Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diplomski - Kompresija signala - problem

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Diplomski - Kompresija signala - problem

[ Pregleda: 4401 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grof pelinex
Pa, Bg, Ns

Član broj: 59872
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.

ICQ: 401329515


Profil

icon Diplomski - Kompresija signala - problem01.02.2008. u 17:57 - pre 197 meseci
Ovako imam sledeci problem:
Pisem diplomski sa temom kompresija signala. Imam blok dijagram sa slike koji predstavlja
proces kompresije signala. Treba da objasnim svaki blok pojedinacno. Problem nastaje u prvom i
u trecem bloku. Prvi blok govori o A/D konverziji koja, koliko znam, se sastoji od procesa
odabiranja i kvantizacije. Treci blok opet spominje kvantizaciju i to me zbunjuje. Mogu samo
da nagadjam zasto je to tako pa ako neko zna nek pomogne. Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Diplomski - Kompresija signala - problem01.02.2008. u 20:27 - pre 197 meseci
Prvi blok govori o uzorkovanju. Pretvaranju signala iz vremenskog kontinuanog domena u diskretni. Dakle radi se o uzorcima analognog signala u određenim vremenskim intervalima. Treći blok govori o odmeravanji ili popularno kako se zove A/D konverziji. Tu se diskretni analogni signal pretvara u digitalni.
 
Odgovor na temu

grof pelinex
Pa, Bg, Ns

Član broj: 59872
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.

ICQ: 401329515


Profil

icon Re: Diplomski - Kompresija signala - problem02.02.2008. u 10:50 - pre 197 meseci
Zar pretvaranje iz vremenskog domena u diskretni nije odabiranje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Diplomski - Kompresija signala - problem

[ Pregleda: 4401 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.