Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet,Pomoc ili kako god vec...

[es] :: PC Konfiguracije :: Savet,Pomoc ili kako god vec...

[ Pregleda: 1704 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Netherwind

Član broj: 171454
Poruke: 18
*.cybermedia.co.yu.



Profil

icon Savet,Pomoc ili kako god vec...01.02.2008. u 17:29 - pre 197 meseci
Zeleo bih da nesto promenim u svojoj konfig, stara je vec podosta ( nekih 3-5 god, u zavisnosti od delova)

Ovo je u mojem vlasnistvu trenutno


Processor
Model : 1x AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+
Speed : 1.81GHz
Model Number : 3000 (estimated)
Performance Rating : PR2714 (estimated)
Type : Standard
L2 On-board Cache : 512kB ECC Synchronous Write-Back (16-way, 64 byte line size)

Mainboard
Bus(es) : ISA PCI USB FireWire/1394
MP Support : 2 CPU(s)
MP APIC : No
System BIOS : Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG
Mainboard : NF4-Ultra-INF
Total Memory : 1535MB DDR-SDRAM

Chipset 1
Model : Advanced Micro Devices (AMD) Athlon 64 / Opteron HyperTransport Technology Configuration
Front Side Bus Speed : 1x 201MHz (201MHz data rate)
Total Memory : 9216MB DDR-SDRAM
Memory Bus Speed : 2x 201MHz (402MHz data rate)

Video System
Monitor/Panel : BenQ FP222WA (Analog)
Adapter : NVIDIA GeForce 6600 GT PCI

Physical Storage Devices
Hard Disk : Maxtor 6Y120L0 (114.5GB)
CD-ROM/DVD : HL-DT-ST DVDRAM GSA-H44N (CD 48X Rd, 48X Wr) (DVD 6X Rd, 6X Wr)
CD-ROM/DVD : PIONEER DVD-RW DVR-107D (CD 40X Rd, 24X Wr) (DVD 5X Rd, 3X Wr)

Peripherals
Serial/Parallel Port(s) : 1 COM / 1 LPT
USB Controller/Hub : Standard OpenHCD USB Host Controller
USB Controller/Hub : Standard Enhanced PCI to USB Host Controller
USB Controller/Hub : USB Root Hub
USB Controller/Hub : USB Root Hub
USB Controller/Hub : USB Printing Support
USB Controller/Hub : SUPGERGATE Composite USB Device
FireWire/1394 Controller/Hub : VIA OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller


Keyboard : SUPERGATE USB Keyboard with PS/2 Mouse Port
Mouse : HID-compliant MX500 Optical Mouse
Mouse : HID-compliant mouse
Human Interface : HID-compliant consumer control device
Human Interface : HID-compliant device
Human Interface : Logitech USB MX500 Optical Mouse
Human Interface : SUPERGATE USB Keyboard with PS/2 Mouse Port
Human Interface : SUPERGATE USB Keyboard Mouse

MultiMedia Device(s)
Device : Creative SB Live! Series (WDM)
Device : Creative Game Port

Printers and Faxes
Model : HP Deskjet D2300 series

Operating System(s)
Windows System : Microsoft Windows XP/2002 Professional (Win32 x86) 5.01.2600 (Service Pack 2)

Network Services
Network Drivers Enabled : Yes
Adapter : Gigabyte 802.11g PCI WLAN Card



Ovo sam prekopirao iz SiSoft Sandre,ako sam ga malo ispamovao sorry svima, ali mislim da detaljnjije o Pciju koji imam necu moci bolje reci.
Dakle, da li valja ovo sto imam, u smislu da li valja a da ne moram da kupujem 2 komp, da li tu moze neka izmena pa da upgrade njega.
Svaki predlog i sugestija je dobro dosla, unapred zahvalan

Your Death Will Be Monitored In Training Purpose
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Savet,Pomoc ili kako god vec...01.02.2008. u 18:07 - pre 197 meseci
Socket 939 je vec zastareo. Zadrzi to sto imas dok nesto od bitnih komponenti ne ode ili dok ne budes imao novca za nov PC.
 
Odgovor na temu

Netherwind

Član broj: 171454
Poruke: 18
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Savet,Pomoc ili kako god vec...02.02.2008. u 13:19 - pre 197 meseci
Pa ot svega ja bih zadrzao graficku posto ajde da kazemo i nije bash da je je zastarela toliko. Ostalo mi je manje vise za obnavljanje ,bar ja tako mislim.
Ne znam, pokusao sam da se sklopim sa komponentama oko 600evra bez monitora,on mi nije potreban jer imam BenQSimensa 22" TFT wide. Njega sam skoro uzeo tako da bi mi u startu bila neka usteda 200-220 evra.
Zanima me misljenje da li vredi HDD Barracuda 250gb mislim da je SG proizvodjac?
Meni je racunar potreban za gaming, ne mora biti neka ultra mega giga radna stanica, vec da mogu igrati neke naslove normalno. zato sam i mislio da bih recimo sa 600evra mogao izvrsiti neki prostojan upgrade personalnog racunala :-)

Kao sto se vidi korisnig sam AMDa, ali bih ja to malo sada promenio. Znaci neku Intel® platformu.
Bio sam juce u radnji i lik mi je predlozio nesto ovako, pa me iskreno zanima da li ovo vredi ovoliko novca


MBO -- Assus P5KC 8.435.59 dinara
MEM -- DDR2 2GB 1066Mhz Kingston HyperX KHX 8500D2K2/2G 7.606.78 dinara
CPU -- Intel Core2Quad Q6600 2.4 GHZ 18.650.85 dinara
Plextor 810SA 18X DL SATA 5.630.51 dinara\
WD 250GB WD250AAJS Serial ATA II, 8mb cache, 7200rpm 4.322.03 dinara

e sada,HDD niej onaj koji sam ja trazio, on navodno nije mogao cenu da mi da atm, pa je kao taj, ali ja ga ne bih jer sam razmisljao o toj Barracudi koj aima i 16mb ako se ne varam

Slobodno izmenite ili predlozite. Ja iskreno nisam skorz laik za kompove, ali recimo da sam van tokova svih tih Hardwerskih desavanja , poslednjih 4 godine. Posao i private life su me odneli na drugu stranu te price.
Iskreno, ja zelim da sklopim te delove, cak i cela kongfig dolazi u obzir ( bez monitora), ali zelim da to radi u smilsu da je to sklopljeno kako treba da nema hardwarskijh nekih konfliakta itd
hvala vam na vremenu posveceno ovoj temi


Your Death Will Be Monitored In Training Purpose
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Savet,Pomoc ili kako god vec...02.02.2008. u 17:01 - pre 197 meseci
da ne bude da ti ja sad pricam bezveze, idi na www.itsvet.com ili www.pcberza.co.yu pa sam uporedi cene.
uglavnom, nemoj gledati najnizu vec drugu-trecu, ali ja mislim da su ove cene koje si ti dobio pre-previsoke. tj. izabrane su nepotrebno skupe komponente.

na tvom mestu ne bih nista ni menjao bar jos pola godine, jer to je zaista jaka gaming masina (osim ako ti je slaba za neku igru koju bas zelis da igras)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Savet,Pomoc ili kako god vec...02.02.2008. u 17:07 - pre 197 meseci
I graficka je malo zastarela Sta mislis... Posto je PCI-E da je up-to-date? E pa nije Vozi to dok mozes, jer mu vreme za menjanje jos nije dok radi pa posle menjaj. Uskoro izlaze novi Intel-ovi procesori a novi chipsetovi tek treba da sazreju pa ces imati jos bolji izbor. Eventualno mozes dodati one Seagate-ove hardove (mada predlazem modele sa 16 MB cachea) za koje si pitao u onoj drugoj temi koju si postavio. Plextor je izvikana firma jer rezaci nisu vise kvliteta kao nekad, a Asus P5KC izvikana ploca... Kingston Hyper-X (Micron D9GKX chipovi) je dobar ali ti realno ne treba jer dok jos ishabas to sto imas stosta ce se jos promeniti na bolje.
 
Odgovor na temu

Netherwind

Član broj: 171454
Poruke: 18
*.cybermedia.co.yu.



Profil

icon Re: Savet,Pomoc ili kako god vec...02.02.2008. u 17:35 - pre 197 meseci
E to sam zeleo da cujem iskreno. Pola vas vidim po forumima i spazim onako sta pisete. Svidja mi se kod ljudi ovde sto kazu vidi ovo NE VALJA e a ne valja zbog toga i toga.
Zato kada god sam iamo neke dileme, ja sam dosao ovde, doduse pod drugim sam bio nickom , zaboravio sam sifru pa sada kao ajde nov nalog :)
Ja sam na kraju odlucio da idem onom mozda ne toliko ne popularnom varijantom deo po deo, ali mislim kada sam seo i malo bolje razmislio, bolje mi je tako deo po deo u sistemu od najnuznijeg( vek posedovanja itd) nego da uzimam kredit i uvalim se u g***a.
odlucio sam da , zahvaljujuci Binarnom prijatelju, na osnovu njegove info u previous postu nekom, da uzmem za pocetak HDDove prvo, 2x 250gb ali necu uzimati SG jer ako info( to mi je rekao drugar jedan) tacna vezano za njih da se prave u madjarskoj i da su class II ranga , uzmem u tom slucaju 2x WD 250gb. 16mb , 7200.
Pa cu nakon toga uzeti plocu i procesor.
Razlog plextora,je ja trenutno ljudi imam problem sa svoja 3 rezaca, ali necu da davim o tome jer kako bi moderatori rekli nije mesto za to i bilo bi Off topic.
Svi su naravno ATA, pa onda ako bih uzimao plocu lepo uzmem SATA da se ne bih zezao sa kablima :)
Incace, pitanje jos jedno bi bilo vezano za grafiku, ne smatram Emergency da moram da je menjam, jer kakva god bila 6600gt , smatram da moze gurati ona jos dosta, nisam gamer ultra mega freak, ali mi zadaje recimo probleme u WOWu. Vidim da FPS ne moze da mi izgura na pojedinim mestima kako treba, ali boze moj.
Ja sam se razmisljao o predlogu jednog momka ovde, izvinjavam mu se zaboravio sam mu nick, cinimi se neki latinski naziv, ali opet mozda lupam, o Saphhire HD 3850. nadam se da sam dobro napisao , pisem iz glave.
Sta mislite o toj grafiici?

Stvarno cenim svacije misljenje, jer 80% vas zna mnogo vise nego sto ja znam,


P.S.
Citat:
I graficka je malo zastarela Sta mislis... Posto je PCI-E da je up-to-date?


Nisam ja to nikako ni mislio, nego sam to srocio u kontekstu,ali ne smatram da je losa,nego u varijanti najnuzinje menjaja ona bash i ne bi bila medju ej zameni nju odmah. ;)
Your Death Will Be Monitored In Training Purpose
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Savet,Pomoc ili kako god vec...02.02.2008. u 17:56 - pre 197 meseci
Da nije momak sa latinskim nickom Fac Ut Vivas iliti "Get a Life"

A tek bi se sa WD-ima usrecio Pogledaj ovu temu (kakav da je Seagate je bolji izbor IMHO):

http://www.elitesecurity.org/t308402-0#1844181
 
Odgovor na temu

Netherwind

Član broj: 171454
Poruke: 18
*.cybermedia.co.yu.



Profil

icon Re: Savet,Pomoc ili kako god vec...02.02.2008. u 23:01 - pre 197 meseci
Da bas on i hvala za prevod i link

Your Death Will Be Monitored In Training Purpose
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Savet,Pomoc ili kako god vec...

[ Pregleda: 1704 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.