Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klasa za prikaz podataka u tabeli

[es] :: PHP :: Klasa za prikaz podataka u tabeli

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Klasa za prikaz podataka u tabeli26.02.2008. u 15:22 - pre 196 meseci
Ideja mi je da napravim klasu, ili sta vec u PHP - u za grid koju bih mogao stalno da koristim, ali problem je kad mi trebaju specificni zahtevi.

Konkretno, trenutni problem mi je da dodam link na neki zapis, koji će zavisiti od samog zapisa. Znači nešto kao:

Code:

<a href="www.milosev.com/test1">test1</a>
<a href="www.milosev.com/test2">test2 </a>
...


Ako je moguće da čujem iskustva ostalih? Da li neko ima urađenu klasu ili slično za prikaz podataka iz baze u obliku tabele?

Nadam se da me razumete
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Klasa za prikaz podataka u tabeli01.03.2008. u 01:16 - pre 196 meseci
Sta podrazumevas pod "specificnim zahtevom"?

Mislim da niko nece pristati ( bar ne besplatno ) da ti odradi klasu.

3. Ja cu ti dati ideju :-)

Napravi u bazi podataka tabelu koja sadrzi sledece kolone: Naslov, Link.

Nakon toga iscitavas rezultate iz baze i stampas ih u tabelu.
Primer:

Code:

// Konektujemo se na bazu i sve ostalo sto ide uz to ....
mysql_connect;
mysql_select_db;

// Pravimo query
$query=mysql_query("SELECT * FROM linkovi");
// Kreiramo tabelu
echo "<table>"
// Nakon toga, izvlacimo jedan po jedan red iz baze i stampamo:
while ($rezultati = mysql_fetch_array($query,MYSQL_ASSOC))
{
  echo "<tr><td><a href=".$rezultati['link'].">". $rezultati['naziv'] . "</a></td></tr>";
}

// Zatvaramo tabelu
echo "</table>";



Mislim da bi to bio manje vise najprostiji oblik za prikaz podataka :-)

Sto se tice klase za to, ako bi mogo da budes malo precizniji, jer nije mi jasno sta bi to mogo da postignes pravljenjem klase ? :-)


 
Odgovor na temu

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: Klasa za prikaz podataka u tabeli03.03.2008. u 11:11 - pre 196 meseci
Ne trazim da mi niko napravi klasu samo trazim tudja iskustva.

Specificni zahtev moze biti bilo sta, link sam naveo kao primer.

U firmi u kojoj radim cesto imam potrebe da pravim tabelu, za razlicite web aplikacije, da ne bih svaki put pravio tabelu, ili radio copy/paste, ideja mi je da imam jednu klasu, koju bih po potrebi dalje razvijao, i koju bih uvek pozivao.

Ideja koju si dao, je jedno od resenja, mada bih ja radije koristio xml nego mySQL bazu, posto mi je takodje uslov da klasa bude nezavisna od baze, posto radim na vise razlicitih baza.


Ali, opet, to resenje mi se ne svidja, jer to znaci da bih morao da pravim XML svaki put iz pocetka, i ako tabela ima 100 polja, onda za svako polje bih morao "rucno" da pisem cvor u xml - u, sto mi se ne svidja, zeleo bih da automatizujem ceo proces sto je moguce vise, odn, da imam sto manje posla

Znaci, konacan cilj mi je da radim sto manje za sto vecu platu :P
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Klasa za prikaz podataka u tabeli03.03.2008. u 11:25 - pre 196 meseci
To je svima nama cilj
To sto tebi treba ti bas omogucava Objektno Programiranje. Napravis klasu za citanje podataka (jal iz baze, jal iz xml-a, text fajla, odakle hoces, posle joj dodajes metode) koja vraca niz podataka. Onda napravis handler za rad sa xml-om (ima gomila gotovih klasa) ili sa bazom ili sa txt-om itd... (ovo ako vec neces rucno da pravis cvorove). Ovo ti omogucava potpunu razdvojenost klase za crtanje tabele od izvora podataka (sto mu, priznaces dodje logicno da treb da bude odvojeno).
Nakon toga u klasi koja crta tabelu prosledis odgovarajuci niz i tu klasu ne zanima odakle su dosli podatci. A samo crtanje tabele mislim da nije neka nauka, samo to lepo osmislis da posle ne bi imao nekih banalnih problema, ali ako lepo nacrtas algoritam svake metode kao i klase u celosti i sve to lepo razlozis po metodama, bices ponosan na svoje delo
Postoje gotove klase za rad sa tabelama (cinimi se pear::table ili tako nesto) pa mozes ili da ih iskoristis u celosti, ili da "pozajmis" ideje...

 
Odgovor na temu

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: Klasa za prikaz podataka u tabeli03.03.2008. u 12:50 - pre 196 meseci
Citat:

Onda napravis handler za rad sa xml-om (ima gomila gotovih klasa) ili sa bazom ili sa txt-om itd... (ovo ako vec neces rucno da pravis cvorove).


Upravo bih to da pokusam da izbegnem.

U Delphi - u, na primer, imam osnovni objekat tipa TDBGrid, koji mogu da nasledim, na primer, i izmenim ono sto je potrebno. Konkretno, kad bi mi trebao link, na primer, mogao bih da napisem dogadjaj, OnDrawDataCell, pa da unutra izmenim sve sto je potrebno, ili mogu da nasledim TDBGrid i u toj nasledjenoj klasi napisem OnDrawDataCell i da napravim moju komponentu TDBGrid. Znaci, sve mi se nalazi u Delphi - u, bez dodatnih zavrzlama sa XML - om, ili bazama.

Zanima me da li ima neko slicno resenje u PHP - u? Odn., da li je neko radio nesto slicno, ali da mu se sve nalazi u PHP - u?

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Klasa za prikaz podataka u tabeli

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.