao u Srbiju.
Pozdravi mi moje drage Makedonce i Makedonke,mozda se i vidimo jednom,posto idem kad mogu u Kumanovo, imam rodbinu tamo,majka moja je bila makedonka(nazalost preminula je).
Tako da sam ti ja mesanac,otac srbin,majka makedonka,salim se volim obadva naroda isto, i za mene ce uvek biti u srcu oba naroda.
Pozdrav brate,sta mozemo tu smo!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: zvucnici od kompijutera i BRUM

[ Pregleda: 2577 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.