Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi oko Fedore 8

[es] :: Linux :: Problemi oko Fedore 8

[ Pregleda: 1796 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Problemi oko Fedore 813.02.2008. u 15:12 - pre 197 meseci
E, ovako, imam (za sada) tri problema sa Fedorom 8.

1) Posto imam 4 ntfs particije (za windows), one se pri samom startovanju Fedore same mount-uju u /media folder.
Problem je u tome sto se isto tako, odjednom, unmount-uju pri radu sistema. Iako ne radim nista sa njima u trenutku kada se unmount-uju, to se ipak desi. Opet ih mount-ujem i rade bez problema. Ali opet se posle nekog vremena desi isto. Resenje?

2) Drugi problem je sa sound card-om. Imam Creative Sound Blaster Audigy karticu, sistem je prepozna, ali kada pustim test sound, nista se ne cuje. Na ploci imam integrisanu muzicku, i nju prepozna a test sound se cuje. Ni sa jednom ni sa drugom karticom ne mogu da pustim mp3 fajl u ammarok player-u. Resenje?

3) A trci problem je kao sto sam imao i sa verzijom 5 ovog operativnog sistema, a to su reprositories fajlovi. U 5-ici sam morao da kreiram u shell-u repo fajlove, o u ovoj verziji ima lep GUI za to i potrebno je upisati location, mirror i gpg key. Ja bi hteo to da podesim da mogu da instaliram dodatne pakete sa dvd (cd) diskova. Probao sam da napisem

location file://media/cdrom
gpg key file://media/cdrom/RPM-LIVNA-GPG-KEY

ali nece da radi. Onda sam iskopirao sve sa cd-a u folder /home/multimediaCD i naveo putanju za location i gpg key, ali opet nista. Vrati samo gresku, i to je to. Resenje?

Unapred veliko hvala svima na trudu pri resavanju ovih (verovatno glupih, ali ja sam pocetnik) problema.

Pozz...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.220.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Problemi oko Fedore 813.02.2008. u 15:30 - pre 197 meseci
1. Meni Fedora 8 nije sama unmountovala particije, isto sam imao neke ntfs i fat32 particije. Radilo bez problema.
Sta radis pre nego se particije unmountuju? Pokusaj da uocis neku pravilnost, pa bi se mogao naslutiti uzrok.
(startovanje nekog programa, koje vreme prodje od kad je montiras dok se "sama" ne izmontira, itd, bilo sta)

2. Uloguj se kao root i pokreni alat "alsaconfig". Prethodno u BIOSU iskljuci integrisani zvuk (On board Sound - Disabled, ili slicno).
Alsaconfig bi trebalo da prepozna sound blaster i izaberi ga iz menija. alsaconfig posle sam
startuje alsa-mixer koji ti podesi volumes i to bi trebalo biti to.

Mislim da za pustanje mp3 fajlova u Fedori 8 uz pomoc Amarok-a moras instalirati kodeke,
ovo nema veze sa zvucnom karticom. Kucaj u google "Fedora 8 HOWTO", ima jedan
sajt gde je sve objasnjeno kako se instalira u Fedori 8, od repo-a, preko kodeka, plejera i drugih stvari.

3.

http://www.fedorafaq.org/f8/#yumconf je odlicno mesto za pocetak (a i kraj :) )



[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 13.02.2008. u 16:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problemi oko Fedore 814.02.2008. u 00:21 - pre 197 meseci
Particije se unmountuju u razlicitim vremenskim intervalima. Prvi put su se particije "otkacile" dva puta u roku od 15 minuta, a sledeci put kada sam startovao Fedoru otkacio se posle 10 min, a zatim sam radio jos dva sata i nije se ponovo unmountovao. Nisam primetio da se to desava pri startovanju nekog programa.

Music card sam namestio. Bilo je potrebno samo u BIOS-u iskljuciti zvuk (kao sto si rekao :) ), i nista nisam morao dodatno podesavati. Hvala!

To je to sto sam uspeo za sada namestiti. Kad sredim yum i kodeke, stavljam post.

Hvala, bilo mi je od pomoci.

Pozz...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.178.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Problemi oko Fedore 814.02.2008. u 15:21 - pre 197 meseci
Stvarno ne znam zasto ti unmountuje particije.
 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problemi oko Fedore 814.02.2008. u 19:35 - pre 197 meseci
Mozda ima veze sa unmount-ovanjem ako mi je riknula baterija na ploci, mislim valjda je baterija jer mi se sat na racunaru s vremena na vreme poremeti?

Uspeo sam da podesim repo file za instalaciju paketa, ali tu je opet neki problem.
Kada pokusam da instaliram win32codec paket javi mi se greska:

Missing Dependency: libstdc++.so.5 is needed by package w32codec-all
Missing Dependency: libstdc++.so.5(GLIBCPP_3.2) is needed by package w32codec-all
Missing Dependency: libstdc++.so.5(CXXABI_1.2) is needed by package w32codec-all

Da li to znaci da mi fale ti paketi da bi mogao da instaliram win32codec (na multimedijalnom cd-u ima samo taj paket) ili nesto drugo?
Ako fale, gde bi mogao da ih nadjem jer ih nema na multimedia CD-u???

A kada uspem da instaliram neki paket, ili ga uninstaliram javi mi se ova greska:

Component: pirut
Summary: TB5d58a036 __init__.py:515:_getGroups:GroupsError: No Groups Available in any repository
Traceback (most recent call last):
File "/usr/sbin/pirut", line 116, in _pageSwitch
self.pageMap[num]()
File "/usr/sbin/pirut", line 317, in _showBrowse
grpsel.doRefresh()
File "/usr/lib/python2.5/site-packages/pirut/GroupSelector.py", line 509, in doRefresh
if len(self.ayum.comps.categories) == 0:
File "/usr/lib/python2.5/site-packages/yum/__init__.py", line 542, in <lambda>
comps = property(fget=lambda self: self._getGroups(),
File "/usr/lib/python2.5/site-packages/yum/__init__.py", line 515, in _getGroups
raise Errors.GroupsError, 'No Groups Available in any repository'
GroupsError: No Groups Available in any repository
Local variables in innermost frame:
repo: dodaci
reposWithGroups: []
self: <__main__.PackageManager object at 0x8c56c2c>
e: requested datatype group not available
overwrite: False

Je li ovde neki problem sa repo file-om (dodaci) sto sam ga kreirao?

p.s. pri instalaciji nekih drugih paketa javi se greska da nije odgovarajuc kljuc. da li je to onaj GPG-KEY?

[Ovu poruku je menjao batasson dana 15.02.2008. u 04:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problemi oko Fedore 8

[ Pregleda: 1796 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.