Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prosudite kakav je sajt !!!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: prosudite kakav je sajt !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7953 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

che
Nikola Nikolic
Novi Sad

Član broj: 5603
Poruke: 38
*.neobee.net



Profil

icon prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 12:00 - pre 249 meseci
uradio sam moj prvenac pa bih volio da mi kazete sta mislite njemu www.zit.co.yu
 
Odgovor na temu

Nub.Saibot
Srbija/BG

Član broj: 11838
Poruke: 99
*.direcpceu.com



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 12:27 - pre 249 meseci

Nije sve dovrseno, ali za prvi sajt je dobro odradjeno. Boje teksta i pozadine su mogle malo vise da se razlikuju, ali to nemoj uzimati kao kritiku jer je to mozda do mog lcd-a i ugla gledanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 12:59 - pre 249 meseci
Nije lose, mada sajt malo sljasti...opet to je najverovatnije do mog monitora... Malo mi prostor sajta izgleda nedefinisano...probaj sa dodavanjem nekog okvira...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

che
Nikola Nikolic
Novi Sad

Član broj: 5603
Poruke: 38
*.neobee.net



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 13:37 - pre 249 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
Nije lose, mada sajt malo sljasti...opet to je najverovatnije do mog monitora... Malo mi prostor sajta izgleda nedefinisano...probaj sa dodavanjem nekog okvira...

pa kad bi dodao okvire gde bi tu bila orginalnost,nisam hteo da pravim strogo poslovnu prezentaciju,jer te stranice nisu zanimljive i obicno lice jedna na drugu!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 13:54 - pre 249 meseci
nemam lcd monitor ali primedbe i dalje stoje.

pretpostavljam da je kUdtiHaEX spminao okvire jer je stranica fixne širine (manje od 700px) što određuje da je minimalna rezolucija 800*600, dok se na većim rezolucijama vizuelno umanjuje sadržaj u odnosu na belo (zeleno). Stavljanje okvira na tabele ili promena boje pozadine bi lakše fiksirale posetioca za sadržaj.

Nije problem biti neformalan, ali je potrebno obezbediti lako snalaženje na sajtu. Jer, ko se ne snađe - odlazi!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.247.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 15:54 - pre 249 meseci
Sasvim cool, samo bih ja promenio par stvari:

1. pozadina: malo ubi saturation i povecaj lightness, bar u onom deli gde je tekst. mozda je dovoljno samo da ubijes saturation

2. Na mouse over, umesto belog glow stavi crni jer su ti linkovi beli pa kada jos dodas belo glow - nista se ne vidi.

3. Zaleni tekst na zelenom? Ja bih stavio crni.

4. Isto kao pod 3 samo str_replace("zeleni", "beli"); :-)

5. malo je zbudzen tekst, popravi leading.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

WiseDog
Atina SRBska

Član broj: 1017
Poruke: 208
*.ptt.yu



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 16:36 - pre 249 meseci
Da ti ja kazem nesto!
Da ti verujemo da je "prvenac",onda je pred tobom dizajnerski raj!Nemoj puno da slusas profi dizajnere,iako su u pravu.Sajt ti je ok(ok znaci svaka cast!!) i samo tako nastavi.

Ja sam napravio desetak amaterskih,uzeo oko 300 evrica za sve celokupno a ne mogu ni da prismrdim tvom "prvencu",sto kazes.Mogao bi ladno da mi dajes casove!

Bravo!

..:: www.SSFTN.com - Savez Studenata Fakulteta tehničkih nauka ::..
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.access-sa1.lsinter.net



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 16:36 - pre 249 meseci
jedan praktican savjet na slici na home one elemente koje si izdvojio, filteri, pumpa i tako dalje stavi mape na njih i linkuj na odgovarajucu stranicu, sa filtera na stranicu o filterima i tako dalje.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.20.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 17:39 - pre 249 meseci
@WiseDog: Nije ideja komentarisanja da se obeshrabri ili pljujr covek vec sasvim suprotno, ne znam zasto nebi slusao komentare.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!03.10.2003. u 20:32 - pre 249 meseci
ohhoo...MNOGO SVETLO!!!!!
ubija oci totalno....promeni bre tu zelenu boju u neku plavu mozda...
i ova bela neka ti bude sivkasta, da lezi plavoj,AKO promenis :))
inace realno gledano nije lose, samo to promeni sto rekoh i toliko!
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

che
Nikola Nikolic
Novi Sad

Član broj: 5603
Poruke: 38
*.neobee.net



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!04.10.2003. u 08:23 - pre 249 meseci
-dobro de i ja znam da nije savrsen sajt , ali mi nije jasno zasto ste toliko zapeli za te okvire ,oni tu uopste nisu potrebni sadrzaja nema toliko da bi im trebali okviri (to je i osnovna zamisao okvira da odvoje sadrzaj) a i tesko da bi mi se uklapali u sam koncept sajta-mislim na izgled.probajte je i vi editovati pa vidite i sami kako izgleda!
-sto se tice promene boje teksta trebalo bi ga mozda potamniti (bio bi i tamniji ali nisu svi monitori isti kako je rekao onaj lik mozda je to do vasih LCD-ova ).
-znam da se pri vertikalnoj rezoluciji duplira slika ali sadrzaja nece biti puno po vertikali tako da me to ne brine ali cu ipak povecati vertikalu rezoluciju slicice!
-ja studiram graficki dizajn i ono sto su me naucili na faxu je to da moras imati orginalan moderan...tj. da dizajneri prodaju ideje i da ne mora biti sve sablonski.
-zasto od vas niko nije komentarisao navigaciju i to koja mi je ciljna grupa i kako ce se oni snaci na sajtu, sta treba da im skrene paznju itd.(pregledao sam neke od vasih stranice i ocito da vam je to problem kao i home page koji negde dostize izvanrednih 350 Kb a smeta mu moj glow na ikonicama)
-najlakse je pljuvati po necijem radu.mozda mi je ovo prva stranica ali sam citao dosta knjiga o marketingu i dizajnu!
-ta stranica je bukvalno za dzabe uradjena pa ni sam gazda mi nije pomogao oko sadrzaja i materijala!
-u svakom slucaju dobro dodje svaka kritika bilo pozitivna ili negativna.
-hvala puno!!!
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!04.10.2003. u 11:28 - pre 249 meseci
Ja ne vidim razlog da pominjes neko pljuvanje po necijem radu. Ovde su ti skoro svi dali konstruktivne i korisne komentare, i niko te ne tera da ih primenis. Ako ti je prvi sajt, super je, ali ne ocenjuj prebrzo druge cije sve sajtove jos nisi video. Sto se tice kolicine procitanih knjiga, svaka cast, ali procitano ne znaci i nauceno/shvaceno. S tim da ovde vidim da moram da se delimicno ogradim: ovim ne kazem da si ti sve iz njih naucio, ili da nista nisi naucio. Samo unosim dozu rezerve.

Nejasan mi je pojam vertikalne rezolucije slike, ako bi mogao da mi ga detaljnije objasnis, bio bih zahvalan.

No hard feelings man.:)
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

che
Nikola Nikolic
Novi Sad

Član broj: 5603
Poruke: 38
*.232.EUnet.yu



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!04.10.2003. u 11:41 - pre 249 meseci
Citat:
vilyu:
Ja ne vidim razlog da pominjes neko pljuvanje po necijem radu. Ovde su ti skoro svi dali konstruktivne i korisne komentare, i niko te ne tera da ih primenis. Ako ti je prvi sajt, super je, ali ne ocenjuj prebrzo druge cije sve sajtove jos nisi video. Sto se tice kolicine procitanih knjiga, svaka cast, ali procitano ne znaci i nauceno/shvaceno. S tim da ovde vidim da moram da se delimicno ogradim: ovim ne kazem da si ti sve iz njih naucio, ili da nista nisi naucio. Samo unosim dozu rezerve.

Nejasan mi je pojam vertikalne rezolucije slike, ako bi mogao da mi ga detaljnije objasnis, bio bih zahvalan.

No hard feelings man.:)

pa ukoliko ti je vertikalna rezolucija veca od 1300 px koliko je i background slika onda ce ti se u nastavku duplirati slika ili ako je sadrzaj po vertikali veci od 1300px isto se desava.jel dovoljno jasno!
a do zakljucka o pljuvanju sam dosao preko "manca" dobro mozda sam bio malo preostar ali je bio sigurno u pitanju sarkazam posto je kudtihaex prvi rekao da sljasti!a to koliko se meni cini ne sljasti nego sija!!!!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!04.10.2003. u 11:41 - pre 249 meseci
A što je je, pola ljudi na ovom forumu nema veze s vezom sa dizajnom a non-stop komentira i daje savjete koji samo odmažu, bez uvrede ali npr. manca, i još neki ovdje maknite se odavdje jer evo kao što vidite oni koji nešto razumju će dati prave odgovore da pomognu, pohvaliti će. I onda uletite VI neznalice sa dva tri ohola i bahata reply-a i ode cjela tema ukurac, a niste ni svjesni šta pišete, moderatori počnite brisati takve odgovore nestručnih ljudi ima vas 50 moderatora na ovome forumu.

Inače navigacija je super!

BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

che
Nikola Nikolic
Novi Sad

Član broj: 5603
Poruke: 38
*.neobee.net



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!04.10.2003. u 14:18 - pre 249 meseci
-marley hvala ti puno sto si me podrzao!!i upravu si za za mancea i ekipu!!
-usput da vam kazem bio sam kod drugova i mogu vam reci da se na mom monitoru pozadina izgleda mnogo tamnija,sto znaci da zavisi i od monitora!a onaj glow me zeznuo tamo gde su linije gusce vise svetli jer sam iz photoshopa samo prevlacio styl-ove!
-a linkove nisam hteo da stavljam na sliku zato sto vec sa leve strane imam navigaciju(filter ulja i filter vazduha su bukvalno isti po izgledu pa nisam hteo da crtam dve iste slicice) a sa obzirom da ce stranicu posecivati poslovni partneri firme koji su vecinom stariji ljudi i koji ne poznaju toliko internet a poznaju motore najverovatnije bi ih zbunilo to kad bi kliknuo na slicicu a dobio drugi sadrzaj!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.248.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!05.10.2003. u 03:34 - pre 249 meseci
Nikola, ako zelis da cujes komentare samo odredjenih ljudi onda to i naglasi, pa da ostali ne gube vreme...

Kakve veze ima LCD sa zelenim tekstom na zelenoj pozadini? Zeleno na zelenom se jednostavno ne vidi. Mislis da si napravio originalni rad zato sto si stavio zeleno na zeleno? Ono sto su te ucili na faksu nije pogresno, ali ovo sto si ti napravio nije ni originalno ni moderno. Posto si rekao da je prvi rad - rekao sam da je sasvim ok, ali posto si tek kasnije rekao studiras dizajn, moram da se ispravim: ok je za laika, za studenta dizajna nije ok, pa cak i gore od toga.

Prvo, navigacija, za koju ocigledno mislis da je izuzetno dobra cim di bode oci sto je niko ne komentarise, je prilicno ne-atraktivna. Ne kazem da ona treba da bude najatraktivniji element, ali cini mi se da se cela tvoja forma zasniva na atraktivnoj navigaciji - sto ovde nisi uspeo.

Ikonice koje treba da reprezentuju odredjene sekcije su totalno nestandardne i ne predstavljaju ono sta bi trebalo. Prouci termin "web usability". Ikona za katalog su brojevi 1234. Sta to znaci? Kontakt ti vise lici na drzavnu granicu, a to nije sinonim za kontakt vec za razdvajanje. Pod novosti ti je znak uzvika koji je sinonim za upozorenje, pa to ostavi tako jedino ako zelis da plasis ljude pa da niko ne klikne na taj link. Dok u partnerima imas neki modifikovan audi logotip, za koji pretpostavljam da znaci lanac sa karikama, ali ni malo ne lici na to. Za jednog dizajnera, ovo je ... najblaze receno, cudno... Flash na webu se nikako ne asocira sa munjom iako ta rec tacno to znaci, a logotip ZIT (ako to nije logotip onda se izvinjavam) je toliko krsh, da cak i da je sve ostalo savrseno, on bi pokvario sve. Ako mislis da je naslov "<< kontakt formular >>" Dobra ideja kako staviti naslov, think again.

Ako ce sajt posecivati "stariji ljudi i koji ne poznaju toliko internet a poznaju motore" onda si dobio 1 za usability.

Vertikalna rezulucija nije ono sto ti mislis da jesto, ono o cemu ti govoris prostim imenom se zove visina slike, a rezolucija je nesto potpuno drugacije.

Da rezumiram, ako zelis da cujes samo pohvale, onda to i naglasi da se drugi ne javljaju, a ako si toliko sujetan onda nemoj ni da trazis komentare, nego lepo pitaj po kuci "Mama, kako ti se svidja?" a svaka mama ce svom sinu reci da je savrseno sta god napravio.

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

che
Nikola Nikolic
Novi Sad

Član broj: 5603
Poruke: 38
*.neobee.net



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!06.10.2003. u 07:44 - pre 249 meseci
-kao prvo dobro je rekao marley ovde ljudi nemaju veze sa dizajnom!!!
-brojevi na ikonicama bi trebalo da simbolisu katalog a kao sto znamo u katalozima ih ima mnogo!!!
-ikonica kontak je poznata oznaka i sigurno je da simbolise elektricni kontakt!!!
-sto se tice flash ikonice znam da se ne koristi ali i znamo i izvorno znacenje reci a naravno a posto ne znas sta je dizajn i njegove osnovne principe nemoj ni da komentarises o samom izgledu!
-sto se tice navigacije ti mi napravi spoj umetnickog i poslovnog pa ces videti koliko je tesko.(da sam hteo cisto umetnicku sigurno bi se iznenedio)!
-a vec predhodnoj poruci sam rekao tj. poslusao savet za tekst!!
-sto se tice zastitnog znaka firme(jeste sit)ali ja ga nisam pravio tj.ispisan je obicnim fontom a na meni nije da ga menjam (i to se uci na fakultetu) ni njega kao ni zastitne boje firme!!kada se bude pravio konurs za zastitni znak firme sigurno ces biti obavesten!
-a ti si kao sto vidim>> bluesman<< mator covek pa se nisi snasao sto je i ocigledo sa obzirom da si dao ovako otrcan i jadan odgovor!
-da ja rezumiram ako mislis da sam hteo da cujem pohvale sigurno bi otisao kod keve, ali ovakve odgovore kao sto je tvoj sigurno nisam dosao da cujem!
-a vi ste meni oduzeli vreme time sto sam je morao objasnjavati sta bi sta moralo da znaci ne davanjem adekvatnih odgovra (prvo razmisli pre nego sto nesto kazes >>bluesman<< ) !
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!06.10.2003. u 13:23 - pre 249 meseci
Citat:
che:
-kao prvo dobro je rekao marley ovde ljudi nemaju veze sa dizajnom!!!


Osim Marley-a, dakako :-)

Citat:
-brojevi na ikonicama bi trebalo da simbolisu katalog a kao sto znamo u katalozima ih ima mnogo!!!

Ima ih mnogo i u starim logaritamskim tablicama, pa ipak ne simbolišu njih :-)

Citat:
-ikonica kontak je poznata oznaka i sigurno je da simbolise elektricni kontakt!!!

Ne bih baš voleo da doživim „električni kontakt“ posetom tvojoj stranici.

Citat:
-sto se tice flash ikonice znam da se ne koristi ali i znamo i izvorno znacenje reci a naravno a posto ne znas sta je dizajn i njegove osnovne principe nemoj ni da komentarises o samom izgledu!

I ja znam da programski jezik C nasleđuje programski jezik B, pa ipak ne bih koristio „B“ kao ikonicu za označavanje jezika C — kao dizajner, ti ne smeš da pretpostaviš predznanje posetioca, osim ako se tiče samog sadržaja stranice (a munje, bljeskovi i ostale gluposti sigurno nisu bitne posetiocu te stranice). A što je najbolje, zar se munja ne koristi kao ikona za WinAmp: program koji ti ljudi sigurno poznaju ako već imaju računar (još nisam video čoveka koji koristi računar a nema ovu ikonu na radnoj površini) — tj. to će njima simbolisati muziku :-)

Citat:
-a ti si kao sto vidim>> bluesman<< mator covek pa se nisi snasao sto je i ocigledo sa obzirom da si dao ovako otrcan i jadan odgovor!

Drago mi je da vidim da neko ima predrasude o starijim ljudima — dosad sam uvek slušao predrasude o mlađim. Ovo mi ponovo budi veru u čovečanstvo.

Citat:
-da ja rezumiram ako mislis da sam hteo da cujem pohvale sigurno bi otisao kod keve, ali ovakve odgovore kao sto je tvoj sigurno nisam dosao da cujem!

Potpuno si u pravu — nisi zaslužio takvu grubost cenjenog bluesman-a. Ja ti se izvinjavam u njegovo ime. ;-)


Šta je bilo sa onim predlogom o posebnom forumu za ocenjivanje stranica? Ili bar da se uvede i posebno polje za one koji traže kritiku gde bi se definisalo koliko može da podnese:
1. Samo pohvale molim
2. Većinom pohvale i neka sitna ispravka
3. Pohvale i umerene kritike
4. Kritike
5. Razvali majstore

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

che
Nikola Nikolic
Novi Sad

Član broj: 5603
Poruke: 38
*.neobee.net



Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!06.10.2003. u 14:06 - pre 249 meseci
-kad se ne bi pravili toliko mozda bi ovo licilo na nek forum!mnogo ste licemerni
-a ti TOWK nesreco nemas pravo glasa jer nista nisi pokazao a moje ces tek da vidis!!
-a bluesman vam je izgleda idol.a ni on bogme nema sta da pokaze!10 sajtova od toga svi isti!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: prosudite kakav je sajt !!!06.10.2003. u 14:07 - pre 249 meseci
Citat:
tOwk:
Citat:
che:
-kao prvo dobro je rekao marley ovde ljudi nemaju veze sa dizajnom!!!


Osim Marley-a, dakako :-)



hehe ... BAŠ ..... ali zato i ne vidiš da komentiram ovdje nečije radove. :)

Ali sada evo opet se otelo kontroli ... svi krivo shvatili.

1) nisam rekao da ljudi ovdje nemaju pojma, imaju itekako, već skupina wannabie pojedinaca koja umjesto da gleda, čuti i uči... komentira, a sami nisu sposobni za tako nešto, ajde bilo bi to u redu kada ti pojedinci ne bi davali negativne kritike SAMO ZATO da bi ispalo kao razumju nešto, mogu bolje, znate formulu "pljuni drugog da sebe veličaš".

2) BluesMan Da li se ti osječaš prozvan ovime ? Po meni ne bi trebao, stoga nema smisla da se živciraš.

I naravno iz cjele zbrke popljuvali rad čovjeku što na kraju krajeva nitko ne trpi (amater ili profi), Siguran sam da je čovjek uzeo na znanje da promjeni boju fonta i vjerojatno hoće, nema potrebe za oštrijim kritikama, ikada ikome. (ali stvarno je loša kombinacija boja).

Apeliram na moderatore, pošto redovito pratim postove ovdje i radove, da drukčije reguliraju postove, npr. sigurno već iz iskustva znaju koji su ljudi ovdje nekvalificirani da odgovaraju na ovakve postove, pa da iste i brišu iz tira da ne dođe do flejma, isto tako odgovore koji ponavljaju već rečeno na oštriji način isto da odmah brišu.

my 49 sentc :o\
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: prosudite kakav je sajt !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7953 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.