Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kasnim sa ulaskom u PDV

[es] :: Vodič za posao :: Kasnim sa ulaskom u PDV

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmaj23

Član broj: 171020
Poruke: 2
195.252.70.*



Profil

icon Kasnim sa ulaskom u PDV28.01.2008. u 19:22 - pre 197 meseci
Zbog mog neodgovornog knjigovodje prilikom pravljenja obracuna na kraju kalendarske godine, vidim da sam za poslednjih godinu dana napravio promet veci od 2 miliona dinara.
Dakle, po evidenciji, negde od 1. novembra sam trebao da udjem u PDV na sta mi je knjigovodja odgovorio da nije video i mislio da cu da premasim 2 miliona i da ne zna sta se radi u ovakvim situacijama i da ne zna nista, itd...
Pitao sam i druge knjigovodje i niko ne zna sta treba da radim a u poreskoj upravi isto tako niko nista ne zna, itd...
Meni je namera da iz ovoga izadjem cist ukoliko je to moguce, znaci ne da izbegnem porez ili slicno (koji sam inace i namirio za problematican period ali kao preduzetnik van PDV sistema), vec da nadjem nacin da udjem u PDV ako treba i da celu situaciju razresim... ako je moguce...

Da li je neko imao slicna iskustva, svaki savet ili bilo sta sto bi me uputilo su dobrodosli!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Kasnim sa ulaskom u PDV28.01.2008. u 20:39 - pre 197 meseci
Od 01.01.08 je povecan iznos prometa na tekucem racunu sa 2 na 4 miliona dinara za ulazak u pdv, tako da bi ti moj predlog bio da to sve ostane kako jeste, i da ti ako od 01.01.08 pa do kraja godine ili ranije premasis 4 miliona dinara prometa tek tad se prijavis u sistem PDVa. Ali bolje je da se jos malo raspitas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kasnim sa ulaskom u PDV

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.