Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??

[es] :: Hosting :: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13259 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Trifunovic 01
Aleksandar Trifunovic
Administrator : Internet Forum
Information Group
Pančevo

Član broj: 172565
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.information.ingoo.us


Profil

icon Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??22.02.2008. u 21:54 - pre 196 meseci
Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??
Vec sam ga napravio, samo treba da ga ubacim, ali kako?
Hitan odgovor. Hvala unapred.
Internet Forum Information www.information.ingoo.us
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??22.02.2008. u 22:13 - pre 196 meseci
Objasnicu ti kako da sajt postavis na besplatan hosting. Procedura dizanja fajlova na internet je ista i u slucaju ako si uplatio neki hosting.

Na stranici http://www.freehyperspace2.com/register.jsp unesi podatke sa user name i ostalo koje zelis. Kada zavrsis registraciju potrebno je da neke od podataka unes u neki ftp program. Licno koristim Total commander a na forumu mozes da nadjes jos neke programe.
Kada startujes Total commander ispod menija negde u sredini ces naci ikonicu connect to ftp. Potrebno je da napravis novu konekciju (new connection), a navescu primer za popunjavanje potrebnih polja:

Session: user name koji si naveo pri registraciji
Host name (port): username.freehyperspace.com (moze biti i username.freehyperspace2.com)
User name: username koji si naveo pri registraciji
Password: sifru koju si naveo pri registraciji

Nakon potvrdjivanja kliknes connect, u jednom od prozora ce ti se pojaviti prostor na serveru a na drugom nadji folder sa sajtom i prevuci sadrzaj na server i to je to.
Ako bude problema, javi!
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Aleksandar Trifunovic 01
Aleksandar Trifunovic
Administrator : Internet Forum
Information Group
Pančevo

Član broj: 172565
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.information.ingoo.us


Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??22.02.2008. u 23:53 - pre 196 meseci
The fields in bold are required.

To mi izbaci kada hocu da se regujem. :((((( stvarno ne znam sta je.
Internet Forum Information www.information.ingoo.us
 
Odgovor na temu

babarogatajna
so

Član broj: 69971
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??23.02.2008. u 07:49 - pre 196 meseci
Citat:
Aleksandar Trifunovic 01: The fields in bold are required.


koliko sam ja razumeo, ti nisi popunio formular do kraja. sve sto je boldovano (debelim slovima) moras popuniti!
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??23.02.2008. u 09:30 - pre 196 meseci
Da li si u medjuvremenu uspeo da se registrujes na ovom besplatnom hostingu? Registracija je prosta popunis par podataka, jednostavno potrudi se da sva polja budu popunjena, stvarno nije tesko.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Luka Skrbic

Član broj: 180571
Poruke: 328
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??23.02.2008. u 18:36 - pre 196 meseci
Ja sam Aleksandar Trifunovic 01. Kod druga sam.

Nisam uspeo da se registrujem.Ne moze da se registruje, uvek ima neki problem.

Daj mi neki primer sta da napisem za sve.. Hvala. :D
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??23.02.2008. u 20:10 - pre 196 meseci
username: napisi malim slovima i ime treba da ti ima izmedju 4 i 30 karaktera (recimo trifun01)
Password: isto kao kod username-a samo treba da ima izmedju 5 i 15 karaktera (istu sifru upisujes u oba polja).
E-mail: napisi svoj e-mail po mogucstvu ako imas neki koji nije yahoo
Terms of service: Cekiraj polje i za svaki slucaj otvori terms of service.
How did you find us? Izaberi bilo sta
Anti-spam measure: Prekucaj slova i brojeve koji se nalaze rastrkani ispod i pritisni submit.

Ovo je stvarno vise nego prosto, detaljno procitaj sta se trazi i ne mozes da omasis.
Zapamti username i sifru trebace ti posle za ftp konekciju.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Luka Skrbic

Član broj: 180571
Poruke: 328
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??23.02.2008. u 20:39 - pre 196 meseci
Uspeo sam da napravim i da se registrujem, [ JA SAM ALEKSANDAR TRIFUNOVIC, PISEM OD DRUGA]

U total comanderu ne mogu da prebacim file.
Mislim da treba odredjeni format.
Koji bi to format bio ???
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??23.02.2008. u 22:03 - pre 196 meseci
Nema nikakvog formata, jednostavno prebacis index.html (pocetna stranica mora ovako da se zove) i ostale stranice, fajlove i slike (mogu biti i u folderu kao i ostali sadrzaj) u vezi sajta.
Da li si uspeo da se konektujes na server, da li ti pokazuje njegov sadrzaj u jednom od 2 prozora total commander-a?
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Aleksandar Trifunovic 01
Aleksandar Trifunovic
Administrator : Internet Forum
Information Group
Pančevo

Član broj: 172565
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.information.ingoo.us


Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??24.02.2008. u 15:59 - pre 196 meseci
Da.Otvorio sam Total Comander i pokusavao sam da ubacim sajt koji sam napravio i sacuvao u folderu, da ga ubacim u desnu stranu total comandera [Server].


C: Server:

retovan13.bvp - Format koji sam sacuvao | index.html



E sad, pokusao sam da prebacim sa leve na desnu stranu i nisam uspeo.
Probao sam (posle mnogo dugog vremena) da preimenujem (bez veze lupio), i onda je uspelo.
Kada sam otisao na sajt, opet je bila ona njihova pocetna strana.
Mislim da je pitanje formata.

retovan13.html - Nije
retovan13.htm - Nece

Razne formate sam pokusavao, ali nije htelo. ! grrrrr..

Internet Forum Information www.information.ingoo.us
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
77.46.221.*



+37 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??24.02.2008. u 16:38 - pre 196 meseci
A .htm ?

U koji tacno folder prebacujes fajlove?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Trifunovic 01
Aleksandar Trifunovic
Administrator : Internet Forum
Information Group
Pančevo

Član broj: 172565
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.information.ingoo.us


Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??24.02.2008. u 17:28 - pre 196 meseci
Nece ni HTM !!!

Meni se otvore dve stranice, i jedna je C a drugi je server.
IZ C u server prebacujem, nema nikakvog foldera.
Internet Forum Information www.information.ingoo.us
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??24.02.2008. u 20:20 - pre 196 meseci
Index.html (je ponavljam obavezan naziv za pocetnu stranicu) mora da ti se nalazi direktno na serveru, ne sme da bude u nekom folderu.
Pokusaj da prebacis samo index.html bez ostalog sadrzaja sajta i to direktno na server bez nekih foldera ili slicno, jer ce ti se pocetna stranica otvarati samo u slucaju kada je u root-u servera.
Drugo, nisam siguran da li si kucao pravu adresu sajta a ona je tvojusername.freehyperspace.com ili tvojusername.freehyperspace2.com tj. recimo retovan13.freehyperspace.com
Ovde stvarno nema niceg komplikovanog sto bi moglo da te zeza, jednostavno pocetna stranica ti je index.html i koja treba da se nalazi u root-u servera i to je to.
Ukoliko uspes da otvoris pocetnu stranicu, onda dodaj ostatak sajta i trebalo bi sve da radi kako treba.
Ovaj free hosting koristim za 2 sajta vec duze vreme i nikada nisam imao problema sa njima.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Aleksandar Trifunovic 01
Aleksandar Trifunovic
Administrator : Internet Forum
Information Group
Pančevo

Član broj: 172565
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.information.ingoo.us


Profil

icon Problem za FORMATIRANJE fajla.24.02.2008. u 23:28 - pre 196 meseci
Index.html se nalazi tamo gde treba.Moj posao je samo da iz mog fajla (gde sam sačuvao napravljeni sajt) sajt prebacim na server.Napravio sam sajt preko BlueVoda programa, i prilikom prebacivanja iz mog foldera na server (na serveru se nalazi samo "Index.html") nalazi neku grešku.Oko te greške sam se mučio 30 min. dok nisam slučajno promenio ime.Do uspešnog prebacivanja iz foldera u kome je sačuvano na server je došlo tada kada sam promenio ime fajla.Početno ime fajla je bilo "Unititled1.bvp".Greška je bila zbog "formata .bvp".Posle promene formata na prazno (retovan13) došlo je do prebacivanja fajla na server bez ikakvih problema.Posle prebacivanja, otišao sam na sajt www.retovan13.freehyperspace2.com i video sam index koji ja nisam stavio.Verovatno je to prazan index koji je to firma postavila.Znači da fajl retovan13 zahteva format.Pokušavao sam razne formate kao što su: HTML, HTM, XHMTL, GIF, JPG, TXT, i razne, i nije moglo.
Internet Forum Information www.information.ingoo.us
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??25.02.2008. u 19:24 - pre 196 meseci
Prvo kucaj adresu sajta bez www tj. retovan13.freehyperspace.com (stavio sam freehyperspace bez broja 2 u nazivu jer mi se cini da ti je ovo adresa).
Koliko sam te razumeo (ako sam te dobro razumeo) ti si opet menjao ime pocetne strane. Znaci proveri da li je na serveru samo index.html (ime pocetne) i klikom na sledeci link bi trebalo sve da radi:
http://retovan13.freehyperspace.com/

Ukoliko ne radi, ponovi sledeci postupak. Pocetnu stranicu sajta koji si uradio i koja se zvala u pocetku Untitled promeni u index.html. Zatim tu stranicu prebaci na serveru, ukoliko je vec imas program ce te pitati da li zelis da je zamenis (overwrite) i ti potvrdi da hoces. Nakon toga ponovo pokreni onu stranicu koju sam ti gore naveo a ako ne bude radila pokusaj i
http://retovan13.freehyperspace2.com
Ime tvog sajta je ono ime koje si ukucao kada si pravio konekciju u total commander-u u polju Host name (port).

Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Aleksandar Trifunovic 01
Aleksandar Trifunovic
Administrator : Internet Forum
Information Group
Pančevo

Član broj: 172565
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.information.ingoo.us


Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??25.02.2008. u 22:20 - pre 196 meseci
Uspeo sam da napravim, ali problem je do formata.
Ne moye biti index.html

html treba zameniti.
Internet Forum Information www.information.ingoo.us
 
Odgovor na temu

nokconn

Član broj: 105032
Poruke: 162
195.252.79.*



Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??26.02.2008. u 01:08 - pre 196 meseci
Kako ne moze da bude html? Mora da bude php?
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??26.02.2008. u 07:47 - pre 196 meseci
Da li ti bar nesto prikazuje kada ukucas svoju adresu?
Stranica koju je program generisao u .bvp formatu gotovo sam siguran da nije podrzan, a html mora da radi, jedino moze da se desi da ne prikaze korektno celu pocetnu stranicu.
Ako pocetnu stranicu index.html mozes da otvoris sa hard disk-a (u offline modu) u Firefox-u (bez dizanja na server) i ako ti bar nesto prikazuje, onda bi moralo tako da bude i kad prebacis na server.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-393.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??26.02.2008. u 08:00 - pre 196 meseci
www.50webs.com
ubjedljivo najbolji free web hosting, 60 MB prostora, ima podrsku za ftp, nema reklama
i nema nikakvih problema, radi savrseno
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.244.*



+39 Profil

icon Re: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??26.02.2008. u 11:35 - pre 196 meseci
Ma i ovaj hosting je ekstra, nema reklama, radi dobro, ima podrsku za php (imam php script-u na sajtu) i sve sto je potrebno za jednog pocetnika i kao sto sam naveo koristim ga nekoliko meseci za 2 sajta i nisam imao nikakvih problema.

1000MB Free Hyper Space
10GB Bandwidth
Free Subdomain Hosting
Free FTP Account
PHP Supported
MySQL Supported
Web File Manager
Easy Application Installer
Instant Account Setup
Easy to use Control Panel
99.9% Uptime
24x7 Support
NO ADS

@Aleksandar Trifunovic
Pokusaj da pocetnu nazoves index.php ukoliko ne prodje ono sto sam ti prethodno objasnio.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Kako da ubacim Sajt na server, neku web lokaciju ??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13259 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.