Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže

[es] :: Wireless :: Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže

[ Pregleda: 3747 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malicic
Hrvatska

Član broj: 168257
Poruke: 4
*.rijeka.kbf.hr.



Profil

icon Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže09.01.2008. u 22:15 - pre 198 meseci
Dakle, recimo da u podrumu imam kabel za adsl kojeg sam priključio na Canyon AP/Router te od njega UTP kabel do Desktopa, a na laptop se spajam preko Wirelesa. Router odlično obavlja svoj posao, sve štima.... ali ipak... kad odem malo dalje od AP nema više signala, s obzirom da se gubi optička vidljivost....
Sad molim neki savjet kako i kakvu staviti antenu na AP da mi jače/dalje šalje signal tako da može bar i kroz zidove prolaziti do neke mjere?

Eto... toliko o mom neznanju....
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže10.01.2008. u 09:18 - pre 198 meseci
Nisam siguran da sam razumeo ,AP drzis u podrumu?Ako je tako probaj da zamenis mesta . Radi probe mozes ap prebaciti kod kompa pa da vidis koliki ces domet imati.Ako ti je tako bolje kabl od kompa prikljuci u adsl modem ,pa gore u ap a iz ap u komp.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

malicic
Hrvatska

Član broj: 168257
Poruke: 4
*.rijeka.kbf.hr.



Profil

icon Re: Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže10.01.2008. u 11:24 - pre 198 meseci
Da malo pojasnim.
Pristup dsl kabelu imam jedino u prizemlju i spojio sam ga na AP, odmah kraj njega je i desktop kojeg sam isto spojio na AP. Dakle, moja je želja da bez provlačenja kablova (čitaj: bez znanja drugih) pošaljem signal za internet. Recimo da mi signal lovi do 20 m, kroz koliku-toliku optičku vidljivost, s obzirom da je AP postavljen na prozor prizemlja, a ja radim na 3 katu na laptopu. Ako odem u stražnji dio stana gubim signal pa bi volio nekako ga pojačati.

[Ovu poruku je menjao malicic dana 10.01.2008. u 12:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

coa86
Aleksandar Tatic
Tehnicar racunara i racunarskih mreza,
Lukas Computers Laktasi
Gradiska

Član broj: 168612
Poruke: 8
87.250.102.*



Profil

icon Re: Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže10.01.2008. u 11:41 - pre 198 meseci
Pokusaj promjeniti polozaj routera, ili stavi na router jacu antenu. Kod mene se ruter nalazi na tavanu i pokrivam oko 200m oko kuce. Takodje pogledaj u konfiguuraciji routera da li ti je Output Power postavit na 100%.
Aleksandar Tatic
 
Odgovor na temu

malicic
Hrvatska

Član broj: 168257
Poruke: 4
*.rijeka.kbf.hr.



Profil

icon Re: Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže11.01.2008. u 01:02 - pre 198 meseci
Ne mogu promjenit polozaj routera. Zato pitam neki savjet kako pojačati antenu...?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže12.01.2008. u 22:11 - pre 198 meseci
pretpostavljam da koristis onu integrisanu malu "pendrek" antenicu?
probaj da napravis neki biquad i imaces signal u citavoj kuci sigurno a i dalje zavisno gde ga okrenes.
pod uslovom naravno da ti lemljenje nije bas spansko selo.
ako jeste onda kupi neku fabricku malo jacu antenu i pici,recimo panel posto bi ti grid pretpostavljam bio glomazan.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoć oko dometa kućne Wireless mreže

[ Pregleda: 3747 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.