Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povracaj fotografija, da li je moguce???

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Povracaj fotografija, da li je moguce???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11870 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nacionale

Član broj: 130012
Poruke: 21
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 07:43 - pre 197 meseci
Imam canon A530 i SD karticu od 1GB, slikao sam nekih 300 slika, i iz nekog glupog razloga izvadim karticu iz mog aparata i stavim je u aparat mog druga (neki drugi aparat nije canon, ali isto koristi SD kartice), da bi on pogledao slike, medjutim posto nije mogao da ih vidi ja je odmah vratim u moj aparat, ali sada ni ja ne mogu da vidim slike! Naime, vidim da je na kartici i dalje zauzeto onoliko mesta koliko je i bilo pre nego sto sam vadio karticu, ali ne vidim slike. Povezivao sam aparat sa racunarom, medjutim na racunaru vidim folder, ali u njemu nema nista!!! Sta da radim? Neki mi govore da formatiram karticu, neki kazu da idem kod nekog ko ima card reader i da pokusam da povratim fotografije?!
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

deus and machina
Dejan Danailov
Novi Beograd

Član broj: 157022
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 08:52 - pre 197 meseci
Ako kartica u međuvremenu nije formatirana, čitač će verovatno biti dovoljno rešenje.
________________________________
Da ste mi živi, zdravi i uzbrdo brzi!
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
91.150.113.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 09:09 - pre 197 meseci
Mozda citac kartica nece biti dovoljan, mozda ces morati da koristis neki od recovery softwera. Dosta se pisalo o tome na ESu.
 
Odgovor na temu

nacionale

Član broj: 130012
Poruke: 21
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 10:11 - pre 197 meseci
Hvala vam puno, uspeo sam da povratim sve slike samo uz pomoc citaca kartice, znaci nisam koristio nikakav recovery softver!!!
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 13:19 - pre 197 meseci
Čisto kao orijentacija za ubuduće... SD kartice su formatirane kao FAT16 (često kao FAT32 ako imaju više od 2 GB) i za njih važi sve što važi i za hard diskove, kad je o čitanju podataka reč. Znači čitač kartica, pa ako neće onda probati sa raznim recovery programima, bezmalo svaki Win program te vrste je manje ili više upotrebljiv.
 
Odgovor na temu

sander
Aleksandar Golovic
Beograd

Član broj: 21336
Poruke: 211
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 17:23 - pre 197 meseci
Ono sto bi ja pitao je skladistenje fotografija, odnosno najsigurniji nacin da svoje fotografije u digitalnom formatu arhiviram. Puni su mi HDD-ovi na lap-top-u i kompovima sto kuci sto na poslu, pa sam mislio da slike arhiviram. Mislio sam na DVD diskovima ali nisu svi blanko DVD nisu dovoljno kvalitetni za cuvanje podataka na duze vreme. Sta preporucujete, ako su to DVD koje marke?
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 20:25 - pre 197 meseci
Zasad je još uvek najpouzdanije i (verovali ili ne) najjeftinije da se bitne stvari čuvaju na HDD-ovima! Neki dan sam izvukao gomilu od oko 120 što CD-a što DVD-a koji nigde nisu ogrebani, relativno su OK čuvani a - NE RADE! Sad planiram da ih izlepim u veliku sferu al' još nisam proračunao koliki treba da je obim pa da sve ispadne okruglo :-) Biće to lep spomenik (ne)pouzdanosti optičkih medijuma :-)

Što se tiče problema sa karticom, svaki fotoaparat, uz slike, na nju upisuje i neke druge stvari! U ovom slučaju, ništa nije izbrisano, samo je postalo "nevidljivo" za prvu kameru! Jako često imam problem da ljudima objasnim da takve zamene kartica ne bi trebali da rade! Isto važi i za mobilne telefone!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 20:35 - pre 197 meseci
Citat:
sander: Sta preporucujete, ako su to DVD koje marke?


Svakako na DVDu. Ima za to debelog razloga.
Gledaj da budu TY ili Verbatim.
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 20:41 - pre 197 meseci
Ako još uvek neko prodaje Taiyo Yuden-a u Srbiji...

Ja sam računao cenu po GB i čuvanje na HDD-ovima je (zasad) 25-30% skuplje nego na optici ali i dosta pouzdanije! Pogotovu ako se HDD-ovi koriste samo za skladištenje podataka! Još nijedan mi nije crkao :-)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 20:52 - pre 197 meseci
Što ne znači da HDD neće crći. Ko od nas zna kako će se ponašati neki HDD za 10 ili 20 godina? Osim toga, na šta ćemo za 10 godina priključiti te HDD-ove, ko zna kako će sve to tada izgledati (priključite ISA karticu na neki novi komp!). Za DVD ipak postoje neke procene, mada ni tu ne znamo pouzdano.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 21:04 - pre 197 meseci
Prema podacima Pioneera on je za svoje diskove garantovao 120 godina. Pretpostavljam da su i ostali kvalitetni diskovin u istom rangu.


Citat:
sledgeh44: Ako još uvek neko prodaje Taiyo Yuden-a u Srbiji...


Bilo je ali klauni i vrlo losi. Nakon toga se, valda nisu usudili uvoziti. Medjutim pod nazivom Verbatim ume da se pronadje i TY, mada su i sadasnji MCC odlicni.



http://www.elitesecurity.org/t83841-30-Odabir-DVD-RW-snimaca
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 21:36 - pre 197 meseci
U casopisu REFOTO br. 39 iz februara 2007. su pisali o DVD-R Verbatim Arhival Grade namenjen za te stvari.
Zna li neko nesto o tome?
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

sander
Aleksandar Golovic
Beograd

Član broj: 21336
Poruke: 211
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 21:38 - pre 197 meseci
Ja sam pazario WD eksterni HDD od 500Gb (USB2.0) ali je rizik drzati ih na jednom HDD-u pa rekoh da pitam kako ih vi cuvate. Nosio sam se mislju da prebacim na dvd-e i to da uradim dve kopije na diskovima dva razlicita proizvodjaca (kum koji radi u tehnici RTS-a mi je preporucio maxell) ali kako je nase trziste nisam siguran da diskovi odgovaraju oznakama proizvodjaca na njima.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 21:52 - pre 197 meseci
Citat:
vamsi: U casopisu REFOTO br. 39 iz februara 2007. su pisali o DVD-R Verbatim Arhival Grade namenjen za te stvari.
Zna li neko nesto o tome?


Ja bih preporucio DVD+R. Znatno manje PI gresaka, a i sam signal sa lasera fizicki pokazuje 30% vece vrednosti.
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 23:30 - pre 197 meseci
Citat:
Prema podacima Pioneera on je za svoje diskove garantovao 120 godina.

I eto, za nekih 105 godina ćemo videti da li je Pionir bio u pravu :-)
Kod ovakvih tvrdnji proizvođača radi se o testovima sa ubrzanim "starenjem" medijuma... Koliko su oni validni, pojma nemam! Znam samo da mi je veliki broj medijuma koji su još "pod garancijom" otkazao! Naravno, Marfijev zakon itekako važi kod bekapovanih podataka :-) Uvek prvo nastrada ono što će mi najviše nedostajati!
Dakle, do 2107-me ću sve što mi je bitno ipak čuvati na HDD-ovima :-)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???08.01.2008. u 23:55 - pre 197 meseci
Da ne bih otvarao temu a posto nisam siguran kako je to moguce uraditi , molio bih ako neko moze da mi napishe neki software sa kojim je moguce unistiti podatke na memorijskoj kartici i hard disku ,da ne bi moglo da se slucajno desi da neko sa nekim recovery programom to izvuce ?

Nije mi potreban link , mada i to ako neko ima bilo bi dobro , nego mi je dovoljno ime software-a pa cu ja naci sam na netu .

Znaci , mislio sam da par memorijskih kartica ocistim za vjek i vjekova sto se kaze od raznoraznih ranije napravljenih slika i videa koje je po svemu sto citam moguce izvuci sa recovery programima ako se bas neko uinati . Ranije sam cuo za neki program mastershredder ali ne nadjoh ga , pa ako znate za tako nesto sto ce poremetiti kod podataka , da ne mogu posle da se ocitaju nikako .

Hvala unapred , Vlada
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???09.01.2008. u 00:09 - pre 197 meseci
Neke stvari mogu vec u startu da se vide.
Nakon snimanja podataka ili filmskog zapisa nije na odmet uraditi DVD SPEED Test i pogledati rezultate.
Nakon godinu prekontrolisati ponovo i uporediti sa prvobitnim te takve kontrole premanentno ponavljati.

Prve DVD zapise sam napravio na rekorderu Philips DVD R1000 sa +RW diskovima pre oko 7 godina i do danas nisam primetio nikakve promene na snimljenom materijalu od stotinak komada (za merenje fizicke velicine signala sa lasera posedujem instrumente). Moram priznati da sam uvek kupovao najkvalitetniji (najskuplji) medij.

Od tada sam DVD kupovao u nekoliko navrata i ni jednom mi se nije dogoilo da nesto ne radi pa ni da zastane na trenutak. Mislim da su danasnji mediji kvalitetniji od prvobitnih i da je jos manja verovatnoca za nestankom podataka.
Potrebno je samo pridrzavati se principa: najbolji rezac i najkvalitetniji medij i ne sme biti problema.

@vlada1970
koji foto aparat imas?
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???09.01.2008. u 02:07 - pre 197 meseci
Zarsilic , momentalno nemam nijedan . Sve prodadoh .

Nego sam pitao za mobilne telefone na kojima imam micro SD karticu i Memory Stick Duo Pro . Pa bih to hteo da uradim za te kartice a na primer ako je na taj nacin moguce da se uniste podaci i na hard disku na kompu , isto bih voleo da znam .

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???09.01.2008. u 06:07 - pre 197 meseci
Ovde ima više takvih programa:

http://www.snapfiles.com/Freeware/security/fwerase.html

U stvari ima ih koliko hoćeš, pretražuj na Google po rečima gutman (to je jedan od najboljih algoritama, možda i najbolji), wipe, shredder i pronaćićeš ih tonu.

Staviš memorijsku karticu u čitač kartica i onda udariš po njoj takvim programom.
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Povracaj fotografija, da li je moguce???09.01.2008. u 10:08 - pre 197 meseci
Hvala wiz , izuzetan link i to jos freeware.


 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Povracaj fotografija, da li je moguce???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11870 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.