Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvar: ploča ili procesor?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kvar: ploča ili procesor?

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eric.cantona
student

Član broj: 169780
Poruke: 346
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Kvar: ploča ili procesor?17.01.2008. u 23:16 - pre 197 meseci
kod loading stranice windowsa kompjuter blokira. nekad ni ne dođe do toga već samo stane crni ekran. misleći da je do windowsa prvo sam odradio repair, što nije rešilo problem. zatim, reinstall (pri čemu je isto dolazilo do blokade pri samom startapu instalacije ili pri kopiranju fajlova posle formata), druga memorija, testirao hard na drugom kompu, kablovi, napajanje tako da je ostalo ili procesor ili ploča. nisam želeo da to bude :) e sad problem je što ne mogu da nađem (pozajmim) procesor da vidim definitivno u čemu je problem. znam da je jedno od ta dva. jel postoji neki boot program koji mi može pomoći ili ako neko ima ideju da sa sigurnošću potvrdi u čemu je problem. ploča je acrop 4d845, a procesor celeron 1.7

hvala unapred
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
84.1.226.*



+5 Profil

icon Re: Kvar: ploča ili procesor?17.01.2008. u 23:46 - pre 197 meseci
Ploca je dovoljno stara da bi se moglo sumnjati na nju. Procesori, pogotovu stari Willamete, obicno ne prave takve probleme, po pravilu su krivci izlapeli elektroliti na ploci ili preslabo napajanje. Posto si napajanje proverio a tvoja kombinacija inace ne trazi neko zahtevnije napajanje, kao najverovatniji krivac ostaje MB. Procesor za tu plocu ces jako tesko naci i za kupovinu a kamo li za probu.
 
Odgovor na temu

DArCo

Član broj: 41945
Poruke: 79
*.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Kvar: ploča ili procesor?08.04.2008. u 01:30 - pre 195 meseci
Moj problem je sledeci....Komp nece da digne windows, cak nece ni da pokaze onaj prvi screen u dos-u...Znaci upali se krenu koleri monitor dobije signal onda nesto zapisti tri puta brzo i i to je to....Proverio sam graficku memoriju i HDD i to je OK. Sta li znace ta tri zvuka koja signalizira na pocetku? Procesor ili Ploca? Nemam knjigu za uputstva pa ne mogu da vidim sta je a interesuje me dal neko zna sta je to ako su ti zvukovi standardni...Intel je prosesor Asus ploca..........MOZE LI NEKO NEKI SAVET ILI ISKUSTVO DA DA........
 
Odgovor na temu

the_Zak
Web Programmer
Prizren

Član broj: 135988
Poruke: 77
82.114.70.*



Profil

icon Re: Kvar: ploča ili procesor?09.04.2008. u 16:27 - pre 195 meseci
Jesi li sigurno proverio RAM memoriju? Ocisti dobro prasinu sa slotova, ali pazljivo nekom neznom cetkicom i probaj ponovo.
Čovjek je gospodar riječi koje nije izgovorio, ali je rob onih riječi koje su mu izmakle.
 
Odgovor na temu

DrMilengele
Mile Demian
Vojvodina

Član broj: 87671
Poruke: 47
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Kvar: ploča ili procesor?10.04.2008. u 02:00 - pre 195 meseci
DarCo: Imao sam SUS plocu koja i je jednom 3 pta zapistala...Ocistio ram slotove i dan danas radi kod buraza bez problema....Probaj ...
Dje je ba zapelo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kvar: ploča ili procesor?

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.