Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless pomoc-umrezavanje

[es] :: Wireless :: Wireless pomoc-umrezavanje

[ Pregleda: 3457 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paya

Član broj: 1384
Poruke: 6
217.75.196.*



Profil

icon Wireless pomoc-umrezavanje06.01.2008. u 21:06 - pre 198 meseci
Prijatelj i ja zelimo da podijelimo njegovu internet konekciju. Udaljenost izmedju nas je 700 metara sa optickom vidljivoscu, bez ikakvih prepreka. Prijatelj posjeduje grid antenu od 20 dBi i wireless ruter Zyxel B-2000. Ja posjedujem grid antenu 16 dBi. Sta mi je od opreme potrebno da bih imao bezicnu mrezu na laptopu i deskopu (imam wireless kartice u racunarima).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

paya

Član broj: 1384
Poruke: 6
85.158.35.*



Profil

icon Re: Wireless pomoc-umrezavanje08.01.2008. u 21:29 - pre 198 meseci
Može li tu ruter da odradi stvar?
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Wireless pomoc-umrezavanje08.01.2008. u 22:59 - pre 198 meseci
Taj prijatelj treba da postavi ruter kao access point na koji ces se spojiti sa svojim kompom a laptop bez eksterne antene nece moci pa ces morati da stavis jos jednu mreznu. Pitanje je kako taj prijatelj dobija net i da li ce moci da poveze ruter mimo svog racunara.
 
Odgovor na temu

vkrstic
Vladimir Krstic
Tehnicka podrska,3Dnet
Opovo

Član broj: 54400
Poruke: 10
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Wireless pomoc-umrezavanje13.01.2008. u 00:48 - pre 198 meseci
Evo i mene posle dugo vremena ! :-D

Kao sto je pantic68 rekao prijatelj treba da postavi svoj ruter u Ap mod,a tebi bi bilo najbolje da nabavis jedan ap koji ce hvatati signal od prijatelja i ispod njega switch na koji ces povezati tvoja dva racunara.Naravno u ovom slucaju ti wireless kartice u racunarima ne znace nista te ces morati da nabavis obicne za zicu :-D ,ali pretpostavljam da ih vec imas.Postoji mogucnost da switch ispod ap-a zamenis drugim ap-om i komplatno povezivanje uradis wireless i iskoristis te bezicne kartice,mada iz mog iskustva to ti ne preporucujem jer sto vise elemenata imas u wireless lancu to je veca verovatnoca da ce doci do problema.

Pozdrav i nadam se da sam malo pomogao
Prodavac prodaje sebe,a ne proizvod koji nudi.
 
Odgovor na temu

paya

Član broj: 1384
Poruke: 6
85.158.36.*



Profil

icon Re: Wireless pomoc-umrezavanje15.01.2008. u 22:27 - pre 198 meseci
Citat:
vkrstic: Evo i mene posle dugo vremena ! :-D

Kao sto je pantic68 rekao prijatelj treba da postavi svoj ruter u Ap mod,a tebi bi bilo najbolje da nabavis jedan ap koji ce hvatati signal od prijatelja i ispod njega switch na koji ces povezati tvoja dva racunara.Naravno u ovom slucaju ti wireless kartice u racunarima ne znace nista te ces morati da nabavis obicne za zicu :-D ,ali pretpostavljam da ih vec imas.Postoji mogucnost da switch ispod ap-a zamenis drugim ap-om i komplatno povezivanje uradis wireless i iskoristis te bezicne kartice,mada iz mog iskustva to ti ne preporucujem jer sto vise elemenata imas u wireless lancu to je veca verovatnoca da ce doci do problema.

Pozdrav i nadam se da sam malo pomogao


Hvala na odgovoru http://static.elitesecurity.org/thumbup.gif

Ja bih da izbjegnem zicu, ako je ikako moguce?! Znaci da bih imao wireless u svom stanu, trebaće mi dva ap?
Da li bi se to moglo rijesiti sa ruterom koji ima dvije antene?
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Wireless pomoc-umrezavanje16.01.2008. u 09:28 - pre 198 meseci
Jedino mozda izvodljivo sa APom koji ima wisp mod npr ovislink wl5460 i trebalo bi onda da je taj grid od tvog prijatelja okrenut u tvom pravcu ili da je prikljucena omni ili sektorska antena,a za bezicni pristup bi takvo sto bilo potrebno i kod tebe.U svakom slucaju cupava rabota i ima previse mesta gde moze da zakaze.Zicano povezivanje bi ti pojednostavilo stvari npr 5460 ima dva lan prikljucka.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless pomoc-umrezavanje

[ Pregleda: 3457 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.