Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?

[es] :: Wireless :: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?

[ Pregleda: 5223 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djordje Vukovic
Junior product manager - Handy Serbia
BEOGRAD

Član broj: 168111
Poruke: 6
194.106.181.*

ICQ: 363849012


Profil

icon kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?10.02.2008. u 13:18 - pre 197 meseci
Zamolio bih za pomoc oko Wlan mreze.....hocu da sa jos 4 drugara napravim mrezu ali kuce su nam predaleko za kablove pa me zanima koje je drugo resenje ? Kuce su nam u precniku od 100 metara.....Molim vas da mi sve detaljno objasnite posto ja ne znam bas nista.....sta nam treba od opreme ?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?10.02.2008. u 19:57 - pre 197 meseci
treba vam jedan ap koji cete postaviti na mesto otprilike u centru pozicije vasih kuca tako da svi imate opticku vidljivost do antene ap-a.
i onda vam za svaki racunar koji ce biti u mrezi treba po jedna wireless kartica sa antenom i to je to.
za tako malo rastojanje mozete sami sebi da napravite antene tipa biquad,kantena...

pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?11.02.2008. u 18:56 - pre 197 meseci
Citat:
Djordje Vukovic: .....Molim vas da mi sve detaljno objasnite posto ja ne znam bas nista..... ?


Da bi ti objasnili bas sve detaljno trebalo bi brdo teksta, kazes da neznas nista o bezicnoj mrezi, procesljaj malo ES imas dosta tema o tome i proguglaj malo imas dobre sajtove kao sto su
http://wireless.uzice.net/ ,http://www.bgwireless.net/ ,www.wifihr.net/ ,http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/

posle kad ti ne bude bilo nesto jasno pisi

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

SokoMAN
Sinaid Sinanija

Član broj: 125962
Poruke: 2
*.bc1.dlp3.bih.net.ba.



Profil

icon Kako da napravim Wlan mrezu sa kolegom ?13.02.2008. u 23:18 - pre 197 meseci
Pozdrav svima.

Zeleo bi da se umrezim sa kolegom preko wireless-a.
Udaljenost izmedju nas je oko 400m, pa prema tome kabl ne dolazi u razmatranje
.
Detalji :
Dva racunara WINDOWS XP SP2 koji se nalaze na udaljenosti od 400m.
On se nalazi na prvom spratu zgrade, a ja zivim u kuci.

Sta nam je detaljno sve potrebno da bi uspostavili wireless mrezu i da li ce signalu smetati to sto se izmedju mene i njega nalaze 4 zgrade i nemamo direktnu vidljivost jer se on nalazi na I spratu zgrade!!!

Molimo vas da nam pomognete da rjesimo ovaj problem.

Unaprijed Hvala!
All for my friend computer
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?14.02.2008. u 09:55 - pre 197 meseci
pozdrav

na 400m kroz 4 zgrade resko da cete moci da se "probijete" sa bilo kakvom opremom a i ako bi mozda i uspeli protok bi verovatno varirao pa vam i ne bi bilo od neke pomoci.
a bolja varijanta i sigurno bolja bi vam bilo staviti jedan ap na poziciju sa koje ga obojica vidite i onda da se povezete preko njega.to je malo skuplja varijanta posto vam pored ap trebaju jos i kartice i antene za racunare.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?14.02.2008. u 12:23 - pre 197 meseci
SokoMAN sa kojim novcem raspolazete ??

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

SokoMAN
Sinaid Sinanija

Član broj: 125962
Poruke: 2
*.bc1.dlp397.bih.net.ba.



Profil

icon Kako da napravim Wlan mrezu sa kolegom ?14.02.2008. u 23:13 - pre 197 meseci
Pozdrav

Odprilike sa oko 120 evra.
Sta vi mislite sta bi bila najbolja i najjeftinija varijanta.

Jucer smo razgovarali sa jos jednim kolegom koji bi ustupio svoj komp za wireless koji takoder zivi u zgradi koja je sad trenutno udaljena oko 300m od moje kuce i izmedju mene i ovog kolege je jedna zgrada, a on zivi na 3 spratu.

Nakon razgovora, uspeli smo zakljuciti da bi mozda bila bolja varijanta da se ja i ovaj drugi kolega umrezimo wirelessom,a da se on umrezi sa ovim prvim kolegom preko kabla.


Malo detaljnije i slikovitije da objasnim sadasnju sitaciju:
Ja - osoba A
prvi kolega - osoba B
drugi kolega - osoba C
******** - wireless
----------- - kabl

A******|zgrada|****|zgrada osobe B|----|zgrada|----|zgrada osobe C|
|________________300 m____________|____________50m____________|
|__________________________oko 350 m___________________________|

racunar osobe B bi radio celi dan oko 18 sati dnevno(posto je ovaj "B" strastveni ADSL ovisnik),sto ne bi predstavljalo smetnju sa komunikacijom osobe C. Meni bi bilo najbitinije da se wireless umrezim sa osobom B,posto ja snosim troskove wireless opreme,a osoba B i C neka kupuju kabal. Ima pojeftino kabla rolna 80 m je odprilike 20-tak eura.

Imali sad spasa, da li bi ova druga varijanta mogla da uspije!
Onda bi nam trebale samo dvije wireless mrezne sa antenama od 6dBi bez AP-a ako se nevaram!?

Hvala unaprijed!

[Ovu poruku je menjao SokoMAN dana 15.02.2008. u 00:26 GMT+1]
All for my friend computer
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?15.02.2008. u 00:15 - pre 197 meseci
pa moglo bi to tako kako si zamislio otprilike samo ne znam na kakve antene mislis od 6db?
ako mislis na one male omnice cisto sumnjam da ce to raditi.
eto ja sam bas danas skidao moju 3d corner antenu da je malo remontujem posto je dve godine vec na krovu i radila je bez problema ali cisto radi predostroznosti sam malo prekontrolisao konektore i tako to.
uglavnom okrenuo sam prema jednoj zgradi na oko 350m daljine u kojoj je u kancelariji na prvom spratu ukljucen ap sa omni antenom (mislim 10-akdb) i nakacio sam se bez problema kroz jednu zgradu koja je izmedju mene i te zgrade gde se nalazi ta omni antena.kod mene je antena na krovu kuce koja je prizemna.
znaci fakticki signal ide kroz 1.5 zgradu i ping je u proseku 5ms a protok mi je inace limitiran na 128kbps pa ne znam koliko moze max povuci u ovoj situaciji gde je signal prilicno slab zbog zgrada.
vama pretpostavljam treba pun kapacitet wireless konekcije ili bi to bilo samo za serovanje interneta gde nije potrebno vise od 1mbps (zavisi od paketa).
da napomenem jos da je ova antena kod mene 18db i zestoko je usmerena i to nekako radi a kako bi to radilo kod vas niko ne moze znati dok ne probate.
najbolje cete izvuci u svakom slucaju ako kod obojice stavite usmerene antene sa sto vecim pojacanjem,onda mozda i uspete da dobijete kvalitetnu vezu.
ako nisi totalni duduk mozes da napravis dve antene i ustedis 50-ak eura,biquad ili 3d corner.
ja mislim da bi to cak radilo sa dva biquada,jedan kod tebe jedan kod njega usmereni jedan na drugog.
u svakom slucaju neces nista znati dok ne probas bar jednu varijantu a onda mozemo opet nesto smisliti.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?15.02.2008. u 10:02 - pre 197 meseci
Citat:
tox master:
ako nisi totalni duduk mozes da napravis dve antene i ustedis 50-ak eura,corner.
pozdrav

Pa mogo bi da probas da napravis 3Dkorner ona je jednostavna za samogradnju, materijal za jednu 3dkorner mislim da je oko 10 eura i malo dobre volje i eto dobre antene
i moja preporuka kada budes kupovao kabal uzmi CFD400 ili RG213 oni su mnogo bolji kablovi od ovih ostalih zato sto imaju manje gubitaka jeste da su malo skuplji od ovih tanjih ali vrede

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kako da napravim Wlan mrezu sa ortacima ?

[ Pregleda: 5223 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.