Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skontao sam da možete ali nećete

[es] :: Windows desktop :: Skontao sam da možete ali nećete

[ Pregleda: 2559 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Skontao sam da možete ali nećete23.02.2008. u 17:55 - pre 196 meseci
Pre izveznog vremena sam /ne sećam se teme/ molio za pomoć, ali mrkakapa zla prilika.
Naima nakon reinstala viste home premium instalirao sam Vista codeke pack 4.58 final i otvara mi sve vrste fajlova ali mi slika nije onako kristalno bistra, čista i oštra kao što sam taj isti disk gledao na drugoj mašini.
Pre ovih kodeka sam ima k-lite mega kodec pack 3.70 final ali ništa bolje nije bilo osim što sam imao klasičan vmp.
Šta da uradim da bi mi slika bila tako dobra oštra, čista i bistra koa što sam gledao na klincovom kompu.
Možda ovaj post nije za ovu temu ali smatram da je ova tema najposećenija pa će neko ranije videti nego tamo negde pod video problemima.
Upućenima unapred zahvaljujem na pomoći koju očekujem.
Slobo
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Skontao sam da možete ali nećete23.02.2008. u 20:09 - pre 196 meseci
Kodeci, ako ne gresim, sluze samo da otvore/prikazu odredjene formate, a nisu u velikom obimu zaduzeni za kvalitetan prikaz slike. Tu ulogu na sebe preuzimaju u najvecoj meri driveri za graficku kartu, pa bi tu trebalo da nadjes resenje problema. Znaci, reinstal graf. drivera, tj. zamena najnovijim za karticu koju posedujes. Pretpostavljam da je Ati u pitanju, a inace ovo je iskustvo sa sopstvenog laptopa pod vistom. Tako sam resio identican problem. Pozz.
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Skontao sam da možete ali nećete23.02.2008. u 21:02 - pre 196 meseci
@bobiska
"A KOJE KODEKE SAD KORISTIŠ POŠTO SI REŠIO PROBLEM SA GRAFIKOM"

Inače js sam instalirao nove drajvere /zadnje koji su bili na hp sjatu za tu vrstu kartice Nivada geforce/ i još je skora pre nekoliko dana sam "windows update" skinuo dopunu za te drajvere oko 50 i nešto MB /sam je našao predložio, skinuo i instalirao/ ali nisam primetio nikakvu razliku pre i posle toga jedino ako ima neko uopšteno podešavanje kvaliteta same slike u okviru grafike - ne znam možda je i to. To bi možda mogli a siguran sam da znaju g. Gligorijević, Djokić i još mnogo sigurno upućenih u ovaj slučaj.
Slobo
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Skontao sam da možete ali nećete23.02.2008. u 21:44 - pre 196 meseci
K-lite koristim, mada sam instalirao posle toga Gom player koji dolazi sa svojim kodecima, pa se to fino izmixovalo.
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Skontao sam da možete ali nećete23.02.2008. u 21:59 - pre 196 meseci
Citat:
bobiska: K-lite koristim, mada sam instalirao posle toga Gom player koji dolazi sa svojim kodecima, pa se to fino izmixovalo.


ja sam prethodno imao k-lite mega codec 3.75 final, a nakon reinstala sistema /nevezano za to/ rekli su mi da su vista codec pack isključivo samo za vistu i da su bolji pa sam iz tog razloga i instgalirao vista codec pack zadnje finall izdanje a što se tiče playera imam km player i mislim da je stvarno zmaj od playera /otvara sve živo video i audio/ ima svoje kodeke i nemam reči pokude za isti, mislim da k-lite kodek pack nema neke prednosgti u odnosu na vista codec pack osim što se uz njih dobija mvp clasic i možda enki audio-video filteri koji se čini se bar meni ne primećuju prilikom same reprodukcije bilo video bilo audio materijala.
No ako neko zna neku čarku kojom može da se IZOŠTRI, IZBISTRI I POBOLJŠA video - NEKA NAPIŠE OVDE.
Slobo
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Skontao sam da možete ali nećete

[ Pregleda: 2559 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.