Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem

[es] :: SOHO Networking :: Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem

[ Pregleda: 2671 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem22.01.2008. u 12:10 - pre 197 meseci
Imam 3kompa (nazvani Comp1, Comp2, Comp3) u mrezi i na svakom zelim da sherujem samo D:

Comp1 - ima pristup internetu pa samim tim i Zonealarm firewall

Sad

Comp1 - ima pristup Compu3
Comp2- ima pristup Compu3
Comp3- ima pristup Compu1 i Compu2

Problem je sto Comp1 i Comp2 nece medjusobno da dele D: dok Comp3 radi OK, ima pristup i jednom i drugom kompu. Procitao sam i uputstvo o deljenju sa TOP: FAQ: Često postavljana pitanja o umrežavanju ali nisam uspeo podesiti..
U cemu je problem?

Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem22.01.2008. u 18:59 - pre 197 meseci
Citat:
jagger: ...... Zonealarm firewall...............ali nisam uspeo podesiti..
danas sam umrežio 5 kompova. Svi se vide međusobno bez problema ( umreženo prema opisu sa tema ovdje na forumu pomoću Switch-a, svi su XP a jedan 98, koristi pretragu. Share radi besprijekorno

Isključi totalno Zone Alarm pa probaj. Sheraj na svakom kompu poneki folder npr: Tmp
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem23.01.2008. u 11:25 - pre 197 meseci
Iskljucio sam Zonealarm i vise ne znam sta sam dodavao u Security tabu :)
Sad Comp1 i Comp2 medjusobno PRISTUPAJU D: ali nemogu da sa Comp1 kopiram fajlove na D: od Comp2 i obrnuto prijavi mi gresku Acces denied.

Provalio sam da u Security tabu - Group or user names za Hard D: Compa1 i Compa3 postoji nesto kao Unknown Account sa znakom pitanja dok Comp2 to nema. Mozda zato Comp2 pravi problem?

Jos jedna napomena pre nego sto sam poceo sredjivati Compove postojao je na svakom samo jedan "Administrator" nalog (onaj pri instalaciji WinXP koji se javlja i u Safe modu), dodao sam jos jedan administratorski nalog i 2 obicna naloga pa sada kada odem u Safe mode imam kao opciju logovanja ta dva naloga. Kada menjam opcije u Security i Sharing tabovima ulogujem se preko novog administratorskog naloga. Da li to mozda pravi probleme?
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
91.150.100.*



+141 Profil

icon Re: Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem23.01.2008. u 11:50 - pre 197 meseci
Treba napomenuti (mozda jesi odradio, ali za svaki slucaj)... pogledaj tamo gde si share-ovao particije da li si cekirao "Allow network users to change my files" Ako je to OK, onda odradi sledece...
U Control Panel, Administrative Tools udji u Local Security Settings. Sa leve strane nadji User Rights Assignment, a sa desne "access this computer from the network" i pogledaj dal' u listi postoji Everyone. Ako ne, ubaci.
Malo ispod pronadji "Deny access to this computer from the network", otvori i pogeldaj koji tu nalozi sve postoje. Po potrebi izbrisi everyone ili users a mogao bih i sve...

Nadam se da sam bio jasan.

Pozz
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem25.01.2008. u 21:36 - pre 197 meseci
Hvala svima na pomoci. Resio sam problem

Problem je bio sto u Sharing tabu u Premissions za grupu Everyone nisam dozvolio Full Control i Change (opcija Read je bila omogucena)
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Windows Sharing problem, 3 kompa, 1vi radi OK, druga 2 prave problem

[ Pregleda: 2671 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.