Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV-OUT - Cudan problem?

[es] :: Video karte i monitori :: TV-OUT - Cudan problem?

[ Pregleda: 3152 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
212.200.0.*

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon TV-OUT - Cudan problem?04.02.2008. u 11:45 - pre 197 meseci
Sta se meni sve desava, ovo je strasno. Komp mi dize pritisak nenormalno...

Dakle, odlucio ja da spojim komp na TV. Graficka je GeForce 8600GT 256DDR3. Ima izlaz S-Video. Na TV-u imam SCART adapter u koji mogu da se prikljuce 3 cinca (dva audio i jedan video) i S-Video konektor.

Posto mi je bilo najlakse, kupio sam jedan kabl S-Video to S-Video. Spojim - nema boje. Nakon cackanja svih opcija, i igranja u Nvidia Control Panelu - shvatio sam da to nece da radi.

Sledeca opcija - S-Video to Cinc (zuti konektor) - slika. U pocetku nije bilo boje, ali promjenom signala u PAL B, dobio sam i boju. Nakon toga podesim kontrast, boju i osvetljenje, i bi super.
Medjutim, posto mi je rezolucija na kompu bila mnogo veca, tako da se na tv-u mogla pomerati gore-dole i levo-desno. Nakon sto sam podesio iste rezolucije, sve je bilo ok.

I odjednom - prekid filma. Vjerujte mi, pojma nemam koju sam opciju dirao, ali vise nema sanse da dobijem signal na tv-u.

Situacija je sledeca. Prikljucim kabl na komp, i u nVidia Control Panelu mi izadje opcija za pokretanje "television setup-a" ili tako nesto. Pokrene se setup, i kada stignem do trenutka kada mi ponudi preview od 15 sekundi na tv-u, i ja kliknem na to, zacrni mi se ekran na kompu, i ne mogu nikako da ga povratim.
Jedino pomaze hard restart. Medjutim, i tu zajebava. Krene komp da se dize, izbaci logo Windowsa, i u trenutku kad bi trebalo da izbaci Desktop, opet se ekran zacrni. Da bih mogao da dobijem svoj Desktop nazad, moram izvaditi S-Video prikljucak, i opet uraditi hard reset. Onda se napokon dize normalno.

Da naglasim da se to ne desava samo kad klinem Preview. Nego, koju god opciju da promenim a ima veze sa tv-om, cim kliknem "Apply", zacrni se ekran i ponavlja se situacija.

Ima li izlaza ljudi?

Hvala unapred.
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

WuTang
Nis

Član broj: 163032
Poruke: 265
77.46.187.*



Profil

icon Re: TV-OUT - Cudan problem?04.02.2008. u 11:58 - pre 197 meseci
povezao sam komp sa tv za gledanje filmova odkad znam za sebe....
Vidim da se nesto nerazumes al ajde da ti malo objasnim
sliku tj boju koju nemas na tv je zato sto ti je po defaultu ukljucen ntsc-nadji opciju i stavi na pal-b region!!!
Mora da ti bude tv monitor primary-tv clone-tako podesi i nees imati problema!!
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
212.200.0.*

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: TV-OUT - Cudan problem?04.02.2008. u 15:32 - pre 197 meseci
Pazi, problem je sto ja sada nikako ne mogu da dodjem do toga da podesim PAL B, jer mi se zacrni ekran skroz, i ne mogu nista vise da radim.
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

WuTang
Nis

Član broj: 163032
Poruke: 265
77.46.210.*



Profil

icon Re: TV-OUT - Cudan problem?04.02.2008. u 17:51 - pre 197 meseci
znam taj problem ali sada ti se vidi slika na tv-u gledaj preko njega i vrati!!
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
212.200.0.*

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: TV-OUT - Cudan problem?05.02.2008. u 02:30 - pre 197 meseci
Ok, pokusacu sjutra ujutru, pa cu napisati sta sam uradio.

Ali mislim da to nece da radi, jer sam vec pokusavao.
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

zexoni
Beograd

Član broj: 114933
Poruke: 67
*.vektor.net.



Profil

icon Re: TV-OUT - Cudan problem?05.02.2008. u 20:12 - pre 197 meseci
Hehe,znaci nisam jedini sa takvim ili slicnim problemom!WuTang jel ti nije problem da pogledas temu"kako da u isto vreme imam sliku na tv i monitoru"?Tamo sam ostavio post sa slicnim problemom.Svaka pomoc je dobrodosla!Ja necu da dozvolim da mi skoci pritisak,pre cu sve zajedno da sibnem kroz prozor!
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
212.200.0.*

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: TV-OUT - Cudan problem?06.02.2008. u 22:25 - pre 197 meseci
Citat:
WuTang: znam taj problem ali sada ti se vidi slika na tv-u gledaj preko njega i vrati!!


Nekim cudom, vise se ne zacrni ekran.

Sad kada prikopcam kabl, ne idem na "Run television setup", nego samo idem desnim klikom na nVidia settings u systrayu, prebacim na Clone => Samsung SyncMaster + TV, i to radi.

Malo mi je slika nestabilna. Npr, cim prikljucim kabl na komp, slika na comp monitoru pocne malo da podrhtava? Do cega bi to moglo da bude?

Za ovo ostalo, HVALA. Poz
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: TV-OUT - Cudan problem?

[ Pregleda: 3152 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.