Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb6

[es] :: Visual Basic 6 :: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb6

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6262 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb618.01.2008. u 15:13 - pre 198 meseci
pa nije fer, ja nisam znao da ce biti ovog "takmicenja", napisao sam kod iz glave (bez testiranja) koji bi trebalo da radi to sto je trazeno, nisam ni mislio na performanse :)

al dobro, eto nek ostane ovaj kod kao primer najsporijeg, a ako budem imao vremena (mada cisto sumnjam) uradicu i jednu brzu verziju...
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb618.01.2008. u 21:14 - pre 198 meseci

Nismo ni mi hteli takmicenje.
@Shadowed je prvi pomenuo brzinu.
Za ovakve sitnice 50 milisekundi gore dole nije ni bitno
 
Odgovor na temu

BinLaden
Ni na nebu ni na zemlji

Član broj: 147476
Poruke: 102
*.teol.net.

Sajt: www.sove-soft.rs.ba


Profil

icon Re: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb619.01.2008. u 04:34 - pre 198 meseci
@@@Off topic....Kao i prethodni zadnji postovi....
Ovaj VB forum je stvarno postao monoton, i u zadnje vrijeme stvarno nemam volje da komentarisem ovde.
Do duse ima nekih novih korisnika koji su donijeli neka nova-stara egzoticna pitanja, ali ***es forum na
kome moderatori imaju najvise postova. Ajd' da su to odgovori na pitanja, al' 70% vasih komentara su
of topic, odnosno vase javno dopisivanje i prepucavanje.
1.Moj predlog ovde je da se shadowedu da moderatorska titula
i na ovom forumu(mada mu to pripada po tituli), al njegovo ime ne stoji ovde. Covjek je aktivniji na ovom forumu
nego na onom na kome je zaduzen. heheh....
2. Aleksandar je pokusao da ozivi forum sa onim tutorijalima, ali iako su svi podrzavali inicijativu, to je propalo.
3. Moj prijedlog: Posto se ovaj forum odvija izmedju nekih 7-8 clanova (da nam rajko nije otisao bilo bi nas vise)
mislim da bi zanimljivije bilo da mi izmedju sebe postavljamo pitanj odnosno zadatke u kojima bi se takmicili,
slicno kako je bilo u ovoj temi. Mislim da bi zbog sujete i dokazivanja bilo vise zainteresovanosti nego za one
tutorijale koje @alex... predlozijo.

@Alekandar:
Sad se vadis posto je tvoja funkcija najsporija da si pisao napamet odnosno iz glave a ne u VB editoru.
Ne mislim da nisi mogao i znao bolje, ali isto tako ne vjerujem da si pisao iz glave odnosno da nisi
provjerio izvrsavanje koda kako ti tvrdis. Ako je tako, samo mi onda objasni kako si izvrsio uvlacenje redova
u kodu. Na ES kada pises poruku TAB ne radi, a nemoj mi reci da si pored VB koristio neki drugi editor.
Priznaj da je 1:0 za mene i Eurora3D Team pa da nastavimo dalje sa takmicenjem ako ima jos neko ZA????

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 19.01.2008. u 06:44 GMT+1]
Ero S Onoga Sveta
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb619.01.2008. u 05:50 - pre 198 meseci
1. koliko ja znam Shadowed je trazio da se skine sa liste moderatora VB&ASP foruma (bio je on tu izlistan do pre neko vreme), ali mozda gresim.
2. ja mislim da nije propalo, imam ja zapoceta 2 zanimljiva tutorijala (malo duza) ali su me trenutno pritegli kolokvijumi i ispitni rok pa ne stizem da zavrsim
3. nije los predlog, pokreni temu, zadaj neki zadatak pa cemo da vidimo koliki je odziv

Citat:
BinLaden:
@Alekandar:
Sad se vadis posto je tvoja funkcija najsporija da si pisao napamet odnosno iz glave a ne u VB editoru.
Ne mislim da nisi mogao i znao bolje, ali isto tako ne vjerujem da si pisao iz glave odnosno da nisi
provjerio izvrsavanje koda kako ti tvrdis. Ako je tako, samo mi onda objasni kako si izvrsio uvlacenje redova
u kodu. Na ES kada pises poruku TAB ne radi, a nemoj mi reci da si pored VB koristio neki drugi editor.
Priznaj da je 1:0 za mene i Eurora3D Team pa da nastavimo dalje sa takmicenjem ako ima jos neko ZA????

ne vadim se :) stvarno. ne lazem kada kazem da nisam proveravao izvrsavanje koda, nisam pokretao vb. a sto se tice nazubljenosti koda, to je zato sto sam ga otkucao u editplusu (koji mi se dize sa sistemom i uvek je ukljucen, jer kad sam za kompom uvek nesto raduckam u njemu, tj il pisem neki program il kodiram neki sajt) i posle prekopirao u ovaj ES-ov box (uglavnom tako radim kad postujem malo veci kod, upravo zbog toga sto ES nedozvoljava TAB, mada to moze lako da se ispravi, ali cisto sumnjam da ce bilo sta da se menja na forumu u sledecih godinu dana...)

ajde priznajem (mada nikad nisam osporavao) da vodite 1:0 :) i kao sto sam rekao u nekom predhodnom postu, ako budem stigao napisacu optimizovanu verziju :D
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb619.01.2008. u 12:46 - pre 198 meseci
Da, bio sam ja ovde odavno moderator zajedno sa jos 11 ili 12 foruma, al' sam batalio to. Zanimljivije mi ovako. Ono cim je tu neka obaveza mene mrzi :P
Ja trenutno ucestvujem na forumu bas onako kako mi se svidja :) Ako nekom smeta neka kaze pa ce se uzeti u razmatranje;)
Posto je ocigledno forum krenuo u narucivanje kodova i vrtenje sve istih stvari (tako je to sa starim teKnologijama :P), zato ja tako podstaknem neku stvar makar i offtopic (pogtovo ako je resenje na osnovni problem vec dato). Ova tema je primer. Problem resen, ali se nastavila dalje diskusija o razlicitim nacinima, sta je zasto bolje i sl.
U vezi tutorijala, ja sam odmah rekao da necu ni da hvalim ideju kad znam da ja necu pisati iste (em nemam vremena, em me mrzi).
Pitanja medju nama, naravno, sto da ne, samo da se ne pise mnogo koda :))
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.115.*



+7 Profil

icon Re: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb620.01.2008. u 17:49 - pre 198 meseci
Ajde i ja da dodam nesto.
Prvo zezanje
Znaci bolji smo
A ozbiljno , bolje da se delimo na one koji znaju da programiraju i na pocetnike (ili one koji su zaboravili da programiraju ).
Ima nas desetak koji znamo VB a ostali (ima ih vise) postavljaju pitanja.
Ovde na VB forumu postavljaju pitanja uglavnom oni koji se bava programiranjem iz hobija.
Na c/c++ forumu su uglavnom studenti IT faxa (znam posto i tamo dajem odgovore)
Ovo da je forum postao mesto za narucivanje koda ... pa sta fali tome (jedan naruci a posle 100 vide i nauce nesto).
Ne znam koja je bila ideja osnivaca foruma u vezi ovoga ali po svim programerskim forumima mogu da se nadju primeri koda.
Ovo za Aleksandra , da se nekom ko cita ne ucini da je on neki amater ovde , do sad sam video desetine njegovih primera (posto i on voli da postavlja kod a ne da se bavi teorijom) tako da rezultat sigurno nije 1:0 . Mozda ovaj put jeste al ukupno gledajuci nije.
Pozdav


 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: brisanje istih (duplih) linija iz txt fajla ... vb6

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6262 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.