Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik

[es] :: Windows aplikacije :: Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik

[ Pregleda: 9125 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik02.02.2008. u 17:23 - pre 197 meseci

Pozdrav svima,

Instalirao sam Gimp i Inkscape kao besplatne programe koji rade pod Windows-om. Ubih se trazeci kako (gde) podesiti srpski jezik okruzenja. Oba su lokalizovana i skinuo sam potrebne fajlove. Da li je moguce, sad mi pada na pamet da sam prilikom instalacije negde to propustio????

Molim za pomoc.

Unapred hvala.

blaki.
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
79.101.195.*



+130 Profil

icon Re: Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik02.02.2008. u 18:44 - pre 197 meseci
Instalirao sam oba programa (gimp malopre) i oba su na srpskom (cirilica). Pri instalaciji nije bilo pitanja odabira jezika. Zasto mi je po default-u postavljen srpski, ne znam. Verovatno je pri instalaciji prepoznata lokacija... pa shodno tome i dodeljen adekvatni jezik...
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik02.02.2008. u 20:37 - pre 197 meseci

Evo resenja:

Start -> Control Panel -> dvoklik na System -> Advanced -> Environment Variables -> pa za System variables izabrati dugme New -> u polje Variable Name upisati LANGUAGE -> u polje Variable values upisati sr@latn -> OK -> OK i to je to.

Nadam se da ce jos nekome biti od koristi.

Pozdrav
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik01.03.2009. u 12:17 - pre 184 meseci
Citat:
blaki:  upisati sr@latn

Nije sr@latn nego treba sr@latin
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.as43234.net.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik01.03.2009. u 19:18 - pre 184 meseci
kod mene je prvi put bio na srpskom ali sam ponovo instalirao i onda sam kod instalacije odabrao english i sada je na engleskom. dakle sigurno moze srpski da se podesi jos prilikom instalacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako u Gimp-u i Inkscape-u podesiti srpski jezik

[ Pregleda: 9125 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.