Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Precision i zakljucavanje polja

[es] :: Access :: Precision i zakljucavanje polja

[ Pregleda: 1783 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Akademik

Član broj: 116514
Poruke: 20
*.inffo.net.



Profil

icon Precision i zakljucavanje polja18.02.2008. u 15:08 - pre 196 meseci
Pozdrav!
Imam dva pitanja...Pitanja su vezana za Access 2003.

1. Kada se za neki atribut u tabeli izabere da je tipa Number, u Field Size se izabere Decimal pojavi se polje "Precision". E sad, u objasnjenju koje se pojavi na desnoj strani pise "The total number of digits that can be stored...", znate vec kako ide. Koliko sam ja shvatio Precision predstavlja ukupan broj cifara koje mogu biti smjestene u memoriju racunara. Sto znaci da, ako je Precision 19, to znaci da bi broj 9999999999,999934292 trebao biti prihvacen od Access-a, jer ima ukupno 19 cifara. Medjutim, Access ga ne prihvata, tj. broj smjesta kao 9999999999. Sta je u stvari Precision? Navedite mi neke konkretne primjere iz kojih bi najbolje mogao razumjeti taj parametar. Da mozda Precision parametar ne zavisi od Scale parametra?

2. Kako da zakljucam polje u tabelarnom prikazu? Da li je to uopste moguce ili je moguce zakljucati samo polja u formama? Pod zakljucavanjem polja podrazumjevam zakljucavanje uz pomoc neke opcije u Access-u, a ne "hakerisanje". Zakljucavanjem polja u formi moze se postici da se polje ne moze mijenjati. Medjutim, sta ako korisnik otvori tabelu i promjeni podatke? Pretpostavljam da se baza razdvoji, pa se tabele smjeste na server i zastite, a forme na klijent racunare, pri cemu svaki racunar ima odgovarajuce podesene forme, u smislu prava pristupa.


Hvala.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Precision i zakljucavanje polja18.02.2008. u 16:30 - pre 196 meseci
1. Kad staneš kursorom u polje "Precision" pročitaj objašnjenje sa desne strane. Govori o stepenu detaljnosti koji će biti zapamćen. Mislim da primer broja "Pi" koji se spominje dovoljno govori. "Precision" ne znači da će biti zapamćen taj broj sa toliko znamenki u polju već da radi sa tom preciznošću matematičke operacije. "Scale" znači koliko će maksimalno decimala biti zapamćeno desno od separatora, a "Decimal Places" koliko će dicimala biti prikazano. Access ne mora nužno da prikaže ono što mu je naloženo da zapamti.
2. Pogledaj skorašnju temu:
http://www.elitesecurity.org/t...astitim-odredjeno-polje-tabeli


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 18.02.2008. u 20:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Precision i zakljucavanje polja

[ Pregleda: 1783 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.