Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Neparni i parni brojevi u ulici

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Neparni i parni brojevi u ulici

[ Pregleda: 6682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaki
vlada vlada
wrgtrw

Član broj: 64052
Poruke: 13
*.sbb.co.yu.



Profil

icon [Excel] Neparni i parni brojevi u ulici09.01.2008. u 10:49 - pre 198 meseci
Treba mi pomoc.
Imam spisak npr. ime ulice u kolini A, a u kolini B mi je br. kuce.
Meni bi trebalo da zadam ime ulice i da mi kaze koliko ima parnih br., a koliko neparnih br.
E sad jos kad bih mogao da mu dam da od tog i tog br do tog,a da on meni izracuna koliko ima parnih br i neparnih br. Ovo mi nije tako bitno jer mogu da mu podesim raspon koji da gleda.

Hvala na pomoci

[Ovu poruku je menjao vladaki dana 09.01.2008. u 12:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Neparni i parni brojevi u ulici09.01.2008. u 14:59 - pre 198 meseci
Lako je, samo ti treba f-ja kojom ćeš ispitati da li je broj paran ili nije. Najjednostavnije je tako što ćeš ispitati ostatak pri deljenju sa 2, ovo radi f-ja MOD(), pa ako vrati 0, odnosno bez ostatka ga deli, taj broj je paran (a u suprotnom je neparan).

Takođe, treba ti provera da li je uopšte unet broj - možda je vrednost pogrešno uneta kao tekst ili je ćelija prazna itd pa da ti ne bi računao broj kao paran u slučaju kada je broj ulice "nula".

Za sve ostale uslove je isto jednostavno, samo ih množiš sa preth. definicijama i sabiraš sa SUMPRODUCT(). Za detalje oko pomenute f-je pretraži ranije postove gde je o tome bilo reči, ili, pogledaj u HELP.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Neparni i parni brojevi u ulici

[ Pregleda: 6682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.