Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kanada San ili Java?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kanada San ili Java?

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jadro2706
Jadranko Micic
Radim kao preduzimac
Bijeljina

Član broj: 144243
Poruke: 33
212.200.139.*



+1 Profil

icon Kanada San ili Java?24.01.2008. u 23:05 - pre 196 meseci
Pozdrav za sve ljude dobre volje.
Znam da je bilo dosta pisanja na ovu temu,ali me zanima i mozda nebi bilo
lose jos malo na ovu temu popricati.
E ovako u zadnjih mjesec dana na serbijancefe i ostalim nalazim,
oglase za sredjivanje papira za odlazak u Kanadu,pa me interesuje vase misljenje
ili ako je neko otisao uz pomoc tih ljudi,da se javi. pozdrav

jadro
 
Odgovor na temu

ogi.marjanovic
Sarajevo

Član broj: 54746
Poruke: 88
89.146.170.*



Profil

icon Re: Kanada San ili Java?25.01.2008. u 09:37 - pre 196 meseci

Pozdrav,

moje misljenje da u 99 % slucajeva se radi o prevarantima koji ce vam uzeti jako puno novca (cca. 2500 eura), a cinjenica je da vi isto to mozete da uradite (sto i oni), naravno bez da platite tih 2500 eura. Za imigraciju u Kanadu treba jako puno para.. tako da gledajte da ustedite na tim nepotrebnim stvarima (kao sto su raznorazni prevaranti).


 
Odgovor na temu

Voodoo_master

Član broj: 161899
Poruke: 110
*.adsl-2.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Kanada San ili Java?27.01.2008. u 19:47 - pre 196 meseci
Dobro je ako uzmu 2500e i zavrse ti posao, nazalost u pitanju su ciste PREVARE gde ce vam "oteti" tih 2500eura, a od posla ili vize nema nista.
 
Odgovor na temu

jadro2706
Jadranko Micic
Radim kao preduzimac
Bijeljina

Član broj: 144243
Poruke: 33
212.200.139.*



+1 Profil

icon Re: Kanada San ili Java?27.01.2008. u 21:31 - pre 196 meseci
E ovako ljudi od 50 nazovi agencija ili posrednika 1 je ispravan,pa kako se moze upozoriti
na takve salabajzere,kako skrenuti ljudima da se cuvaju takvih.VJERUJTE DA OVO NIJE NIMALO BEZAZLENA TEMA(znam neke koji prodaju kuce i ostalo da plate da odu odavde)
jadro
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl.beotel.net.



+61 Profil

icon Re: Kanada San ili Java?27.01.2008. u 22:47 - pre 196 meseci
a zna li se koja je ta jedna u pedeset?
ja zamalo da se opecem preko jedne....

i na koju foru rade te agencije?
 
Odgovor na temu

ogi.marjanovic
Sarajevo

Član broj: 54746
Poruke: 88
*.PPPoE-6573.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kanada San ili Java?28.01.2008. u 09:14 - pre 196 meseci
Citat:
koska: a zna li se koja je ta jedna u pedeset?
ja zamalo da se opecem preko jedne....

i na koju foru rade te agencije?


Ja ne znam tacno kako oni rade, vec je bilo postova o tome, pa probaj naci...
Ali na siteu kanadske vlade.. fino pise da kada aplicirate i koristite advokata nemate apsolutno nikakvu prednost..
Dakle, sve to mozete uraditi sami, ako ispunjavate uslove za dobijanje PC-a. A ako ne ispunjavate uslove..onda vam djaba i advokat i sve...
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: Kanada San ili Java?28.01.2008. u 20:04 - pre 196 meseci
Ako dovoljno poznaješ Engleski jezik (a trebao bi, jer planiraš da odeš u Kanadu, da nadješ tamo stan, nadješ posao, upoznaš zemlju, jel da? ), znaćeš lako da se snadješ na oficijelnom sajtu i prikupiš sve bitne informacije koje ti trebaju. Detaljno je objašnjen svaki korak oko apliciranja. Ako te mrzi da udješ malo u detalje i ako ti je lakše da prepustiš brigu drugome, ti idi preko agencije, ali znaj da proces sa njima neće trajati ništa brže, i mnogo više će koštati, a postoji i rizik da su možda neki od prevaranata. Kad sve sabereš i oduzmeš, ipak se isplati raditi proces bez agencije.
 
Odgovor na temu

milena1501
student
Beograd

Član broj: 171034
Poruke: 2
*.165.17.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Kanada San ili Java?28.01.2008. u 20:30 - pre 196 meseci
Cao svima, vec par dana prelistavam sve moguce postove o emigraciji u Kanadu , i vecinu stvari sam skapirala, e sad jednostavno ne znam odakle da pocnem.
Zanima me (posto bi isla sa deckom) dali je pozeljno da budemo vencani tj. dali ce mi to olaksati prolaz ili ne?
Isto tako me zanima ako sam apsolvent na fakultetu dali da napisem da sam ga zavrsila ili ne ?
Dali moze neko da posalje link oficijalnog sajta za emigraciju u Kanadu ?




 
Odgovor na temu

ogi.marjanovic
Sarajevo

Član broj: 54746
Poruke: 88
*.PPPoE-3290.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kanada San ili Java?28.01.2008. u 22:23 - pre 196 meseci
Citat:
milena1501: Cao svima, vec par dana prelistavam sve moguce postove o emigraciji u Kanadu , i vecinu stvari sam skapirala, e sad jednostavno ne znam odakle da pocnem.
Zanima me (posto bi isla sa deckom) dali je pozeljno da budemo vencani tj. dali ce mi to olaksati prolaz ili ne?
Isto tako me zanima ako sam apsolvent na fakultetu dali da napisem da sam ga zavrsila ili ne ?
Dali moze neko da posalje link oficijalnog sajta za emigraciju u Kanadu ?


Pozdrav,

evo da pocneo od pocetka. Ako zelis da ides sa deckom, moguce je, ali ce ti traziti dokaze da ti i on zivite skupa bar zadnjih 12 mjeseci. Ako zaista zivite, i to moze biti problematicno dokazati, jer ce ti traziti mnogo stvari.. tipa zajednicki bankoni racun, slike zajednicke (sto vise spremi slika), da skupa placate stan, rezije, ugovor, da imate nesto tipa zajednickog osiguranja.. itd. Mislim da je zaista lakse da se vjencate.. Ali opet i tu imas dosta zackoljica, vjencanje moras najaviti bar mjesec dana unaprijed (u opstini), nakon toga, ako si ti nosilac aplikacije, vjerovatno ces mijenjati dokumente, licnu, pasos..itd a i to traje..bar mjesec dana.. tako da ti je to da se sutra prijavis za vjencanjee nekoh jos bar 2 mjeseca cekanja samo da predas aplikaciju.

Dalje, ako si apsolvent, nemoj stavljati da si zavrsila faks, jer te to moze ukopati dosta. Moras biti totalno iskrena i objektivna kada saljes aplikaciju.

Sada se proces dosta oduzio.. o ovome je vec bilo rijeci..

Zvanicni site je www.cic.gc.ca - jako dobro ga iscitaj prije apliciranja..

Postoji jos dosta foruma koji su bas orijentirani na imigraciju u Kanadu i jako su detaljni.. tako da i njih moze pregledati...
Ima ih par i na nasem jeziku...

eto toliko za pocetak..
 
Odgovor na temu

milena1501
student
Beograd

Član broj: 171034
Poruke: 2
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Kanada San ili Java?28.01.2008. u 22:35 - pre 196 meseci
Hvala ti puno ( za pocetak)

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kanada San ili Java?

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.