Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa igrama 2

[es] :: Windows aplikacije :: Problemi sa igrama 2

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BornZombie
Marko Loncar

Član broj: 96523
Poruke: 14
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Problemi sa igrama 220.01.2008. u 12:43 - pre 198 meseci
Posto nisam uspeo da odgovorim na zakljucanu temu evo opet da je postavim, napomenuto je da pokusam sa "original" verzijom XP-a, pokusao sam i problemi su i dalje isti, iako i na Last XP su mi igre pre ovog problema funkcionisale vise nego normalno jer isti taj XP koristim vec poslednjih godinu i po dana. Ali kao sto rekoh sada sam na originalnoj verziji XP-a pokusao sam sa i sa starijim i novijim drajverima i problemi su i dalje isti.




Neki od primera:

NFS Pro Street - pre reinstalacije - 1920x1080 na max detaljima.
nakon reinstalacije - sve je okej dok ne pokusam da zapocnem neku od trka ili dok ne udjem u "race day", tada fps spada na 0-5..

Time Shift - pre reinstalacije - 1920x1080 na max detaljima
nakon reinstalacije - 1280x768 (MAX) na minimalnim detaljima, pa i tada se moze osetiti nenormalno ogroman lag (sve u semu funkcionise - ha)

Gears of War - pre reinstalacije - kao i vec prve dve navedene
nakon reinstalacije - no comment =)

The Witcher - pre reinstalacije - 1440x720 na max detaljima
nakon reinstalacije - pa... mogu da startujem igru sve u svemu =)

.............

Monitor: Philips 26" LCD TV HD Ready
Motherboard: Asus P5B deluxe
Processor: E6600 (Dual Core 2,4ghz)
Cooling: Thermalright Ultra-120 eXtreme with Scythe S-FLEX 120mm Case Fan @1200rpm
RAM Memory: 2x1024 Corsair XM2C pc6400
Graphic Card: x1950pro
Napajanje: 450W
HDD: 1 x 120 IDE
1 x 160 S-ATA
1 x 500 WD Caviar S-ATA II
Plus 2 extra 80x80 ventilatora na kucistu.

Inace sve igre su instalirane na 500gb hdd.



Zahvaljujem se na pomoci unapred i zaista se nadam da neko od vas ovde ima soluciju za ovaj problem =).


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

laki_srt
laki_srt
ucenik

Član broj: 166987
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Problemi sa igrama 225.01.2008. u 21:40 - pre 197 meseci
jesi proverio dali ti nije mozda grazicka malo crkla?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.smin-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Problemi sa igrama 225.01.2008. u 21:46 - pre 197 meseci
Poteraj 3Dmark neki. Vidi da li on daje normalne fps ili i on secka,
 
Odgovor na temu

Gulan_92
Nikola Gulan
Ruma

Član broj: 175431
Poruke: 6
77.46.228.*



Profil

icon Re: Problemi sa igrama 219.07.2008. u 11:53 - pre 191 meseci
I ja imam isti problem...ali ne mogu da dokucim sta je uzrok tome (nesto kod software ili hardware). Ovo je moja konfiguracija:

AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor 4200+
2.00 GB of RAM memory
GeForce 8600GT 256 MB DDR2
HDD 160GB sataII

E sad ovako... Kad sam dobio komp prvo sam isprobao ove novije igre (COD 4, assassin's creed, MTW) i nikakvih problema nisam imao... Onda sam instalirao CS 1.6 u tu su poceli problemi sa FPS-om... To sam u pocetku resavao tako sto sam svaki put restartovao komp prilikom ulaska u igru (ne znam zasto, jos nisam ukapirao ali posle svakog restarta FPS normalno radi nekih 20-30 min i posle toga opet stara prica).

Posle ovog sam instalirao Windows vistu i pokrenuo CS 1.6 bez restartovanja kompa...i gle cuda FPS odlicno bez ikakvih problema, ali sa vistom mi nije radila TV karta, zatim dobijao sam ucestale restarte kompa (kao greska na memoriji) i opterecivanje memorije navelo me da obrisem vistu i vratim se na XP.

Onda sam posle ovog, danima i nocima visio na netu trazio neku soluciju za resavanje ovog problema. Jedna od njih bila je da se u svakoj igri iskljuci V-sync ili da se to uradi u Nvidia control-panelu mada ni to nije pomoglo kao ni menjanje nekih registra u windows-u. Posle ovog na nekim od nvidia foruma nasao sam bas post o ovom problemu mada niko od admina nije znao odgovor na njega. Mada taj lik koji je postavio taj post kasnije je uspeo da popravi FPS tako sto je kupio novi kuler za procesor (ovaj stari nije dobro radio i previse se grejao CPU i time mu je FPS konstantno opadao).

Valjda ce ti malo ove moje "filozofije" pomoci oko tvog problema. Ako uspes da resis problem obavezno odgovori kako si to uradio. Unapred zahvalan




AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor 4200+
2.00 GB of RAM memory
GeForce 8600GT 256 MB DDR2
HDD 160GB sataII
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Problemi sa igrama 2

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.