Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Haos sa ketridzom za HP DeskJet 5150, pomoc?

[es] :: Ostali hardver :: Haos sa ketridzom za HP DeskJet 5150, pomoc?

[ Pregleda: 2813 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.smin-1.sezampro.yu.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Haos sa ketridzom za HP DeskJet 5150, pomoc?13.01.2008. u 15:55 - pre 198 meseci
cao ljudi,

evo ovako... nestalo mi je crne boje u kertridzu (ink-jet stampca HP DeskJet 5150). I naravno, odlucim se ja za kupovinu boje (u vidu dopune). Boju sam kupio u Jet ink-u u Pancevu. Crni kertridz u mom stampac je inace 56-ica (19 ml), a pakovanje koje sam kupio ima 50 ml crne boje, sto ce reci negde oko 2-3 puta mogu da ga dopunim. Racunam, jeftinije mi je tako, nego da kupujem novi kertridz koji kosta oko 1500 din. Jbt, moj ceo stampac sad ne vredi toliko :)
I dobro, uzmem ja uputstvo, procitam i krenem u posao. Probusim nalepnicu na kertridzu, ubrizgam crnu boju do vrha, malo je "odvadim" da ne bi bilo skroz puno, stavim drugu nalepnicu preko rupe, vratim kertridz, malo sacekam i posle izvesnog vremena krenem nesto da stampam. Prvi list teksta je odstampao perfektno i tu stao. Softver za HP mi je zatim izbacio prozircic sa porukom "Unknown cartridge". Reko' sta je sad, kad je poceo lepo da radi? Otvorim stampac, izvadim kertridz i imam sta da vidim... "propiskio" boju na elektronskoj glavi za stampu, ubrljao ceo stampac unutra.
Pokupim ja nekako crnu boju (mada je ostalo jos malo, razmazano unutra... jbg), probam da odstampam nesto u boji, da vidim da i kolor kertridz nije nesto pobrljavio kada je ovaj crni propiskio. Vidim, u koloru stampa sve ok.
Ocistim elektronske kontakte na crnom, kao i u samom stampacu, vratim ga nazad i pokusam ponovo. Opet odstampa jednu stranu fenomenalno, onda stane, izbaci "unknown cartidge", ja otvorim i ponovo isto s*****. Sad ga vise ne vracam unutra.
Zanima me jel ima spasa u ovome? Pretpostavljam da je kertridz otisao u .... i da cu morati da kupim novi. Ako je neko imao slicno iskustvo ili zna sta da radim, znacilo bi mi da cujem komentar...

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Haos sa ketridzom za HP DeskJet 5150, pomoc?13.01.2008. u 16:29 - pre 198 meseci
Potraži negde uputstvo, meni se slično desilo sa jednim starijim štampačem a onda sam pročitao da posle punjenja mora da se ostavi da malo iscuri boja tj da se pritisak ili šta već izjednači. Verovatno ima neki detalj i za taj kertridž.
 
Odgovor na temu

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.smin-1.sezampro.yu.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Haos sa ketridzom za HP DeskJet 5150, pomoc?14.01.2008. u 00:35 - pre 198 meseci
Ma sve sam radio po uputstvu za punjenje kertridža. A što se tiče uputstva za korišćenje i podešavanje štampača, nigde nisam našao ni slovo o dopuni boje.
I onda se na kraju ispostavilo da je rešenje baš ovo što si ti napisao... ostavio sam malo kertridž da odstoji. Posle par sati sam ga vratio u štampač i proradilo je sve super... više ne piški :)
Međutim, problem je bio što je stalno prijavljivao da je nivo crne boje na minimumu, onda sam uradio resetovanje kertridža i sada je sve kako treba. Hvala na savetu, značio je ;)
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Haos sa ketridzom za HP DeskJet 5150, pomoc?

[ Pregleda: 2813 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.