Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje Jave i MSSQL-a

[es] :: Java :: Povezivanje Jave i MSSQL-a

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rossonerri
Sarajevo

Član broj: 148138
Poruke: 10
*.europronet.ba.



Profil

icon Povezivanje Jave i MSSQL-a06.02.2008. u 19:05 - pre 197 meseci
Veliki pozdrav!

Ukratko, imam mali problem sa povezivanjem Jave i MSSQL-a. Znaci koristim Eclipse kao IDE a sa druge strane imam Microsoftov SQL Studio Express Edition. Napravio sam malu bazu u MSSQL-u i htio bih da je povezem sa java aplikacijom.
Citao sam nesto o tom povezivanju, o tome kako treba imati prvo JDBC-ODBC bridge driver, pa onda driver za MSSQL i da se
to podesavanje vrsi u: Control Panel/Administrative Tools/Data Sources(ODBC) i to mi je jasno kako se radi jer sam probao nesto slicno da uradim sa Access-om i Javom i radilo je. Sada ne znam gdje da skinem i koji driver za MSSQL posto je vjerovatno to sto mi treba pa ako neko ima neko rjesenje bio bih zahvalan:D

P.S. Mozda je cudno sto uopste vezujem ovu bazu sa Javom al sam nesto prije radio sa ovim MSSQL-om i nekako sam navikao. Pa eto ima li generalno neka preporuka koju bazu koristiti za Java aplikacije i nacin da to podesim?

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
89.216.110.*



+46 Profil

icon Re: Povezivanje Jave i MSSQL-a06.02.2008. u 21:02 - pre 197 meseci
Citat:
rossonerri:
Mozda je cudno sto uopste vezujem ovu bazu sa Javom al sam nesto prije radio sa ovim MSSQL-om i nekako sam navikao. Pa eto ima li generalno neka preporuka koju bazu koristiti za Java aplikacije i nacin da to podesim?


Zasto bi bilo cudno koristiti MSSQL iz jave?! Sam izbor baze nema previse veze sa izborom programskog jezika. Bazu biras na osnovu zahteva same biznis logike aplikacije.

Na prvo pitanje ako ti google ne moze dati najbolji odgovor, niko nece :)
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.com
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Povezivanje Jave i MSSQL-a06.02.2008. u 22:00 - pre 197 meseci
bila je baš ovakva tema, pa probaj sa pretragom na temu "Java MSSQL".
ne treba da radiš preko Control Panela, jer se u javi koriste drajveri
za povezivanje sa bazom. a za MS SQL server imaš Microsoft-ov drajver,
kao i nezavisni jTDS (koji ti preporučujem). već sam pisao na ovu temu
u vezi sa podešavanjima jTDS drajvera, pa potraži tu poruku.
 
Odgovor na temu

rossonerri
Sarajevo

Član broj: 148138
Poruke: 10
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Povezivanje Jave i MSSQL-a19.02.2008. u 17:16 - pre 196 meseci
Pretrazivao sam i nasao sam par postova al nista konkretno za ovaj moj problem.

Nemam bas puno iskustva generalno u javi al et odnedavno ucim i ovo mi je prvi put da radim povezivanje sa bazom tako da mi neke stvari i nisu bas najjasnije. Poslusao sam te i skinuo sam jTDS driver. Tamo kaze da nema nikakve specijalne instalacije samo da taj zip file prebacim gdje mi se nalazi aplikacija sto sam i uradio.

Prvo da vas pitam za ovaj dio koda u aplikaciji preko kojeg se konektujem sa bazom:
(pri konekovanju sa access bazom code koji je radio je izgledao ovako)

try { .....

Class.forName("sun.jdbc.odbc.JdbcOdbcDriver");
Connection conn = DriverManager.getConnection(
"jdbc:odbc:MyCompany", "", "");

...... }


Dakle, kakve izmjene trebam napraviti pod predpostavkom da imam istu bazu u SQL Serveru 2005 i da li trebam nesto uraditi sa ovim jTDS driverom? instalacija i slicno?

Hvala vam puno!
 
Odgovor na temu

rossonerri
Sarajevo

Član broj: 148138
Poruke: 10
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Povezivanje Jave i MSSQL-a19.02.2008. u 17:29 - pre 196 meseci
Moja greska. Trebalo je prebaciti jar. file iz tog zip filea tamo gdje se nalazi aplikacija sto sam i uradio.
E sad ostatak problema je ostao isti:D

Sta da radim?
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
77.46.220.*



+8 Profil

icon Re: Povezivanje Jave i MSSQL-a19.02.2008. u 18:33 - pre 196 meseci
pogledaj ovu temu: http://www.elitesecurity.org/t...a-kod-povezivanja-na-sql-sever

za jTDS i SQL 2005 Express moraš da omogućiš local i remote connections (iz Surface Area Configuration apleta) bez obzira da li pristupaš samo sa lokalnog računara. za Windows autentifikaciju moraš instalirati jedan DLL u windows\system32 i pravilno podesiti taj URL za konekciju (to ti je objašnjeno na jTDS sajtu u FAQ sekciji).
 
Odgovor na temu

rossonerri
Sarajevo

Član broj: 148138
Poruke: 10
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Povezivanje Jave i MSSQL-a20.02.2008. u 17:09 - pre 196 meseci
Posto mi treba samo mala baza podataka ipak sam se odlucio da iskoristim Java DB relacionu bazu podataka. Posto su prilikom instalacije JDK instalirani i svi potrebni driveri za ovu bazu jedini problem mi pravi ova Classpath promjenljiva okruzenja. Gdje god nesto pocnem o ovome da trazim uvijek mi kaze podesite Classpath promjenljivu okruzenja i fakat me to nervira jer ne znam sta trebam da uradim

U knjizi po kojoj ucim kaze sljedece:
Lokacija datoteke derby.jar je: C:\Program Files\jdk1.6.0\db\lib\
U Classpath promjenljivu okruzenja dodati pun naziv datoteke koji ukljucuje i odgovarajuce nazive direktorijuma

Znam da je glupo pitanje al sta da uradim?
 
Odgovor na temu

milan.dinic
Milan Dinic
Novi Sad

Član broj: 157176
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: milandinic.blogspot.com


Profil

icon Re: Povezivanje Jave i MSSQL-a20.02.2008. u 17:25 - pre 196 meseci
mozes da prekopiras jar-ove iz C:\Program Files\jdk1.6.0\db\lib\ u lib folder u tvojoj aplikaciji,
refresh-uj projekat, zatim obelezi dodate jarove ili jar, desni click na tu selekciju, pa build path, include
ovo ti je najbrze resenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Povezivanje Jave i MSSQL-a

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.