Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ulazne kontrole za access bazu podataka

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: ulazne kontrole za access bazu podataka

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
80.74.174.*



Profil

icon ulazne kontrole za access bazu podataka23.01.2008. u 17:16 - pre 197 meseci
imam dbedit kontrole za unos podataka. i kada kucam podatak u kontrolu nema problema,baza prihvata podatak. Ali ako stavim da je npr. dbedit1.text := floattostr(a)...dobijem podatak u dbedit1 kontroli ali baza ne prima taj podatak. da li postoji resenje da ne moram kucati podatak u svaku kontrolu?
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ulazne kontrole za access bazu podataka23.01.2008. u 18:27 - pre 197 meseci
Da li si probao, npr.:
Code:
ADOQueryNaziv_Atributa.AsFloat := StrToFloat(Neka_Vrednost);

Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
80.74.174.*



Profil

icon Re: ulazne kontrole za access bazu podataka24.01.2008. u 07:19 - pre 197 meseci
Povezao sam obicne kontrole sa bazom. edit1.text := cds.asstring
dovedem tabelu u edit rezim if not (cds.state in [dsedit,dsinsert]) then cds.edit
ubacim novi record cds.insertrecord([edit1.text,edit2.text]) i sve dobro funkcionise
ali... kad rucno popravim neki podatak u nekoj od edit kontrola i ubacim u bazu. Ubaci mi
dva puta isti podatak. hvala puno na pomoci.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: ulazne kontrole za access bazu podataka24.01.2008. u 11:29 - pre 197 meseci
Pišeš suprotne izjave, prvo da koristiš DBEdit potom Edit, onda da baza ne prima podatak a sada da se duplira. Time direktno sebi umanjuješ šanse da dobiješ odgovor i trošiš vreme članova ove grupe. Napiši smireno, jasno i konzicno šta je problem, šta radiš, šta dobijaš a šta očekuješ da dobiješ odnosno postigneš.
 
Odgovor na temu

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
80.74.174.*



Profil

icon Re: ulazne kontrole za access bazu podataka24.01.2008. u 12:27 - pre 197 meseci
Reseno je. Hvala najvise onim strpljivim...pa onda i onim nestrpljivim. Probleme sam opisao tacno onako kakvi su i bili i onim redosledom kojim su se desavali. U ovom slucaju nisam mogao koristiti klasicne kontrole za ulaz podataka koje inace znam da koristim pa sam prilagodjavao standardne edit kontrole (nisam do sada to radio) u cemu mi je mnogo pomogao Milos Baic kojemu jos jednom zahvaljujem. Izvinjavam se ako sam nekom trosio vreme,nije mi bila namera.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ulazne kontrole za access bazu podataka24.01.2008. u 12:38 - pre 197 meseci
Zato smo tu, da naučimo i prenesemo ono što znamo, ali problem se mora jasno definisati da bi dobio relevantan i pravovremen odgovor. Ukoliko se budeš bavio profesionalno ovim poslom takav način razmišljanja će ti mnogo pomoći u radu a i saradnji sa iskusnijim i manje iskusnim kolegama.

Pozdrav.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
80.74.174.*



Profil

icon Re: ulazne kontrole za access bazu podataka24.01.2008. u 13:05 - pre 197 meseci
Slazem se. Moje znanje je ograniceno. Ali trudim se i uvek cenim vase znanje i pomoc. I zaista hvala svima na strpljenju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: ulazne kontrole za access bazu podataka

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.