Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

acess - forma problem

[es] :: Access :: acess - forma problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7048 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon acess - forma problem22.01.2008. u 09:40 - pre 197 meseci
Kako da namestim da u formi uvek izadje prvi prazan slog da se popunjava a da ne moze da se prelazi na sledeci ili da se gledaju prethodni puni vc samo prvi prazan moze da se puni i onda na subformi recimo kada se zavrsi popunjavanje recmo na taster shift + enter da se predje na sledeci slog?
hvala!
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
89.146.173.*



+1 Profil

icon Re: acess - forma problem22.01.2008. u 10:36 - pre 197 meseci
na dugmetu koje poziva tu formu na 'on click' > 'event procedure' stavi

DoCmd.OpenForm "Ime forme koju otvaras", acNormal, "", "", acAdd, acNormal

A na dnu napravi dugme za otvaranje novog sloga i dodjeli mu 'on click' (da ne komplikujes sa shift enter)

DoCmd.GoToRecord acForm, "Ime te forme", acNewRec
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: access - forma problem22.01.2008. u 17:29 - pre 197 meseci
Nije mi jasno na kakvom dugmetu? evo da bude jasnije okacicu primer.
A treba mi:

1) Da kada se aktivira forma nabavka da samo moze da se unese novi slog i da ne moze da se seta ni na stare ni preko novog sloga.
2)na dubformi kada se unese recimo x artikla pa na pritisak recimo shift + enter ili nekog drugog tastera da vrati na formu na novi record

Nadam se ad ste me razumeli
Puno hvala i pozdrav!


[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 22.01.2008. u 22:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
79.101.193.*



+17 Profil

icon Re: acess - forma problem22.01.2008. u 22:23 - pre 197 meseci
Nadam se da si ovako hteo.

klikom na "New record" dobijes to sto si hteo.



Pozdrav

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
*.dsl.optinet.hr.



+2 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 06:06 - pre 197 meseci
Možeš i jednostavnije.
Pod properties forme "Nabavka1" svojstvo Data Entry staviš Yes i onda kada se forma ovori možeš u njoj samo unositi novi podatak.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 09:44 - pre 197 meseci
Hval ana pomoci dosad. Nije mi potrebno dugme jer je cilj da unos bude kompletno sa tastature.
Ovo data entry je pomoglo ali mi treba jos nesto:
1) da na startovanje forme na sifri kalkulacije (prvo polje) ne bude nula vec bude vrednost sledece kalkulacije koja je slobodna i da automatski predje na datum nabavke.
2) da strelicama ne moze da se predje u sledece polje, vec samo na enter kada se unese vrednost
3) da u combo boxu pritiskom na strelice dolo/gore menja vrednost a pritiskom na enter prelazi u sledece polje
4) kada konacno dodje do subforme i kada se unese sve sto treba ne neku kombinaciju tastera - recimo shift + enter vrati na pocetak a u sifri kalkulacije automatsi upise sledecu vrednost i prebaci na datum, a na kombinaciju shift + end da ugasi formu
Hvala na pomoci puno. Ovo mi treba za zadatak za fax i stvarno me smara ovaj access, u excelu bi u vba napravio formu za 10 minuta kakvu god hocu ali u accessu nemogu nikako da se snadjem...
Hvala
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-3759.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 10:21 - pre 197 meseci
1) Vidi na primjeru
2) Tools > Options > Keyboard > Arrow key behavior postavi 'Next character'
3) Nemoze samo strelica, combo otvaras sa Alt+Strelica dole i onda sa strelicama biras
4) Alt+n otvara novu (na ovom primjeru)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 10:33 - pre 197 meseci
To mi bas treba.
4) sa alt + n otvara novu ali ostavlja nulu na sifri kalkulacije a treba max[sifra kalkulacije] + 1 .Kako da se ponasa isto kao kada se forma loaduje? Da li moze da se promeni alt + n u nesto drugo?
I da li moze da se postavi shortcut za zatvaranje forme?

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-3759.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 11:57 - pre 197 meseci
Ispravljeno, sad dodaje broj nakon alt+n i tipka 'Esc' zatvara formu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 12:07 - pre 197 meseci
sada ne radi alt+n

a da li nekako mogu menjati te kombinacije tastera?

imam jos jedno pitanje - u excelu sam to lako radio preko vba ali ovde nemogu da se snadjem...
znaci na subformi kada idemo redom proizvod 1, proizvod 2 itd i stignemo do proizvoda 5 recimo ali mi smo videli da smo uneli pogresan podatak za proizvod 2 i kucamo proizvod 2 sa novom vrednoscu i on ispravi unos za proizvod 2? Kako ovo da uradim?

Hvala puno na pomoci. Ako vama treba nesto iz excela tu sam!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 14:12 - pre 197 meseci
Citat:
Nije mi potrebno dugme jer je cilj da unos bude kompletno sa tastature.

OK
Za svaki slucaj, ako ti nekad zatreba dugme koje zelis da kliknes bez upotrebe misa, moze i to.

Dovoljno je da u Caption za dugme stavis & ispred nekog slova. To ce se slovo pojaviti podvuceno na dugmetu i moci ces da kliknes dugme sa tastature tako sto otkucas Alt Slovo.

Na primer, dugme ima caption 'Novi Rekord' i zels da ga 'kliknes' sa Alt N . U caption stavis "&Novi Rekord" & se moze staviti ispred bilo kog slova. Ako stavis vise od jednog & na istom dugmetu, prvi ce se uzeti u obzir, ostali se zanemaruju. Ako imas vise dugmadi sa istim slovom za aktivaciju, samo jedno ce se aktivirati, ono koje si prvo postavio u Design modu.

 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: acess - forma problem23.01.2008. u 16:38 - pre 197 meseci
DarioBH ne radi u najnovijem primeru ono alt + n

Ako neko moze da mi pomogne i oko ovoga:

1)kako na subformi kada idemo redom proizvod 1, proizvod 2 itd i stignemo do proizvoda 5 recimo ali mi smo videli da smo uneli pogresan podatak za proizvod 2 i kucamo proizvod 2 sa novom vrednoscu i on ispravi unos za proizvod 2? Kako ovo da uradim?

2) ovo je verovatno malo komplikovanije - kako da u subformi unesem pored sifre proizvoda i kolicine jos jedno polje za unos - cena po jedinici mere iz tabele cenovnik nabavke. E sad posto se u formi bira sifra dobavljaca - kada se predje u subformu i izabere proizvod u polju cena se pojavi vrednost koja odgovara ceni proizvoda1 od tog dobavljaca iz tabele cenovnik koja ima najveci datum knjizenja, ali da ako se upise nova cena da se automatski u tabeli cenovnik nabavke doda novi slog - izabrani dobavljac, izabrana roba, izabrana cena , datum knjizejna koji odgovara datumu u formi, a ako se ne upise nova ide se dalje. Malo je komplikovano ali moilm vas da mi pomognete... imam veliku zelju da naucim access ali ako mi verujete lakse bi posao formu od pocetka u Visual studiu nego u accessu koliko mi je nerazuman...

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: acess - forma problem24.01.2008. u 12:45 - pre 197 meseci
Da li su pitanja suvise komplikovana?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: acess - forma problem24.01.2008. u 13:15 - pre 197 meseci
Ne možeš da napraviš tako restriktivnu formu i da očekuješ da je ažuriraš. Ako već nema Record Selectors i Navigation Butons onda napravi svoj način za ažuriranje. Ili vrati one koji su po Defaultu bili podešeni. Ako ti ova forma služi samo za unos novog sloga, onda napravi drugu gde ćeš moći da ažuriraš slogove.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: acess - forma problem24.01.2008. u 14:10 - pre 197 meseci
Citat 1:
Citat:
2) ovo je verovatno malo komplikovanije - kako da u subformi unesem pored sifre proizvoda i kolicine jos jedno polje za unos - cena po jedinici mere iz tabele cenovnik nabavke. E sad posto se u formi bira sifra dobavljaca - kada se predje u subformu i izabere proizvod u polju cena se pojavi vrednost koja odgovara ceni proizvoda1 od tog dobavljaca iz tabele cenovnik koja ima najveci datum knjizenja, ali da ako se upise nova cena da se automatski u tabeli cenovnik nabavke doda novi slog - izabrani dobavljac, izabrana roba, izabrana cena , datum knjizejna koji odgovara datumu u formi, a ako se ne upise nova ide se dalje.

Citat 2:
Citat:
Malo je komplikovano ali moilm vas da mi pomognete... imam veliku zelju da naucim access ali ako mi verujete lakse bi posao formu od pocetka u Visual studiu nego u accessu koliko mi je nerazuman...


AKo radis vec u Visual studiju i treba ti aplikacija koja radi, i to brzo, uradi to u Vizual studiju.

Ako ovo radis samo da bi naucio Access, onda si krenuo od preteskog primera. Preskocio si neke vazne stavri koje se uce pre toga.

Nesto od pitanja koje te muce mozes da nadjes po forumu, o tome smo razglabali naveliko. Vidi Teme koje su n ekad bile TOP, pa kafici i bakalnice i ostalo.

Tamo zasigurno ima ovaj deo "kako da u subformi unesem pored sifre proizvoda i kolicine jos jedno polje za unos - cena po jedinici mere iz tabele cenovnik nabavke. " I nije nista komplikovano.

Deio "kada se predje u subformu i izabere proizvod u polju cena se pojavi vrednost koja odgovara ceni proizvoda1 od tog dobavljaca iz tabele cenovnik koja ima najveci datum knjizenja, ali da ako se upise nova cena da se automatski u tabeli cenovnik nabavke doda novi slog - izabrani dobavljac, izabrana roba, izabrana cena , datum knjizejna koji odgovara datumu u formi, a ako se ne upise nova ide se dalje." tamo verovatno neces naci, osim ako smo ga pomenuli kao komplikovaniju mogucnost.

Da dobijes poslednju cenu iz cenovnika (onu sa najvecim datumom knjizenja), treba ti kveri koji pokazuje za svaki proizvod bas tu poslednju cenu. Onda uradis Dlookup sa forme na taj kveri, za tekuci proizvod.

Izgleda da Access i niej bas tako naivno jednostavan da se nauci za nedelju dana. U jednom od nedavnih postova rekao sam da bi Access trebalo da bude dvosemestarski ispit na fakultetu sa prethodn polozenim ispitima 'Projektiovanje Baza Podataka' i 'Osnove SQL-a', svaki bar po semestar.
To za potpune pocetnike. Za profesionalce koji znaju neki drugi jezik, verovatno krace, ali ne mnogo jer treba mozak iz jednog kalupa prebaciti u drugi, sto nije lako.

Ako nam okacis primer back-enad da vidimo s cim imamo posla, mozda ti mozemo pomoci vise nego generalnim savetima.





 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: acess - forma problem24.01.2008. u 14:20 - pre 197 meseci
@ Zidar
Postoji back-end. Skini fajl db1.zip. Ima nekih osam tabela oko kojih vrti priču.
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-7621.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: acess - forma problem24.01.2008. u 15:02 - pre 197 meseci
Vratio sam alt+n a to drugo ne kontam
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: acess - forma problem24.01.2008. u 19:34 - pre 197 meseci
evo okacio sam formu u excelu,

znaci ako se ponovo unese isti proizvod zapisuje se samo zadnji unos ( u slucaju greske)
a ako se promeni cena (koja je zadnja iz tabele cenovik nabavke za dati proizvod i datog dobavljaca) upisuje se u tabelu cenovnik nabavke kao poslednja

kako ovo uraditi u accessu?

zidar ti si u pravu da treba vise uciti access ali to je samo zato sto on nije nimalo friendly program.. ja u njemu na svakih 2 minuta dobjem zvuk BIP dok u excelu lagano sve...

Ali opet zadatak mi je potreban u accessu pa ako moze da mi pomogne...

Hvala puno!
Pozdrav!
P.S u prvom primeru je bilo problema oko listbox-a pa vidite na drugom - ne radi listbox ali redi forma!


[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 25.01.2008. u 07:43 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: acess - forma problem25.01.2008. u 06:46 - pre 197 meseci
Dario - sada forma ne radi uopste - prijavljuje gresku na ovoj liniji --- [siifra kalkulacije] = br
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-6049.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: acess - forma problem25.01.2008. u 07:42 - pre 197 meseci
Radi, evo ja sad probao
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: acess - forma problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7048 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.