Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ili PTT ?!?!

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ili PTT ?!?!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6570 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanmaat
Beograd

Član broj: 115938
Poruke: 49
*.ptt.yu.



Profil

icon Telekom ili PTT ?!?!19.02.2008. u 06:53 - pre 196 meseci
Nadam se da se ne ponavljam sa ovom temeom, ali zeleo sam da vas pitam konkretno sta je za a sta protiv kod ova dva provajdera.
Ja sam se pre nekih 5 meseci prijavio kod PTT-a za adsl, rekli su mi da imam uslove itd. Medjutim proslo je onih deset dana koji su bili predvidjeni za prikljucenje. Zovnem ja PTT i oni mi kazu da su im u Telekomu rekli da nema slobodnih portova. Ok nema portova sta da se radi, ali nije mi se svidelo to sto me nisu zvali i javili mi iz PTT-a kako stoje stvari, ali ajde nije to toliko strasno. Nakon toga prijavim se kod Telekoma i naravno i oni mi kazu da nema portova i da treba da se ceka a kad ce biti ne zna se. Zvao sam opet pre neki dan i kazu mi operateri iz Telekoma da mi je nalog odobren da se moja centrala trenutno sredjuje i da ce biti za koji dan gotovo.

E sad znaci vasa misljenja za i protiv kako za jednog tako i za drugog provajdera. Kod PTT-a znam da imaju veoma povoljan onaj popust nakon godinu dana koriscenja a opet sa druge strane znamo da svi ostali provajderi idu preko Telekoma tako je tu kao neka logika da bi oni trebalo da budu najsigurniji. Jos nesto sto se tice zapazanja sa moje strane. Cini mi se da kod PTT-a nije moguce sa sajta promeniti brzinu tj paket dok je to kod Telekoma moguce.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
91.150.107.*



+39 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!19.02.2008. u 08:02 - pre 196 meseci
I ja sam imao tu dilemu ali sam se na kraju odlucio za Telekom jer u trenutku predavanja zahteva (decembar 2007.), ptt nije imao modeme. U ovom trenutku mislim da je Telekom ipak malo ozbiljniji kao davalac adsl usluge, deluje pomalo smesno jer je Ptt vlasnik Telekoma. Procitaj malo forum dosta je pisano o tome a u principu ako Ptt trenutno ima modeme ne bi trebalo da ima razlike u kvalitetu usluge, jedino se ta razlika moze stvoriti ukoliko budes imao nekih problema sa adsl-om. Mislim da ces neki problem brze resiti kod Telekoma (ne mora da znaci, a ovo sam napisao iz licnog iskustva pricajuci sa ljudima koji koriste adsl i kod jednog i kod drugog provajdera).
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!19.02.2008. u 19:19 - pre 196 meseci
Već dve godine imam adsl kod Ptt-a i jako sam zadovoljan ni jednom nisam
morao zvati tehničku podršku. Imam brzinu 1024 128 i prosečan download od
110 kbs. Tako da svima preporučujem ptt.
Hackman
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
89.110.203.*

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!19.02.2008. u 23:05 - pre 196 meseci
I ja sam ponosni korisnik PTT-a vec skoro 2 godine, sto NE ZNACI da Telekom ne valja.... Kod PTT-a mi je ORGOMAN PLUS to sto svoje dugogodisnje korisnike nagradjuju!!! Stavise, takva politika mi je najlogicnija! Ono sto moze da ti predstavlja problem kod PTT-a je ako nemaju trenutno modeme..... po tom pitanju moras da budes poprilicno dosadan da bi ih dobio sto pre :(

Cini mi se da je (sto se kvaliteta usluge tice) potpuno svejedno koji ces od ova dva provajdera da izaberes....
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
77.46.232.*



+3 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!20.02.2008. u 19:06 - pre 196 meseci
Kupi internet kod Telekoma. Podrazumeva se. Cene su manje vise ujednacene pa ne vredi rizikovati.
 
Odgovor na temu

ivanmaat
Beograd

Član broj: 115938
Poruke: 49
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!20.02.2008. u 20:33 - pre 196 meseci
Uzecu kod Telekoma :)
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!20.02.2008. u 20:43 - pre 196 meseci
Ja sam kod ptt-a vec godinu dana i nemam nikakvih zamerki.
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
*.ptt.yu.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.02.2008. u 01:56 - pre 196 meseci
Moje iskustvo sa PTT-om posle 5 meseci je OK.
-Koristim paket 512/64 i to je uglavnom to.
-Torenti rade Ok ( bas sad skidam neki stari film sa Dolph Lundgrenom iz 1991 i pici od 30 do 45 kilobajta u sec. sa javnog trakera...
-Prva tri meseca sam placao 1400.00, sad placam 1260,00. Tacno je ono za popust.
-Tehnicku podrsku sam zvao samo dvaput:
1. da mi otvore mail
2. bio mi je spor upload - ali izgleda nije bilo do njih - resio sam sam cackajuci port forwarding
-Ugovor je na neodredjeno vreme bez obaveze.
- Prikljucak i modem/ruter nisam platio nista
- Racun dobijam slican kao za telefon i otprilike isti dan
- Dobio sam 5 MB prostora za web prezentaciju
- Ne blokiraju p2p, emule,dc++...
- Probao sam i Skype i radio je OK.
- Nisam popaso nikakav virus, trojanac i ostale karakondzule...
Sve u svemu moja preporuka je PTT

P.S.
modem sam dobio u roku od 5 dana ( bar je tako bilo u septembru)


Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

ivan i.
BG

Član broj: 143665
Poruke: 174
91.150.114.*



Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.02.2008. u 08:30 - pre 196 meseci
@NenadSM, lelekom nema samo popust, modem se dobija isti dan. koristim lelekom 6 meseci i za sad je sve bilo vise nego dobro, max brzinom skida i podize, torrenti - to uvek zavisi od broja seedera onih koji seedaju taj fjal kojim brzinom i onih koji skidaju koliko ih ima itd. (registruje se na privatne torrent sajtove koji imaju dobru brzinu i nemas problema osim uploada :) ) Rapidshare itd. sve uvek skida max bez opadanja.

Vidim da je sve jedno kod koga ces uzeti, sada da uzimam mozda bih pre uzeo kod PTT zbog popusta, ovako ne trazim bolje da ne bih dobio gore, ne menjam lelekom jos.
 
Odgovor na temu

markomix

Član broj: 62809
Poruke: 264
77.46.240.*



+24 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.04.2008. u 16:53 - pre 193 meseci
Jel zna neko da li je PTT dobio modeme(da li ih sad imaju) ili jos uvek imaju problema sa nabavkom?
A sta je to ADSL???????????????????
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.203.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.04.2008. u 17:33 - pre 193 meseci
Dobili su Sagem rutere prosle nedelje, nabavka preko tendera.

@NenadSM posle ces placati 1190, a preko 12 meseci 1100 (ja sad placam toliko).
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.04.2008. u 22:50 - pre 193 meseci
o dios mio zar opet sagem? Ja sam kupio siemens-om wireless adsl router i
odlican je. Za skoro 2 meseca mozda nesto manje verovali ili ne ni jednom
nije pukla konekcija.
 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
217.26.75.*



+37 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.04.2008. u 23:07 - pre 193 meseci
Mene od Lelekoma veoma odbija onaj ugovor sa kojim se vezuju korisnici. Lepo PTT i ako zeza - cao-zdravo. A ovde lepo odrape po dzepu ako ne zelis vise da koristis njihove usluge :)
 
Odgovor na temu

Reignman
NS

Član broj: 123597
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.04.2008. u 23:43 - pre 193 meseci
Kad je vec ozhivela tema ....

@ivanmaat:


"a opet sa druge strane znamo da svi ostali provajderi idu preko Telekoma tako je tu kao neka logika da bi oni trebalo da budu najsigurniji"

Sta to znaci ?

Da najbolje znaju posao i tehnologiju ?

Da nece sami sebe sabotirati,a da to naravno cesto rade drugima ?

Ne verujem...sve je to isto sada,potatoes...potatos....

Nisam struchnjak ali ne mislim da Telekom treba posmatrati kao jednu firmu bukvalno.Jedni su zhicari i monteri,oni koji montiraju portove..a drugi su oni koji rade IP,internet...bash ISP stuff.

modem--kabl--spliter--kabl--utichnica--bakarni vod--centrala--spliter-Telekom DSLAM--Telekom BRAS--Telekom radius server--

ovo je vise manje putanja koja je konstantna za kojeg god provajdera se odlucish.Ono shto dolazi posle toga donosi prevagu u izboru i utichu na brzinu,a kako to znati.....chitanjem ponekad objektivnih ponekad subjektivnih iskustava sa foruma.Podvuchesh crtu i to ti je.U danasnje vreme vise i nije problem da za kratko vreme promenish provajdera a da ne izgubish port.Tako da ako se neki ne pokazhe onakvim kakvim se reklamira...idesh dalje.

A o infrastrukturi adsl mrezhe ISP-a malo mozemo da znamo pa da se donesu neki zakljuchci,jedino moze da se pretpostavi da telekom sa izdashnim resursima nema overbuking na adsl internet linkovima.

Ugrubo recheno sa BRAS-a tvoj (pocetni,prilikom uspostave konekcije) saobracaj ide prvo na telekom radius,pa ako si telekomov korisnik ides na telekomovu layer 3 mrezhu i dalje na net,a ako si tudj ides na radius tudjeg provajdera,on te verifikuje i ti ides dalje na net preko "xy" provajdera.E to ,kakva su "crevca" provajdera ,shta mu je ispod haube isto je bitno ,uplink ....

Naravno,o ceni da ne pricham....ako neki provajder nagradjuje vernost korisnika sa popustima,tu nema shta komentarisati.Lepo je videti da toga ima cak i kod nas.Onda opet treba obratiti na paznju na pomoc tehnickih sluzbi pri eventualnim problemima,provajder moze biti odlican kad sve radi,isto je tako bitno kakav je kad nesto krene naopako (nebitno ko je kriv... Pera Peric-adsl downloader ili ISP)

@Iksi

Svaka chast,impresivno zvuchi...cak ni iznajmljene veze nemaju takvu stabilnost,mora da si jako jako blizu centrale,da postoji jako dobar spojni put (npr. ne moze ptica da sleti na tel. kabl ) i jako dobre kucne instalacije.....ako imas screen,kachi please....

@ostali na PTT-u sa sagem ruterima

sa kojim firmware-om dodje taj sagem ?

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.04.2008. u 23:51 - pre 193 meseci
Ovaj, jel ovo za stabilnost veze malo onako? Pa ja ne znam da je meni ikada pukla veza, osim ako provajder ili telekom imaju neke radove ili ako nestane struja. Ne računam ni kada ja prekinem vezu iz bilo kog razloga a to radim povremeno tj menjam dva linka na dva kompa ali ni tada nije prekid nego prebacivanje.
Ptica ne može da sleti, osim ako nije ptica-krtica. ;)
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!21.04.2008. u 23:58 - pre 193 meseci
Što se mene tiče ja dve godine imam ADSL kod Ptt-a i asusov ruter koi
perfektno radi od prvog dana nikada sa njim nisam imao problema. Dobro desi
se ponekad da se kabli izvuče iz spluitera ali že moj to se svakom zna
desiti. Ali nikad se nije desilo da koči inet, doduše kod mene je slaba
struja jer je veliko naselje pa zimi moram ruter da uključim u stabilizator
jer je preslaba struja za njega ali ovako sam prezadovoljan. Ptt je jako
dobar provajder i za ove dve godine se ni jednog trenutka nisam pokajao što
sam kod njih.
Hackman
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!22.04.2008. u 07:39 - pre 193 meseci
A da li onaj popust kod ptt-a važi i kada se korisnik prebaci na veći paket pa automatski nastavlja da plaća manji iznos i za veći paket?
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.203.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!22.04.2008. u 08:35 - pre 193 meseci
@espresso
E to ne znam ali moze da se proveri tel. pozivom i odma ce da ti kazu.
 
Odgovor na temu

miksixxx

Član broj: 52976
Poruke: 25
89.110.206.*



Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!22.04.2008. u 22:35 - pre 193 meseci
Ja sam kod PTT-a više od dve godine i jedini problem sam imao sa ruterom Allied telesyn za isdn at-ar255e,
koji je posle par meseci besprekornog korišćenja počeo da se "zaglavljuje" i po desetak puta dnevno.
Mislim da sam ga resetovao bar 50 puta.
Posle firmware update-a bilo je ok ali me je ruter i dalje smarao sa vrlo čudnim podešavanjem port forwarding.
Posle sam nabavio laptop i naravno kupio sam wireless ruter. Izbor je pao na D-link di-524.
Posle sam se malo i pokajao što nisam sačekao i nabavio neki ruter sa anex-b za isdn a naročito posle saznanja
da telesyn nikako nisam mogao da nateram u bridge mod.
I D-link je imao svojih problema sa doduše vrlo retkim pucanjem ali to je update sredio i već više od šest meseci radi besprekorno.

Naravno, onaj telesyn ruter sam vratio i zamenio sa Sagem fast 1241(to su imali pre šest meseci),
koji sam prebacio u bridge mod, tako da d-link radi logon na net, i sve ostalo uključujući i dyndns update.
Protok na ptt-u je 867/104 (za 1024/128 paket) uz download 105-109 KBps i od toga ne može bolje.
Moj drug je na telekomu i dok je je bio na istom paketu imao je 940/111 uz download od 113-117 KBps.


 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
89.110.198.*



+37 Profil

icon Re: Telekom ili PTT ?!?!01.05.2008. u 21:27 - pre 193 meseci
Mene zanima kako PTT moze da posle 12 meseci da snizenje kojim se mesecna pretplata placa 1120 din (za 512Kbps naravno)? A zna se da Lelekom "drzi" internet u Srbiji...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ili PTT ?!?!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6570 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.