Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peglica (FIAT 126p)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614934 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)16.09.2011. u 16:50 - pre 153 meseci
probaj ovde
http://www.4gume.com/auto-gume/debica/navigator/
ili
http://www.internet-prodaja-gu...rch.php?mode=search&page=1
naručiš pa sačekaš koji dan,ja bi tražio debica navigator-to je guma za sve sezone (važi kao zakonski zimska guma)
 
Odgovor na temu

vlada-126
Vladimir Pesic
manager
Beograd, Srbija

Član broj: 245169
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)16.09.2011. u 18:30 - pre 153 meseci
Probao sam,u pretrazi daje dostupnu dimenziju,kada pozoves navedene vulkanizere,nemaju u ponudi....pokusacu sve njih redom. Doduse IPG prodaju jos nisam zvao za Savu,ako imaju uzecu.........
U svakom slucaju hvala .
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)17.09.2011. u 13:23 - pre 153 meseci
nakon 2500 km izbacio sam Seleniu VISION(obično poljsko đubre) iz peglice,počelo mi sliniti kod semeringa radilice,tek,tek na vreme primetio,sad sa Nisotec SF nakon 500 km suvo ko barut.
sva ta uvozna ulja su ili falsifikati ili obično smeće,koje god sam koristio imao sam nekih problema,ili curi,ili bučan motor,ili diže temperaturu,a kupovao od proverenih uvoznika...sad je dosta .SAMO NISOTEC;FAM;MODRIČA.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)17.09.2011. u 19:02 - pre 153 meseci
Ne mozes samo tako generalizovati, prema uzorku najjeftinijeg ulja, i pride prema samoproglasenom "proverenom" uvozniku. Po cemu je "proveren", po tome sto ne puni ovde, vec kupuje djubre napolju?

Postoje odlicna ulja(evo i da ne spominjem sintetiku), ali koja nisu uopste u "ekonomskoj" klasi, nazvanoj, popularno "najjeftinije".
BTW cesto se na pitanje ko prodaje ulje, cuje odgovor "imas tamo, tamo je najjeftinije"

Ali, uvek ces praviti gresku, kada god posmatras peglicu kao "FIAT"-a, posmatraj peglicu kao dvocilindarski motorcikl, sa malo tezim ramom i prinudnim hladjenjem, kao tomosov APN4..

Ulje koje se lako razbije, curice posvuda, na peglici najbrze i najlakse, na vodenjacima nesto sporije. Napraviti balans gustine i kvaliteta, ali svako mineralno, i poneko polusinteticko treba nadgledati, ako su otezani uslovi rada.

Poz
 
Odgovor na temu

vlada-126
Vladimir Pesic
manager
Beograd, Srbija

Član broj: 245169
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)17.09.2011. u 20:04 - pre 153 meseci
Ja sam u moju sipao TOTAL 7000 10W40 i totalna promena(verovatno zbog total-a ),radi mnogo mirnije,tisi je motor-mada je upadljivo mirnija i tisa od prethodne i sa starim uljem .................
Elem,slucajno je izbor pao na TOTAL,u tom servisu odrzavam mog Peugeot-a ,Pegla mi dodje kao hobi auto,prethodnu sam prodao jer sam pravio rezove,kao smanjivao budzet,ali taman kad sam prodao,izlete ova,inace to je crvena Pegla iz Djure Djakovica,mozda je neko i zapazio,ja sam je "merkao" dve godine i sve do sada nije bila na prodaju.............vredelo je cekati

Jos jedno pitanje,koliko pomaze distancer za drzanje haube u polu-otvorenom polozaju?
Trebalo bi da je ok stvarcica za duze relacije ili gresim?
Dobih juce na poklon od prijatelja,verovatno je nekada pravio neko u maloj privredi,totalno simpaticno izgleda,a Pegla dobija opasniji izgled :d kao rely auto
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)17.09.2011. u 23:15 - pre 153 meseci
Samo "opasan" izgled.

Sto se hladjenja tice, malo vise pomazu spojlercici na skrgama, da "uhvate" malo vise vazduha u voznji. Motor je oklopljen i hladjen turbinom, prakticno nema prirodnog hladjenja..

Nekada je na ficama pomagalo dizanje haube ali do odredjenog nivoa, kada se pretera, turbulencija je pravila vise problema nego sto je povecan efekat hladjenja.


Poz
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)17.09.2011. u 23:15 - pre 153 meseci
castrolGTX3,žuti šel,sve još dok su bili SF,potom Galax GLX2,crna modriča,lukoil standard nikakvih problema,sad sa nisotec SF 500 km nigde ne curi,nastavjlam dalje s tim,ništa više od SF!kad god sam probao nešto kao bolje ispade lošije....
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.09.2011. u 10:25 - pre 153 meseci
Dobro de, mada se ne kupuje ulje da zapusava rupe i curenja, vec da podmaze, ohladi i zastiti motor.

Zameni semering pa da nastavimo pricu o peglicama a ulja imaju svoju temu...

Poz
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.09.2011. u 12:21 - pre 153 meseci
svako pravo ulje mora da ima omekšivače elastomera,ako jedna komponenta fali,a ova je izrazito vidljiva,tj u kratkom roku izaziva curenje,može se pretpostaviti da je sastav ostalih aditiva nekompletan.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.09.2011. u 12:40 - pre 153 meseci
Ne mora da ima elastomere ako nema estre. Aditivi su takvi da konacan efekat na zaptivke bude -neutralan.

Curenje se ne dogadja zbog paketa aditiva odgovornih za elasticnost zaptivki(ako se zbog njih dogodi, nema spasa za doticnu zaptivku, drugo ulje je ne "popravlja"), vec odredjena vrsta ulja teze podnosi neke uslove rada, brze se razbija u lokalu i lakse curi kada mu propadne viskoznost. Naravno to nema veze sa inicijalnom viskoznoscu, kada ulje izgubi viskoznost, potpuno je nebitno sa koje je "visine" viskoznosti krenulo..

A cinjenica je da neka ulja imaju losije aditive za poboljsanje viskoznosti(VI aditive)..to ti se sa sintetikom ne bi dogodilo..

Poz

P.S. Ocito postovi skrecu sa 126...postoji tema o uljima, aktivan si i kod cika expendable-a...da ne preterujemo sa uljnom pricom..vise nego sto peglicama prija.

Tvoja razmatanja o uljima su ipak samo tvoja, slabo pomaze internet, ali bih da se ne (pre)opterecuje ova tema...
 
Odgovor na temu

vlada-126
Vladimir Pesic
manager
Beograd, Srbija

Član broj: 245169
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.09.2011. u 14:10 - pre 153 meseci
Kakvo je vaše mišljenje u vezi sa vlasnicima Peglice kod nas,mislim konkretno da li su ljubitelji ili primorani?
Očigledno je da je veći broj primoran zbog ekonomskog dela priče,pitam,to jest razmišljam čisto,vidim ima odavno Fića forum,pa ljubitelji itd,takodje što se tiče Spačeka,to jest starih Citroena i olditmera uopšte,postoje forumi ,nekako se mučena Pegla našla ni tamo ni ovamo..................mada ona po godištu i nije oldtimer,mislim na ove koje su kod nas još uvek u upotrebi,one prve i ne vidjam više uopšte kod nas,retke su......

Nekako mi deluje da ih kod nas više uopšte neće biti...........kao da ubrzano nestaju,ili grešim?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.09.2011. u 19:36 - pre 153 meseci
Svi smo pomalo primorani na skracivanje troskova, mada mislim da su fanovi peglice bar ravnopravni u broju sa promoranima.

Jednostavan pouzdan auto sa laganim odrzavanjem, cvrste limarije(mislim na konstrukciju, kada je nesto trulo, onda je trulo), sa dosta jednostavnih i funkcionalnih resenja.

Kao oldtajmer nema neku buducnost, nikakva grupna nostalgija nije povezana sa doticnim vozilo, mada postoje fanovi koji su primetili prednosti peglice, i njenu prednost u odnosu na slicne oldtajmere.

Ni istorija pgl se ne proteze u neka "srecna" vremena, tako da je manjak fanova opravdan, mada se "maluh" bori za svoje mesto u istoriji.

Poz
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.09.2011. u 20:14 - pre 153 meseci
stvarno je malo dobrih primeraka ostalo,ovo što se prodaje za 200-300 evra nije nizašta,baš juče gledao jednu peglicu za komšinicu,svidela se joj moja peglica,zovem telefonom,kaže čovek imam baš dobru,500 evra,ja kad sam video nisam mogao da verujem kakav krš,isčukana,trula,motor sav zamašćen, reko mu kad bi mi poklonio tu peglicu ja bi seo i plako,koliko tu ima da se radi i ulaže ,sad sam srećan što nisam svoju prodao
ko ima dobru peglu nek ju čuva jer je već sad izuzetno redak auto i biće sve ređi i ređi
nažalost pravljena je u nezgodno vreme za razliku od fiata 500 koji je mnogima bio prvi i jedini auto,rast standarda i dostupnost drugih malih modela poput pande,fiata 127 smanjio je krug ljudi koji voze peglicu,oni koji su je vozili vozili su kao npr poljaci zato što nisu imali mogućnosti za bolje,snimci uništavanja peglica na you tubeu govori da su srećni što su raskrstili sa "mračnim" i teškim vremenima kojem pripada i peglica zato i nema neke nostalgije za vremenom ni autom koji je tad pravljen....
mali krug ljubitelja i obožavalaca postoji ali to su pojedinačni slučajevi i ne vidim neku perspektivu u smislu osnivanja nekog kluba ili slično,fala bogu što postoji jedan Glavašević za delove,mislim da će delova biti sve manje i da će biti dosta skupi,što će uz realnost da kao old-youngtimer nema neku vrednost potpuno izbrisati ovaj auto sa ulica ...
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p) jedna detonacija posle gašenja motora19.09.2011. u 16:32 - pre 153 meseci
jedno pitanje..... nakon gašenja motora nakon što motor potpuno stane otprilike nakon jednog do dva sekuna desi se jedna detonacija,prasak.paljenje je bilo na 10 stepeni,pomerao i napred i nazad(malo) isto bilo,sad stavio na 100% 10 stepeni ispred GMT ponekad ređe detonira,samo jedan prasak.sumnjam na gorivo ili svećice.
ima li neko odgovor,vladd,??????
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)19.09.2011. u 17:23 - pre 153 meseci
Moraces da istrazujes. Nakon gasenja, uglovi predpaljenja nemaju vise uticaja. Imaju uticaj pre gasenja, ako je previse rano, pregreva se motor...

Oba cilindra su u donjem polozaju, tako da nema okretanja motora. Eksplozija je moguca samo od para benzina, koji je zaosao nakon gasenja, i pregrejanih, vrucih tacaka u motoru. To moze da znaci da motor ima karbonskih naslaga u komori za sagorevanje, koje ostaju uzarene. Takodje se moze pregrejati i vrh svecice, ako je stavljena "toplija", ona sto ima manju povrsinu za hladjenje, sa duzim "slobodnim" centralnim vodom.

Trebalo bi skinuti svecice, i proveriti da li su crne i zagaravljene, to ce biti verovatan uzrok. To je znak da je cela komora za sagorevanje zacadjena, sto se resava malo siromasnijom smesom(koja je opasna zbog povisavanja radne temperature motora), i nekim sredstvom za ciscenje koje se sipa u gorivo. Pomoglo bi i ubacivanje vode u cilindar(da kavitacija odradi deo posla), ili neko drugo sredstvo za skidanje karbonskih naslaga iz cilindra, tipa "sea foam".
http://www.seafoamsales.com/ho...-sea-foam-motor-treatment.html

Poz
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)19.09.2011. u 18:02 - pre 153 meseci
Zamenio sam svećice umesto Vline 2(BPR6E)stavio Bosnu FE 65P,još nijednom nije opalio nakon 4-5 gasenja vrućeg motora,dodzuše i sa NGK posle zadnjeg podešavanja paljenja je opalio samo jednom boja svećica je ,rekao bi perfektna.


videću,ako bude u redu to je to,možda je bosna za nijansu hladnija iako su po katalozima istog heat ranga,ali svaki rang ima određen raspon.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)19.09.2011. u 20:23 - pre 153 meseci
...mada imam osećaj da je sa NGK bolje primao gas,možda je do goriva ,zadnjih par dana točio sam na tri različita mesta,najčešće na jednoj privatnoj pumpi i nisu,ali jednom na molu,nisam siguran posle kog točenja mi je počelo detonirati,nije to baš svaki put,daleko od onog bmwa iz žikine dinastije ili kako se već zove film, nego kad peglu malo bolje isprašim i kad je motor baš vruć...
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)20.09.2011. u 08:02 - pre 153 meseci
vodeći se ovom tabelom



izabrao sam CHAMPION RN9YCC(i ušarafio i provozao) i sve je ok kao nekad.Naime i fabričko upustvo,odnosno moj owners manual daje podatak za korišćenje svećica Marelli F7LCR,Champion RN9YC,Bosch WR7DC,no to nije bilo presudno.
Kao što se može videti na slici NGK toplotnom broju 6 odgovaraju dve vrednosti kod boscha i championa tako da sam ja išao logikom da uzmem hladniju od te dve vrednosti.Mada su to nijanse i u nekim normalnim uslovima bez značaja,jer je i NGK vrednost odgovarajuća,mogućnost nešto lošijeg benzina,sa nižom oktanskom vrednosti ta nijansa izgleda može da kompenzuje.Stavio sam taj Champion i provozao,baš lepo radi kao nekad kad je bila nova.Videću još kad bude od petka toplo i suvo vreme da baš dobro nagazim gas,da ne pripišem Championu nezaslužene zasluge.
tek sad videh da sam krivo gledao desetka je hladnija,no nema veze,ta vrsta svećice je ubedljivo najeftinija na tržištu(ja sam platio 120 din/kom,odgovara Z101,yugo,stari golf)

[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 20.09.2011. u 09:13 GMT+1]


opet i sa championom kao i sa bosnom-sporadično,mada mi se boja svećice najviše sviđa kod NGk -svetla braon imam osećaj da je u pitanju gorivo sa manje oktana od deklarisanih 95....



[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 20.09.2011. u 09:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)20.09.2011. u 09:33 - pre 153 meseci
Verovatno je krivac Bosna F65, to je toplija svecica i sleduje motorima sa vodenim hladjenjem. Za peglu je F95 ili F100..sto se Bosne tiice.

Uglavnom treba koristiti hladnije svecice, da bi one mogle korektno da rade bez usijavanja.

Poz
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)20.09.2011. u 10:42 - pre 153 meseci
...vodenjara kao moja ima dugi navoj i drugačiju svećicu od vazdušare,od bosne je preporučena FE65PR,e sad da li taj resistor osim što otklanja radio smetnje još nekako utiče drugačije,FE65P je ista toplotna vrednost,sad je u peglaji champion RN9YCC,kažem sporadično prasne,kao i bosna FE65P,ne svaki put,i to se pojavilo pre par dana,ništa nije na kolima rađeno,a pegla ide da je milina,ko nekad kad je bila nova(ostalo mi sećanje jer je imam ispod čekića)
ne znam kakvo je ovo evropremium gorivo,ista je okt vrednost 95,pa da probam s njim ,ovaj BMB sigurno nema 95 oktana,čitam na netu da u NIsovim dostavnicama kad istaču gorivo piše 92-94 oktana,pitanje je da li ima i toliko.Šta misliš?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614934 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.