Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL modem/ruter kako povezati sa ISDN NT?

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL modem/ruter kako povezati sa ISDN NT?

[ Pregleda: 7661 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ćoba
Novi Sad

Član broj: 2510
Poruke: 108
*.mynsn.net.



Profil

icon ADSL modem/ruter kako povezati sa ISDN NT?19.01.2008. u 03:03 - pre 197 meseci
Imam Annex B varijantu (ADSL over ISDN) modema/rutera Linksys Wag200g . Kako treba povezati kablove? Onaj setup wizard sa cd-a insinuira da treba ruter povezati direktno u zid sto naravno nije moguce, jer je konektor na modemu/ruteru rj-45 kao za mreznu a na zidu rj-11. Prodavac mi rece da treba povezati modem/ruter direktno sa rj-45 konektorom na isdn nt . Medjutim, nece da se konektuje (provajder je ptt btw). Vidim da se spominje da treba staviti spliter izmedju isdn nt-a i modem/rutera, kao i kod obicnogusb modema, kao i sto mije bilo dosad, medjutim ni to nije moguce zato sto su na spliteru konektori rj-11, obicni telefonski. Sta da radim?
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
77.46.224.*



+6 Profil

icon Re: ADSL modem/ruter kako povezati sa ISDN NT?19.01.2008. u 08:15 - pre 197 meseci
Ja cu pokusati da ti nesto nabacim, pa probaj. Imam isto to samo kod Telekoma i ruter je "kinez" i koristim Ethernet.

ovo je iz telekom-knjizice:

- Iskljucite ISDN zavrsetak iz tel. prikljucka na zidu
- prikljucite jedan kraj telef. kabla sa modemskim spliterom preko ulaza LINE.
- Spojite drugi kraj istog telef. kabla sa telef. prikljuckom na zidu.
- Spojite drugi telef. kabl sa modemskim spliterom preko ulaza ADSL na jednom kraju.
- Spojite drugi kraj istog telef. kabla sa ADSL ulazom na ADSL modemu.
- Prikljucite ISDN zavrsetak na PHONE ulaz na modemskom spliteru.
- Ukoliko koristite USB prikljucak na vasem racunaru spojite jedan kraj USB kabla sa USB ulazom na vasem modemu, a drugi kraj sa USB ulazom na vasem racunaru. Ukoliko koristite mrezni adapter ( karticu ) spojite mrezni kabl sa Ethernet ulazom modema, a drugi kraj sa mreznim prikljuckom na vasem racunaru.
- Prikljucite adapter u uticnicu za napajanje.
- prikljucite adapter na ulaz sa _12V AC 0.8A na modemu.
- Ukljucite modem

p.s. prilozene crteze ne prenosim!

Srecno!
 
Odgovor na temu

Ćoba
Novi Sad

Član broj: 2510
Poruke: 108
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ADSL modem/ruter kako povezati sa ISDN NT?19.01.2008. u 10:26 - pre 197 meseci
ipak je moguce, treba ipak ukljuciti rj-11 u rj-45, ma koliko to suludo zvucalo ;) naravno, prodavac ne je odvukao na pogresnu stranu, spliter treba da stoji kao sto je stajao i sa usb modemom.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL modem/ruter kako povezati sa ISDN NT?

[ Pregleda: 7661 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.