Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!

[es] :: Muzička produkcija :: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!

[ Pregleda: 2569 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stjepan86
Stjepan stojanovic
Pancevo

Član broj: 169198
Poruke: 27
77.46.164.*



Profil

icon Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!13.01.2008. u 14:29 - pre 198 meseci
Dosta cesto,kada snimam vokale ja u centar panorame stavim 2-3 vokala radi dobijanja debljeg zida istih.Tada dolazi do problema javlja mi se ne toliko uocljivo kao neki flangeri ili tome slicno.Vokale koje stavljam su snimljeni onoliko puta koliko ima traka(dosta precizno)ne koristim identicne vokale u ovom slucaju.
Da li taj efekat "flangera" da probam reshiti ekvilajzerom ili vec cime i kako????? Hvala na poomoci!!
Stjepan86
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.121.*



+30 Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!13.01.2008. u 14:41 - pre 198 meseci
Fazno setanje...tako mi to izgleda.
Ako su u pitanju vokali koji pevaju istu liniju (dakle - nisu terce, kvinte...) onda se takve stvari desavaju kada te vokale stavis na jednu tacku (u ovom slucaju na sredini zvucne slike).

Ako si snimao te vokale u tri razlicite trake, onda pokusaj da ih vremenski malkice razdvojis, jednu u odnosu na druge...samo po nekoliko milisekundi, pritom pazeci da neki od tih vokala ne ispadne iz ritma.


 
Odgovor na temu

stjepan86
Stjepan stojanovic
Pancevo

Član broj: 169198
Poruke: 27
77.46.164.*



Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!13.01.2008. u 14:45 - pre 198 meseci
Hvala probacu pa cu da javim!
Stjepan86
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!13.01.2008. u 19:58 - pre 198 meseci
Uvek koristi razlicite snimke, kopija jednog take-a ce samo zvucati glasnije ili ce praviti fazne probleme.

Ako imas 3 razlicita snimka, obicno se jedan stavi u centar, a druga dva skroz levo i desno (utisas oba bar po 3 dB). To bi ti resilo pretrpanost u centru. Kada radis double-tracking (triple, quadruple etc) uvek se igraj sa panovanjem. Punoca se dobija tek kad unison snimke rasporedis u stereu.
 
Odgovor na temu

stjepan86
Stjepan stojanovic
Pancevo

Član broj: 169198
Poruke: 27
77.46.192.*



Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!14.01.2008. u 01:26 - pre 198 meseci
Slusam muziku i nije mi jasno,stavim sluske i uverim se da nije odradjen stereo cak i nemam osecaj da tu ima vishe glasova a tako dobro puno i masno zvuci da to nije normalno!Valjda je to do produkcije ali nije mi jasno (hip hop je u pitanju).Dali je do samog trakovanja(komresori eq itd) ili masteringa ili svega ili je to jednostavno samo jedna extra dobro snimljena traka????????Kod mene se uvek oseti da tu ima vishe traka!Ako celu stvar odradim u tako jakom stereu kada dodjem do refrena necu moci da ga naglasim.Mnogo mi se svidja kada ide traka u sredini pa se onda odradi neki stereo sa vokalima u refrenu.Kada to rade profesionalci ne znam kako ali i kada imaju i vishe traka u sredini oni ih tako dobro uklope da samo u nekim delovima mozemo to osetiti.

Stjepan86
 
Odgovor na temu

stjepan86
Stjepan stojanovic
Pancevo

Član broj: 169198
Poruke: 27
77.46.192.*



Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!14.01.2008. u 01:33 - pre 198 meseci
Aleksandre hvala ti za flanger izgleda da je to to.Kada se malo maknu vokali nema flangera.:)
Moze mala pomoc za vokale poruka iznad ili mora da se ide u neki ekstra studio da to umixuju profi ing.
Ili pak sa malo znanja da se odradi kod kuce sa VST-om i plugin-ovima????

Stjepan86
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.121.*



+30 Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!14.01.2008. u 02:02 - pre 198 meseci
Citat:
stjepan86: Slusam muziku i nije mi jasno,stavim sluske i uverim se da nije odradjen stereo cak i nemam osecaj da tu ima vishe glasova a tako dobro puno i masno zvuci da to nije normalno!Valjda je to do produkcije ali nije mi jasno (hip hop je u pitanju).Dali je do samog trakovanja(komresori eq itd) ili masteringa ili svega ili je to jednostavno samo jedna extra dobro snimljena traka????????

Kompresija, EQ, enhancing, limiting...a pre toga - interpretacija, pravilan odnos prema mikrofonu, izbor pravog mikrofona, dobar preamp i ostatak opreme...ima toga dosta da bi se postigao bas onaj "skupi" zvuk. Kod hip-hop produkcije vokali treba da budu veoma tvrdi, prisutni i konkretni, dinamicki skockani...
Eto, "samo to" je potrebno
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!14.01.2008. u 02:48 - pre 198 meseci
hehe, sve je potrebno :)

Kod snimanja vise linija istog vokala ono sto definitivno mozes sam da uradis je da vokalisti objasnis da mora da otpeva identicno kao i prethodni put. Pustis mu samo jedan stih da cuje i onda snimis taj stih nekoliko puta i tako celu pesmu. Cesto se za hip hop urade i adlibi za celu stvar u jednom ili dva tracka. Potrebno je malo strpljenja za uspesan vocal double tracking. Tesko ce se dogoditi ako samo snimis jednom celu pesmu i onda jos 2-3 puta snimis od pocetka do kraja. Dobro je da se radi stih po stih. Ja nekada snimim i preko 10 trackova samo za lead vokal. Na refrenu mozes da dodas i neke harmonije da zvuci vece.

Za zvuk koji trazis od procesiranja kompresija igra najvecu ulogu, ali mora pravilno da se uradi i snimak mora da bude cist od svih zagadjenja.
 
Odgovor na temu

stjepan86
Stjepan stojanovic
Pancevo

Član broj: 169198
Poruke: 27
77.46.216.*



Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!14.01.2008. u 19:18 - pre 198 meseci
Hvala!!Vidim ja da tu tereba mnogo para.
Inzinjeri su inzinjeri kucna produkcija je kucna produkcija!Ne znam koliko bi me koshtalo da mi neko profesionalno isproducira neku stvar koju odradim.
Da li znate nekog u BG ili okolini da to moze da uradi da zvuci ok!!??????

Stjepan86
 
Odgovor na temu

HipHopRODUCENT
Marko Rinchic
tonski realizator, muzichki urednik,
artradio
"radio.nasa-mreza.info"
(nekad)
PantLA Nish 18000

Član broj: 165331
Poruke: 59
*.ninet.co.yu.

Sajt: www.speedymusic.in.rs


Profil

icon Re: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!16.01.2008. u 16:13 - pre 198 meseci
reci cu ti shta ja radim ali ne znam koliko ce to tebi pomoci...
Najpre mi reci koju vrstu muzike radish (da li je to rok, pop, hip hop, r`n`b ili...)
Evo ja recimo radim Hiop Hop, i takodje radim kucnu-amatersku produkciju.
U jednoj od svojih stvari zeleo sam za refren zenske vokale, pa tako da je snimljen jedan osnovni vokal, i jedan prateci za jedan (ili 2 tona vishlji) koji je stishan za 5db, a pored njih uradjen je josh jedan koji je znatno stishan (to je ustvari osnovni sa efektom CHOURS 2 iz sound forgea)... to je neki moj nachin i materijal je ok kvaliteta...
Ali opet sve zavisi od toga shta zelish da postrignesh.
ove vishlje tonove najpre odsviram u FRUITY LOOPS-u, pa ih onda vokal isprati. Onda vidim odnosno chujem da li se to slaze itd.
Beat of life... 3povetke...
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Vokali problem(flanger se javlja kod vishe vokala)!!!!!

[ Pregleda: 2569 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.