Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Magneti i medicina

[es] :: Fizika :: Magneti i medicina

[ Pregleda: 5888 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peralaza
Petar Lazovic

Član broj: 85817
Poruke: 28
194.106.174.*



+1 Profil

icon Magneti i medicina18.02.2008. u 17:44 - pre 196 meseci
Sta mislite o upotrebi magneta u medicinske svrhe?Mislim na varijantu: nosenje magneta odredjene jacine na odredjenim tackama na telu i tako leciti razne tegobe.Da li je i kako moguce izmeriti jacinu magneta?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Magneti i medicina18.02.2008. u 18:00 - pre 196 meseci
Jedina korisna svrha koja je meni poznata je jacanje misica ukoliko su ti magneti dovoljno teski.
 
Odgovor na temu

peralaza
Petar Lazovic

Član broj: 85817
Poruke: 28
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Magneti i medicina18.02.2008. u 18:03 - pre 196 meseci
Interesantan stav,uvrsticu ga u opus!
 
Odgovor na temu

Hakim Bej
...odvojeno zarezom, kratko):
Beograd

Član broj: 171835
Poruke: 15
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Magneti i medicina10.03.2008. u 11:47 - pre 195 meseci
ODREDJENI magneti na ODREDJENIM mestima mogu ODREDJENIM ljudima izazvati ODREDJENE efekte....

ODREDJENO je totalno neodredjeno.
Definisi ODREDJENO pa preformulisi pitanje.
(javni put je svaki javni put koji je zakonom o javnim putevima proglazen za javni put).


Najbrzi, Najlepsi, Najskromniji...
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.219.*



+31 Profil

icon Re: Magneti i medicina10.03.2008. u 22:29 - pre 195 meseci
Efekti su razni.
Skoro je bila jedna osoba kod nas na poslu koja medu ostalu robu
prodaje i cudotvorne magnete.
Zamislite sta je jadna zena sve prezivela.
Od pada sa 10 sprata zgrade do teskih alergija, krvnog pritiska koji ide gore dole.
Od medicine nista naravno, ali kad su magneti u pitanju
onda pravo odkrovenje. Stanje se sredilo i sad skakuce okolo kao desetogodisnja
devojcica. Intersantno je da spominje da je najbolje da budu od cistog zlata,
a to zadovoljstvo kosta kako omanji automobil na pijaci atomobila.
Postoje i oni efekti auto sugestije kao mocan faktor za poboljsavanje zdravlja
jadnih zaludenih dusa.
 
Odgovor na temu

yagosh

Član broj: 142562
Poruke: 48
79.101.92.*



+2 Profil

icon Re: Magneti i medicina05.06.2008. u 22:59 - pre 192 meseci
Hm, evo iz licnog iskustva...
Kao klinac sam imao hronicni bronhitis, skoro pa astma. Koliko sam primao injekcija svake godine, to niko ne zna (ne volim ni da se setim). Upoznao sam sve pedijatre u Beogradu i okolini. I onda jednog dana odem kod doktorke Miletic, koja je u klinickom centru primenjivala alternativne metode lecenja, tj. akupunkturu i akupresuru. Elem, terapija se sastojala iz nosenja malih magneta, manjih od zrna graska, na akupunkturnim tackama (bili su pricvrsceni flasterom, nista piercing ;) ). To sam nosio svega 3 ili 4 nedelje. Nikada, ali nikada vise nisam imao bronhitis. Pa vi sada vidite.
Mislim da Dr. Miletic sada ima svoju privatnu ordinaciju na NBG. Zelim joj sve najbolje u zivotu,
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
91.148.112.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Magneti i medicina05.06.2008. u 23:40 - pre 192 meseci
Probao sam ja to i ''radi''.
Kuka tašta bole je pete i ne može da hoda a ja čuo za magnetni nakit pa napravim probu (besplatnu). Rasturim dva magnetna držača za vrata plakara i izvadim magnete. Pomoću busole odredim severnu stranu i dam joj da zalepi na pete. Do uveče bolovi su joj prestali. Ali takav oblik (kvadar) i takav način korišćenja su neudobni pa je rešenje sa magnetnim nakitom lakše i lepše. Kupim joj nanogvicu i narukvicu (skoro 100 E) i baba je posle nedelju dana prvi put posle 20 god. potrčala za autobusom i stigla ga.
E sad voleo bih da znam kako to funkcioniše pa sam u fazi prikupljanja podataka i jako mi je žao što je magnetometar tj. Gaussmetar skup a nema ga kod Kineza.
Ono što sam do sada pronašao, a bitno je napomenuti, da treba koristiti severnu stranu a južnu (koja je strana stimulacije pa pored pozitivnih stimuliše i negativne procese) samo pod nadzorom lekara.
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
212.200.192.*



+31 Profil

icon Re: Magneti i medicina06.06.2008. u 05:24 - pre 192 meseci
Ma to se baba utripovala da joj je tolko bolje.
Klasicni primer placebo efekta.
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
91.148.112.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Magneti i medicina06.06.2008. u 08:06 - pre 192 meseci
Citat:
Milan Milosevic:Klasicni primer placebo efekta.

Moguće, al' važan je rezultat. Ohrabren ovim nastavim dalje. Otac mi je teško pokretan i obzirom da mu je oslabila prostata zadnjih meseci često ne stigne do toaleta. Kupim mu ja gusku ali donesem mu i dva magneta po 0,24T. Jedan stavi na prostatu a drugi na vrat ispod kragne. Već dve nedelje (počev od narednog dana korišćenja magneta) nema problema sa mokrenjem a i malo bolje se kreće (ne značajno).
Uostalom magneti se dosta koriste u fizikalnoj terapiji. Kad sam povredio koleno, između ostalog, imao sam i 20 polučasovnih tretmana elektro magnetima.
Kažu da je na našim terenima, pre 5 vekova, jačina magnetnog polja iznosila 1G a danas je 0,5G! To je valjda zbog promene ugla nagiba zemljine ose. Ovaj podatak povežem sa jednom raspravom od pre par godina o tačnosti horoskopa. Bilo je tvrdnji da je horoskop sa greškom od trenutno 3700 god. jer zemljina osa ima ciklus promene nagiba od 12.000 god.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Magneti i medicina

[ Pregleda: 5888 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.