Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?

[es] :: .NET :: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?06.02.2008. u 13:58 - pre 197 meseci
Pozdrav.

Napisao sam program, kod mene radi sve OK kao i na mnogim drugim kopovima. Međutim, isti taj program na određenim računarima ne radi.

Svi ti računari imaju instaliran .net framework( od verzije 2.0 do 3.5, kako gde). Program koristi "access" bazu, dakle Jet engine.

Imam kod koji se konektuje na bazu ali kada treba da se izvrši najprostiji SELECT program baci izuzetak.

Sve ovo radim sa OleDbConnection, OleDbCommand i OleDbDataAdapter klasama.
.mdb fajl je na mestu, mogu da otvorim koneciju. Međutim, na liniji gde poziva OleDbAdapter.Fill() dobijam poruku o grešci.

Problematični kompovi imaju instaliran Windows XP SP2.


Imate li ideju šta može da bude?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?06.02.2008. u 14:01 - pre 197 meseci
Ako koristis Access bazu i comp je XP64 onda ne radi jer xp64 nema jet provajder za access.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?06.02.2008. u 17:49 - pre 197 meseci
Hvala na odgovoru ali to ipak nije problem.
U prošlom postu sam izostavio poruku koju sa sobom nosi Exception. Ona glasi:

The Microsoft Jet database engine could not find the object 'KnjigaID'. Make sure the object exists and that you spell its name and the path name correctly.

Primećeno je da se ova greška javlja na kompjuterima koji nemaju instalirano Microsoft User-Mode driver Framework Feature Pack 1.0, šta god to bilo.
Problem je što ja ne mogu da nađem lokaciju sa koje mogu da preuzmem ovaj paket...?

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?06.02.2008. u 18:56 - pre 197 meseci
Hmm, uvrnuto. Taj paket koji spominjes se koristi kao layer za device drajvere koji rade u user (non-kernel) modu da ne bi upucali ceo sistem u slucaju "padavice". Apsolutno nema nikakve veze sa .net aplikacijama koje koriste access... Mozda je podudarnost :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?06.02.2008. u 19:09 - pre 197 meseci
Btw, UMDF ne moze da se skine kao nezavistan paket. Pusti da ti se skinu svi updatovi za XP i jedan od njih ce biti UMDF. Ako to nije opcija , onda skini i instaliraj Windows Media PLayer 10 ili 11, UMDF dolazi uz njih posto se koriste za drajvere za Zune player.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

helja
Bosna i Hercegovina

Član broj: 133837
Poruke: 88
*.806566-66.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?07.02.2008. u 11:18 - pre 197 meseci
Greska "The Microsoft Jet database engine could not find the object 'KnjigaID" se meni javljala kada sam podesio u regional settings-u opcije bosanski. Sad' ne znam kako je kod tebe podeseno, ali probaj promijeniti.
 
Odgovor na temu

Lekic
E moj prijatelju
SER BIH

Član broj: 15506
Poruke: 142
79.101.229.*



Profil

icon Re: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?16.05.2008. u 20:33 - pre 194 meseci
Ne mogu da verujem da je do toga problem!!! Nervirao sam se 2 sata pokusavajuci da nadjem u cemu je problem! Strasno... Hvala ti puno!
Svi hoce u raj, a niko nece da umre...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: OleDbDataAdapter.Fill() , negde radi negde ne. Zašto?

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.