Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Open source ERP, nov domaci ERP ili vec postojeci domaci ERP

[es] :: IS i ERP :: Open source ERP, nov domaci ERP ili vec postojeci domaci ERP

[ Pregleda: 3329 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Open source ERP, nov domaci ERP ili vec postojeci domaci ERP18.01.2008. u 09:32 - pre 197 meseci
Neke slicne teme su otisle skoroz off-topic ,pa bih zamolio sve koji bi ovu temu mogli odvuci da otvore novu temu (npr. Pohvale na racun do sada uspesno implemnetiranih ERP-ova ili odgovori na pitanja koje niko nije postavio). Naime, namera je da se sto vise ozbiljnih ljudi iz ove oblasti okupi oko jedne ideje. Ja sam do sada (a i u buduce cu) agitovao za okupljanje oko domaceg ERP resenja u zelji da se sto vise firmi i pojedinaca okupi na jednom mestu kako bi napokon napravili kriticnu masu neophodnu za sitematski pristup resvanju ovog PROBLEMA na SRBIJANSKOM trzistu. Mozda ovakva ekipa vec postoji ( u sta ne verujem), a ako postoji voleo bih da znam?!!U nekom narednom periodu ocekivano je da se se Srbija priblizavati svetskim standardima iz ove oblasti i da ce sve vise firmi imati potrebu za ozbiljnim softverom koji ce da prati njihove poslovne procese. Kao mislim da strane IT firme nezasluzeno uzimaju dosta novaca iz domace privrede bilo bi dobro da u periodu od par godina, kada se ocekuje veliki rast ovog trzista, imamo domacu ekipu koja ce profesijonalno da odrdjuje ove poslove. (Licno) mislim da postoji jedan domaci ERP (necu ga imenovati) koji ima vrlo dobru osnovu za okupljaneje ljudi ali ne znam koliko su otvoreni za angazovanje vece ekipe. Za pravljenje novog EPR sam za sada imao kontakte od samo par firmi (tek desetak ljudi-sto je vise nego nedovoljno) Sta mislite o Open source resenjima iz ove oblasti ? ILI ...?


[Ovu poruku je menjao dsmr dana 21.01.2008. u 09:42 GMT+1]
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

dstole
Dragan Stojanovic
Beograd

Član broj: 169916
Poruke: 2
77.46.190.*



Profil

icon Re: Open source ERP, nov domaci ERP ili vec postojeci domaci ERP19.01.2008. u 18:55 - pre 197 meseci
Sta mislite o Open source resenjima iz ove oblasti ?


Interesantno! Ali znajuci kako se stvari razvijaju, nema buducnosti!
Mala smo mi "zajednica" da bi bilo opravdan ovakav pristup. Domaci proizvodjaci poslovnih sistema prodaju pravo na koriscenje programa (pocetna cena) a kasnije i odrzavanje kroz pausal ili po internvenciji.

Ozbiljne firme vecinom imaju strane vlasnike ili vendor kompanije koja implementiraju poznata ERP resenja i vrlo cesto prekidaju "stare" ugovore, tako da buducnost srpskih IT firmi nije u sopstvenom razvoju, a to znaci, moze Open samo lokalizacijom vec postojecih Open resenja.
 
Odgovor na temu

dsmr
Desimir Ćirović
projektant IS,

Član broj: 102208
Poruke: 81
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 412217225


+1 Profil

icon Re: Open source ERP, nov domaci ERP ili vec postojeci domaci ERP21.01.2008. u 08:39 - pre 197 meseci
... moze Open samo lokalizacijom vec postojecih Open resenja.
Moze se razmislajti i u tom pravcu . Kakva su tu iskustva.
Slabo koje drvo sam mogao videti, ali sam poznavao celu šumu koju. Moja lična
apstrakcija izmedju specifikacije i generalizacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Open source ERP, nov domaci ERP ili vec postojeci domaci ERP

[ Pregleda: 3329 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.