Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa php script-om za random text!!

[es] :: PHP :: Problem sa php script-om za random text!!
(Zaključana tema (lock), by Nemanja Avramović)

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.sr1.dlp120.bih.net.ba.



Profil

icon Problem sa php script-om za random text!!20.02.2008. u 11:04 - pre 197 meseci
Neznam da li je ovo pravo mjesto za ovaj problem ali evo o cemu se radi:

Nedavno sam skinuo sa neta php script-u za random text-a, malo je prepravio i ona normalno radi u offline preko localhost. Scripta bi trebalo da pri svakom osvjezavanju stranice ispisuje drugi tekst metodom slucajnog izbora.

Medjutim na serveru ta skripta neradi. Ne javlja nikakvu gresku ali jednostavno ne ispise tekst koji bi trebala da pise na tom mjestu.
Na serveru stranice pisane u php-u normalno rade, ali tamo gdje je ubacena ta scripta ne ispisuje potrebni tekst....

Sto je jos cudnije na drugom hostingu, od druge stranice skripta normalno radi.

Evo kako izgleda code scripte:

Code:


<?php

$promjena = "tekst.txt";
    
srand((double)microtime()*1000000);

if (file_exists($promjena)) 
{
    $arry_txt = preg_split("/--NEXT--/", join('', file($promjena)));
    echo $arry_txt[rand(0, sizeof($arry_txt) -1)];

else 
{
    echo "Nemogu otvoriti ovaj tekst";
}

?>




U cemu bi mogao biti problem i kako ga rijesiti??


 
0

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.tz.dlp347.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!21.02.2008. u 20:03 - pre 196 meseci
Zar je moguce da niko nezna u cemu je problem!!

Evo tri dana se mucim i ne znam vise sta da radim. Nema sta nisam probao, ali ovo na serveru jednostavno neradi, a u komp. normalno radi.
Ostatak stranice koja je u php-u na serveru normalno radi.

Ljudi pomagajte... sta da radim????????????????
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!21.02.2008. u 20:14 - pre 196 meseci
Sta ti znaci:
Citat:

Sto je jos cudnije na drugom hostingu, od druge stranice skripta normalno radi.

?
Kakav je taj drugi hosting? linux/windows?
Jesi li probao bez tog tvog "ubacivanja" da pokrenes samo skriptu i da vidis da li radi?

Ispise li neku gresku ili ne?

Daj vise informacija pa ces i dobiti odgovor.

[offtopic]
neradi, nezna.. se pise odvojeno, nemoj da verujes tom ko ti je rekao da se to pise zajedno!
[/offtopic]

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!21.02.2008. u 21:16 - pre 196 meseci
Stavi jedan error_reporting(E_ALL); na početak skripta pa prati izveštaje o greškama.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
0

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.tz2.dlp335.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!22.02.2008. u 13:18 - pre 196 meseci
Jbyn4e@:

Imam zakupljeno vise hostinga kod www.godaddy.com i svi su windows hosting paketi.

Neki hostinzi su zakupljeni na nekoliko godina, a neke placam po broju posjetilaca sto se bas i ne isplati.

Ta skripta neradi ni na jednom od ovih godisnjih hosting paketa, a radi na hostingu koji placam po posjeti. Meni ta skripta treba da je postavim na ove hostinge koji se ne placaju po posjeti. Na tim hostinzima imam jako puno php stranica koje nisu nesto posebno komplikovane, u njima su koristene samo neke osnovne php naredbe (npr: include, echo,...) i to sve normalno radi.
E sad kad ubacim ovu skriptu u tu php stranicu nejavlja nikakvu gresku, ali na mjestu gdje je skripta stoji samo prazan prostor, dok na ovom hostingu koji se placa po posjeti skripta normalno radi i pri svakom refresu mijenja tekst.

Probao sam skriptu i bez mojih izmjena i isto tako neradi, probao sam i ubaciti "error_reporting(E_ALL);" i ne izbacuje nikakav error. Jednostavno internet explorer kao da "preskoci" otvoriti dio stranice gdje je skripta, pojavi se samo jedan red praznog prostora i nastavak stranice!!


Nadam se da sam sad bio malo jasniji i da neko moze da mi pomogne...??


Ovo mi je jako vazno da proradi, jer mi je bitno da se na stranici mijenja tekst i ta skripta bi mi znatno olaksala rad...


[Ovu poruku je menjao Mister_K dana 22.02.2008. u 14:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mister_K dana 22.02.2008. u 14:38 GMT+1]
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
213.137.123.*



+257 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!22.02.2008. u 17:40 - pre 196 meseci
Daj primer kako ti izgleda tekst.txt na tim hostinzima gde ne radi. Najbolje zakaci fajl.

Dalje, da ti nije tamo zabranjena funkcija file?

Probaj da umesto
Citat:

echo $arry_txt[rand(0, sizeof($arry_txt) -1)];

ispises samo koliko clanova niza si dobio:
Code:

echo sizeof($arry_txt);

I u krajnjem slucaju ispisi ceo niz koji si dobio:
Code:

print_r($arry_txt);

pa vidi sta si dobio kao rezultat.

Pomaze li to?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.tz.dlp1.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!22.02.2008. u 23:08 - pre 196 meseci
Jbyn4e@:

Probao sam sve ovo sto si naveo, evo rezultata:

Na hostingu na kojem skripta neradi, kad se umjesto

echo $arry_txt[rand(0, sizeof($arry_txt) -1)];

postavi: echo sizeof($arry_txt);, rezultat je: 1 . Dakle jedan clan niza!!

a kad se postavi: print_r($arry_txt); rezultat je: Array ( [0] => )

Sadrzaj file-a tekst.txt je sledeci:

Code:

Moj prvi tekst red1<br>
Moj prvi tekst red2<br>
Moj prvi tekst red3<br>
Moj prvi tekst red4<br>
--NEXT--
Moj drugi tekst red1<br>
Moj drugi tekst red2<br>
Moj drugi tekst red3<br>
Moj drugi tekst red4<br>
--NEXT--
Moj treci tekst red1<br>
Moj treci tekst red2<br>
Moj treci tekst red3<br>
Moj treci tekst red4<br>
      


Skripta sa takvim istim sadrzajem tog file-a radi na hostingu koji se placa po posjeti.

Citat:
Jbyn4e
Dalje, da ti nije tamo zabranjena funkcija file?


Ako je na tim hostinzima zabranjena ta funkcija kako mogu to ispraviti??

 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
213.137.123.*



+257 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!23.02.2008. u 09:36 - pre 196 meseci
Pa pogledaj sa phpinfo funkcijom da li je ukljucen safe_mod i pise li koje funkcije su iskljucene. Ne mozes nikako ispraviti akoti nisu dopustili.

Mozes da probas da li ti iscita fajl - funkcijom readfile, nesto ovako:
Code:

readfile('tekst.txt');

Pogledati www.php.net/readfile za tacnu sintaksu :)

I jos nesto, ti radis preg_split po "/--NEXT--/" a u fajlu imas "--NEXT--" - to mi se bas i ne slaze...

I nije Jbyn4e@ vec se @ koristi kao eng. rec "at" - tj kome se obracas (kao kod maila, [email protected])

P.S. neradi se I DALJE PISE ODVOJENO. Dok to ne naucis, necu ti vise pomagati
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.sr1.dlp113.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!23.02.2008. u 12:38 - pre 196 meseci
Nevidim nikakav razlog za ljutnju oko sitnih gramatickih gresaka u pisanju koje pravimo svi mi, neko manje neko vise. Mislim da je ovo forum za raspravu o sasvim drugoj temi i da se dobro razumijemo bez obzira na gramaticke greske bilo koga od nas!!
Ako ti se nesvidja moj nacin pisanja, to je tvoj problem i nisam te terao da odgovaras...a bio bih vecno zahvalan bilo kome ko mi pomogne da resim problem koji imam!!


Da se vratim temi: Upravo sam probao iscitati file funkcijom "readfile" i to radi. Dakle nije ni tu problem....

preg_split je takav bio i u orginalnoj skripti skinutoj sa interneta. I to radi na drugom hostingu. Za svaki slucaj probao sam i to ispraviti ali skripta i dalje neradi.

Ima li neko ideju u cemu bi mogao biti problem, jer ovo mi je jako bitno da proradi. Necu zar morati mijenjati hosting radi ovoga?!
Zna li neko neki drugi nacin kako vrsiti izmjenu teksta pri refresu stranice uz pomoc php-a. Da li postoji neka druga skripta za to? Ako postoji gdje je mogu naci?




 
0

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.sr1.dlp107.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!23.02.2008. u 17:06 - pre 196 meseci

Zamolicu moderatore da obrisu ovu temu, jer problem sam rijesio zahvaljujuci dobrim ljudima sa drugog foruma, pa samim time tema vise nema svrhe!!
S postovanjem!!

Edit: DakiPro - Obrisan OffTopic

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 23.02.2008. u 18:17 GMT+1]
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!23.02.2008. u 17:18 - pre 196 meseci
Kako bi pomogao i drugima, napisi kako si resio problem, jer forum nema svrhe ako bi smo teme obrisali cim bi neko resio svoj problem

 
0

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.sr1.dlp114.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!23.02.2008. u 18:01 - pre 196 meseci
Evo rjesenje problema:

Code:

<?php

require 'tekst.php';

$item = rand(1, count($phrase));
floor($item);

echo $phrase[$item];

?>


Izgled "tekst.php" file-a:

Code:

<?php
$phrase[1] = 'Tekst1';
$phrase[2] = 'Tekst2';
$phrase[3] = 'Tekst3';
$phrase[4] = 'Tekst4';
$phrase[5] = 'Tekst5';
$phrase[6] = 'Tekst6';
?>


S tim sam izbjegao koristenje funkcije "file_exists" koja izgleda da na mojim hostinzima neradi. Ova skripta u konacnici daje isti rezultat kao i ona s pocetka teme, to jest vrsi izmjenu teksta slucajnim odabirom.

Puno pozdrava.

edit: Nemanja: Izbačen flamebait

[Ovu poruku je menjao Nemanja Avramović dana 23.02.2008. u 19:16 GMT+1]
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
213.137.123.*



+257 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!23.02.2008. u 18:36 - pre 196 meseci
Sto znaci da ti je i prethodno moglo raditi samo da si izbacio file_exists funkciju... ovako ti je resenje problema u stvari sasvim drugacija skripta.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Mister_K
BiH

Član broj: 26449
Poruke: 205
*.sr1.dlp99.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!24.02.2008. u 10:00 - pre 196 meseci
To sto je skripta drugacija meni nije bitno, vazno je da ona u konacnici daje isti rezultat!! Nemam ni vremena ni zivaca da se vise natezem oko te skripte koja neradi, a imam rjesenje problema u nesto drugacijoj skripti koja savrseno dobro radi. Uostalom kad si toliki znalac php-a zasto nisi odmah napisao rjesenje i uskratio muke jednom neznalici. Kao sto vidis to je svega tri reda php code-a. Samo se pitam kako bi mi pomogao da je problem bio u nekoj slozenijoj skripti.

PHP mi nije jaca strana, imao sam problem i rijesio sam ga zahvaljujuci drugom forumu.

Hvala svima na trudu da mi pomognete!

Mislim da je vrijeme da tema ide pod kljuc, jer problem je rijesen i nema svrhe da dalje raspravljamo oko toga.
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
213.137.123.*



+257 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!24.02.2008. u 10:40 - pre 196 meseci
Pomogao sam ti u skladu sa clanom 6 pravilnika ovog foruma. Ako ti to nije bilo dovoljno, zao mi je, ali ovde je cilj nesto nauciti... zato nisam napisao takvo resenje. Dobio si smernice, a sto nisi hteo da ih pratis, nije moj problem.

Citat:

Mislim da je vrijeme da tema ide pod kljuc, jer problem je rijesen i nema svrhe da dalje raspravljamo oko toga.

Slazem se u potpunosti, jer nema sta vise da se diskutuje o ovome.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.173.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Problem sa php script-om za random text!!24.02.2008. u 14:15 - pre 196 meseci
Mislim da je Jbyn4e pravilno postupio, jer je politika ovog foruma i uopšte celog sajta jasna: za gotova rešenja obratite se na forum "IT berza poslova." Nama je cilj da savetima pomognemo učesnicima da nauče nešto, a ne da ispadnemo besplatna radna snaga rešavajući kompletne probleme (ma kako oni sitni bili).

Verujem da nema svrhe dalje raspravljati o ovome jer je problem na kraju ipak rešen, nebitno na koji način. Hvala svima na učestvovanju u diskusiji.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

[es] :: PHP :: Problem sa php script-om za random text!!
(Zaključana tema (lock), by Nemanja Avramović)

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.